*
Głosy naszych czytelników: Sprawdź, gdzie możesz uzyskać darmową poradę prawną Dodane 2008-04-26 18.28 , komentarzy 15

Bezpłatne porady prawne w Lublinie

Kilka poradni na terenie Lublina oferuje gratisową pomoc prawną dla osób niezamożnych.

Pomocy takiej udzielają zawodowi prawnicy i studenci prawa. Są to wolontariusze, którzy oprócz wykonywania pracy zawodowej chcieliby pomagać innym. - Jest bardzo duże zainteresowanie takimi nieodpłatnymi poradami prawnymi – mówi Arkadiusz Cudnoch, prawnik z Fundacji Instytut na rzecz Państwa Prawa. - Większość problemów, z jakimi zgłaszają się ludzie, udaje nam się rozwiązać. Klienci są więc zadowoleni z pomocy, jaką u nas otrzymali.

 

Jacy ludzie najczęściej się zgłaszają po darmową pomoc prawną?– Do naszej poradni najczęściej przychodzą emeryci, renciści, rodzice samotnie wychowujący dzieci i bezrobotni. Są to zazwyczaj osoby ubogie, których nie stać na korzystanie z odpłatnej pomocy prawnej. Osoba, która się do nas zgłasza musi jednak przyjąć do wiadomości, że opinię w jego sprawie będzie przygotowywał student poradni, a nie zawodowy prawnik – mówi Monika Wierzbicka z Uniwersyteckiej Studenckiej Poradni Prawnej przy Wydziale Prawa i Administracji UMCS.


Podobnie wypowiada się Marek Niczyporuk z Uniwersyteckiej Poradni Prawnej przy Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL. – Z porad korzystają przeważnie ludzie starsi, ale nie tylko. Nasza pomoc jest skierowana do osób niezamożnych, które nie są w stanie ponieść kosztów pomocy prawnej bez szkody dla siebie i rodziny. Pomocy udzielają studenci czwartego i piątego roku prawa i wyłącznie na piśmie. Czas oczekiwania na pismo wynosi od 14 dni do miesiąca. Zależy to od stopnia skomplikowania danej sprawy – dodaje.

 

/Rav/ 

 

 


 

Od redakcji:  Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz nadsyłania zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich eMeMki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje Miasto!


 

X

Miejsce
w rankingu
Rav

Współpracownik MM. Największa pasja - SPORT. W wolnych chwilach - filozofia, kosmologia, język polski.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Marta Gość
~Marta
Darmowe porady prawne 2010-05-17 14.20

Wykaz punktów oferujących bezpłatna pomoc prawną :
http://www.prawnik-online.eu/gdzie_uzyskac_darmowe_porady_prawne.html

student poradni Gość
~student poradni
polecam! 2010-09-11 14.53

Zarówno osobom, które nie są w stanie wygospodarować z domowego budżetu bajońskich nieraz sum na profesjonalnego pełnomocnika, jak i studentom czwartego i piątego roku - jest to bowiem pierwsze poważne zetknięcie się z praktyką, niejednokrotnie pomagające podjąć decyzję o dalszej ścieżce zawodowej, a przy tym olbrzymia satysfakcja z możliwości udzielania pomocy osobie potrzebującej.

marek rozwodnik Gość
~marek rozwodnik
bezpłatna porada w kancelarii whitelaw na jana sawy 1a 2011-11-05 20.23

Ja ostanio skorzystałem z porad prawnych w zakresie kontaktów z dzieckiem, rozwodu, alimentów w kancelarii whitelaw na ul. jana sawy 1a.--chyba na straonie inernetowej maja kontakt Nie zapłacilem nic za proade tylko za pozew rozowdowy-. Wkoncu prawnicy wychodza do ludzi - polecam. Ps. pozdrawiam wszytki zradzonym mezow, ktorzy walcza z niewiernymi zonami!

marek Gość
~marek
u mnie podbnie 2011-11-06 20.30

u mnie była podbna sytlacja z ta kancelaria adwokacka whitelaw z lublina chyba z oni siedzna na ul jana sawy 1. Mi udzielili darmowej proady w zakresie wniosku o wydanie dziecka i w sprawie zachowku po moich rodzicach, zaplacilem za wniosek o wydanie dziecka, reszta pujdzie na alimenty

Daniel Gość
~Daniel
potrzebuje pomocy zeby odebrac pieniądze od pracodawcy 2012-09-13 14.38

zostałem oszukany przez pracodawce i potrzebuje pomocy nie stac mnie na praników. niewiem jak napisac pismo zeby wniesc pozew czy jest ktos kto moze pomuc?????

Daniel Gość
~Daniel
daniel prosi o pomoc 2012-09-13 14.49

Jeżeli ktoś umie mi pomuc w tym to prosze o kontakt pod numerem tel;781579466

ana Gość
~ana
porada 2013-01-25 18.18

w lublinie gdzie dokładnie mogę uzyskać bezpłatną poradę prawną w sprawie niezapłaconych składek zus przez pracodawcę,który teraz odemnie żada zwrotu xza te składki

magda Gość
~magda
pomocy 2013-06-10 17.45

witam jestem w 4 miesiącu ciązy a ze były problemy musiałam pójsc na zwolnienie lekarskie na którym bede do urodzenia dziecka,miałam otrzymywac 100% wynagrodzenia bo takie jest prawo dla kobiet w ciązy jednak okazało się że komornik zabiera mi ponad 200 zł z wypłaty(nie alimenty)dodam że zarabiam najniższa krajowa która jest wolna od potrącen komorniczych.czy komornik zabiera mi te pieniądze zgodnie z prawem?dodam jeszcze że wychowuje syna z poprzedniego związku

Redakcja Redakcja
@Gość ~magda 2013-06-10 18.19

Obecnie z darmowych porad prawnych można korzystać co czwartek w kancelarii Lex Generis przy ul. Sądowej 2 w Lublinie. Prawnicy przyjmują w godz. od 14 do 16. Nie ma wcześniejszych zapisów.

maria Gość
~maria
zwolnienie z oplat notarialnych 2014-01-25 09.36

zamierzam zapisać na córkę dom z działką w zamian za dożywocie obecnie jestem bezrobotna i staram się o rentę czy mam podstawę do zwolnienia z opłat?

Biuro Niedorzecznika Prasowego Biuro Niedorzecznika Prasowego
Jak to ludzie szukają darmochy 2014-01-25 10.18

Mario - rozumiem, że jesteś bezrobotna, starasz się o rentę, ale jak Twoja kochana córuchna chce wzbogacić się o działkę i dom to może ponieść opłaty z tym związane.
Odając wszystko co masz stajesz sie zakładnikiem własnej córki, możesz wylądować w domu starców, albo i na ulicy jako bezdomna. Niech ten dom i działka przypadną w udziale jako zapisane testamentem niż jako natychmiastowa darowizna. Nawet poświadczona przez notariusza.

Kuń ze skrzydłami Kuń ze skrzydłami
Ja z przyjemnością wziąłbym takie opłaty na siebie, byleby znalazł się głupi żeby chciał mi dać dom w dodatku z działką, za dość iluzoryczne dożywocie. 2014-01-25 10.22

:)

Cimcirymci dała bym Ci Cimcirymci dała bym Ci
Za dom z działką nie tylko zapłaciłbym podatek, notariusza, ale obiecałbym pochówek w złotej trumnie 2014-01-25 10.27

:)

spadkobierca Gość
~spadkobierca
Prawnicy 2014-01-25 13.01

W pewnej kancelarii w Lublinie przez dwa lata "prowadzili " moją sprawę spadkową.O kosztach nie będę sie rozpisywał bo ciśnienie mi skacze jak sobie to przypomnę.Wynikiem było finalne wycofanie się kancelarii uzasadniona słowami"bo przepisy się zmieniły przed laty a ta sprawa jest przegrana i szkoda pańskich pieniedzy".Średnio raz na pół roku okazywało sie ,że Sąd odracza sprawę z powodu braku tego czy innego świstka.Poszedłem na darmową poradę prawną,przedłożyłem posiadane dokumenty i w ciągu trzech miesięcy dostałem wyrok o przyznaniu spadku.Co prawda czekają mnie jeszcze dwie rozprawy "kosmetyczne" dotyczace podziału gruntów między członków rodziny ale przynajmniej wiem,że gdy ktoś chce pomóc i co najważniejsze zna sie na swoim fachu to jest w stanie osiągnąć więcej niż najznamienitsze prawnicze nazwisko.Serdeczne podziękowania dla Pani Anny.

Zofia Gość
~Zofia
Rozwód 2014-09-26 15.57

a dokładnie pod jakim adresem udzielają bezpłatną poradę prawną? bo nie mogę się tego doczytać.

Dodaj swój komentarz: