*
Każdy mieszkaniec Lublina może przyjść i popływać w nowym basenie Dodane 2008-05-05 16.25 , komentarzy 21

Basen przy ul. Głębokiej

- To najnowocześniejszy basen w Lublinie - z dumą mówi Henryk Bichta, kanclerz Uniwersytetu Przyrodniczego. Obiekt mieści się przy ul.Głębokiej 31

Super basen wchodzi w skład Centrum Sportowo-Rekreacyjnego, należącego do Uniwersytetu Przyrodniczego (wcześniej Akademia Rolnicza) w Lublinie. - Jest to basen sportowy, ma 25 metrów długości i 16 metrów szerokości. Z jednej strony 1,20 m. głębokości, z drugiej 1,80 m. Jest wydzielonych sześć torów, każdy o szerokości dwóch metrów - tłumaczy Marek Zieliński, kierownik centrum. Obok głównej pływalni, jest basen rekreacyjny o głębokości 90 cm, z rwącą rzeką, biczami wodnymi i masażem karku. Są też dwie wanny z jacuzzi, brodzik dla dzieci, oraz zjeżdżalnia o długości blisko 100 metrów. Obiekt prezentuje się imponująco, wrażenie robi też czas, w jakim został zbudowany. Kompleks przy Głębokiej powstał w 13 miesięcy.- Szybko? Mieliśmy pieniądze, nie było, na co czekać. Druga sprawa, im krócej trwają prace, tym taniej to wynosi. Firma, która budowała basen - "Budimex-Dromex" dobrze wywiązała się ze swojego zadania. -mówi Henryk Bichta.
 
Budowa centrum Sportowo-Rekracyjnego przy ulicy Głębokiej kosztowała blisko 30 milionów złotych. Z basenu mogą korzystać nie tylko studenci, ale wszyscy mieszkańcy Lublina. Co prawda w ciągu dnia, pływalnia służy jedynie do celów dydaktycznych, ale w godzinach od 15 do 22 organizowane są wejścia indywidualne i pływać może każdy. Ostatni chętni mogą wchodzić nie później niż o godzinie 20:45.

Godzina pływania kosztuje 10 zł, studenci Uniwersytetu Przyrodniczego płacą 7 zł, uczelnia nie zdecydowała się na wprowadzenie karnetów. Maksymalnie w jednej chwili może się kąpać 60 osób, nad ich bezpieczeństwem przez cały czas czuwa ratownik - Przychodzi coraz więcej ludzi. Pierwszego dnia było 19 osób, drugiego już 35 i z każdym dniem jest coraz większe zainteresowanie. Żeby zachęcić lublinian, obniżyliśmy nawet ceny biletów- dodaje kanclerz uczelni.

Obok basenu, w kompleksie przy ul.Głębokiej 31 do użytku została też oddana nowoczesna hala sportowa, z wymiarowymi boiskami do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki. Do tego cztery mniejsze sale wielofunkcyjne: - Będą tu: siłownia, sala ćwiczeń aerobowych, sala sportów walki i salka do nauki tańca. Znalazło się też miejsce na dwunastometrową ściankę do wspinaczki - tłumaczy Marek Zieliński.

Uniwersytet Przyrodniczy szykuje się już do kolejnej budowy. - To będzie Centrum nowych technik i technologii. Ma mieć 12 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i też powstanie przy ul.Głębokiej. Szykujemy się do przetargów, które wyłonią wykonawcę. Myślę, że w przyszłym roku zaczniemy prace - zapowiada kanclerz Henryk Bichta.

/TZ/
 


 
Tematy powiązane:
 
 
 

X

Miejsce
w rankingu
Zal Ewa

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Mario Mario
:D 2008-06-11 14.17

super że Lublin ma coś swojego bo na basen jeździłem albo do Bełżyc albo do spa, mosir to nie dla mnie nie lubię tego miejsca
już niebawem wypróbuję basen i dam opinię

joana_z joana_z
Kto to napisał? 2008-06-20 14.19

zgadzam się basen jest fajny, ale dziennikarz, który napisał ten artykuł nie wysilił się. Zamienił tylko słowa z orginalnego artykułu napisanego w dodatku przez innego autra. Hm ciekawe czy tak powinno wyglądać dziennikarstwo?

Mario Mario
ujujjj 2008-06-25 23.47

jest dobrze :)
ceny ... mogłyby troszkę być inne,
teraz wakacje, rower i nad zalew :)

mirek mirek
Basen przy ul. Głębokiej 2008-07-29 21.10

Tak fakt jest extra ale gdyby bylasauna wtedy zamiast jechac do Naleczowa lub Belzyc

jaceko jaceko
nowoczesność w ciemnogrodzie 2008-08-06 10.26

A niech kto mądry powie po co komu na basenie czepki? Przed czym, co i kogo chronią? W Nałęczowie i innych nowoczesnych basenach nie trzeba. W PRLu trzeba było to teraz też?

niegrzeczne niegrzeczne
;) 2008-08-25 21.05

byłam tam i powiem, że nawet mi sie podoba ;p

niegrzeczne niegrzeczne
;) 2008-08-25 21.06

a! i każdy student, a raczej osoba ucząca się - posiadająca na to dokument, płaci 7 zł.

Mario Mario
;p 2008-08-25 22.42

po to czepek że jak włosy Ci wypadają zapychają urządzenia czyszczące ...

koraga16 koraga16
studenci ar 2008-08-28 13.05

a ja słyszałam, że tylko studenci ar mają wstep za 7 zl, reszta niestety po 10 zl. prawda to?

Mario Mario
tak 2008-09-21 21.17

no tak prawda, budynek należy do Uniwersytetu Przyrodniczego więc Ci studenci mają taniej, reszta płaci za korzystanie niestety ...

Alen Alen
Dziadostwo a nie basen 2009-04-20 23.13

Pan Henryk Bichta, kanclerz Uniwersytetu Przyrodniczego chyba jeszcze się w nim nie kąpał !!!
Malutka szatnia!!!
Śliska podłoga!!!
Kradzieże komórek!!!
Długie kolejki niezorientowanych!!
Zimna woda pod prysznicami!!!
Chłodna w części rekreacyjnej i na basenie !!!
GORĄCO WSZYSTKIM ODRADZAM

Martynieeec Martynieeec
Jest fajnie. 2009-06-28 21.55

Jestem córką pracowniczki UP, która pracuje w budynku naprzeciwko
basenu i mam kilka kroków, żeby do niego przejść.Dzieci pracownika również płacą 7zł jak i pracownicy UP.
Wcale nie ma zimnej wody.W basenie z torami jest chłodna woda, ale w drugim basenie jest ciepła.Szatnie wcale nie są małe tylko są dwie przebieralnie.Pod prysznicami również nie ma zimnej wody - no może troche :)
Według mnie ten basen jest bardzo dobry.
Naprawdę, jest warty polecenia.Może sauny i nie ma ale i tak jest bardzo dobry.
Polecam jeszcze raz ;)

Martynieeec Martynieeec
PS: 2009-06-28 21.57

I wcale nie ma kolejek.Wystarczy tylko przed przyjściem zapytać się kasjerki kiedy można wejść, bo ostatnio tak głupio zrobili, że nie można wejść czasami.Mój kolega był 3 razy i nie pozwolili mu wejśc i musiał wracać spowrotem na Felin...

arturfr arturfr
n/a 2009-10-18 20.34

jedno pytanie - tam jest fizyczne mozliwe plywanie , bo nie wydaje mi sie , rezerwacje sa na caly tydzien , zostaje sobota i niedziela z tym , ze wtedy znowu sa zastepy rodzin , wiec chyba zostaje jednak bychawa/belzyce jesli ktos chce poplywac , no ewentualnie trzeba czekac na otwarcie mosiru zobaczymy co pokaza

a odnosnie samej jakosci basenu i infrastruktury - calkiem pozytywnie , nie jest to moze jakis super nowoczesny kompleks z wieloma 'bajerami' , ale wszystko jest utrzymane w czystosci , nie rozumiem tej chlodnej wody , bo wg mnie to raczej zaleta , chociaz wg mnie to jest w sam raz , moglaby byc nawet chlodniejsza i bym nie marudzil

ogolnie mocna ocena 4 , tylko kiedy tam plywac ?! w wakacje bylo ok , a teraz.. =D

Anga Anga
Fajny basen 2009-10-19 15.42

byłam, ale np. w czerwcu w dni powszednie szatniarka nie wpuszczała, bo mówiła że są godziny zarezerwowane. Poza tym OK. Co do wymogu w obiekcie czepków, to w Bełżycach np. nie obowiązuje....

rocher rocher
masakra 2009-11-07 14.08

prosiłbym kogos z portalu aby zainteresował sie łaskawie problemem braku normalnych basenów w lublinie. mam szczęscie że nie mieszkam na stale w tym miescie tylko tu studiuję. odwiedzilem wszystkie baseny w lublinie, te w szkolach też. do wejscia na 99% basenów potrzebne są karnety - nie ma możliwości wejscia jednorazowego - paranoja. basenem przy glebokiej zajmuje sie ktos nienormalny, ktory blokuje cale dni rezerwacjami. mosir i na miasteczku są nie czynne. pobliskie wsie mają lepsze baseny niż wy. gratuluję.

Konto usunięte3 Konto usunięte3
A to się wypyszczyliście. 2010-01-19 00.31

.

bombel Gość
~bombel
Bombel 2010-02-21 15.15

Ty alan to ty niezła ciota musisz byc jak ci komure walą i kurwa nic ci nie pasuje !!! to bujaj sie na wiche do siebie to w sadzawce sie wykompiesz!!!

kasia Gość
~kasia
:) 2010-07-27 17.56

a w wakacje jest czynny ten basen?

użytkowniczka Gość
~użytkowniczka
brud 2010-11-14 18.41

Fanie że jest taki basen tylko czemu nikt o to nie dba!!!!!!!
brud brud i jeszcze raz brud na basenie = basen czarny od brudu!!!! W życiu nie widziałam tak brudnego basenu czy tam kiedyś zmieniają wodę i czyszczą go???

tyektyk Gość
~tyektyk
chce normalny basen w Lublinie 2010-11-22 15.17

to prawda w Lublinie chyba nie doczekamy sie normalnego basenu... zawsze milion restrykcji, problemow i ceny z kosmosu.
po h**a te czepki... na wiekszosci basenow na zachodzie tego nie wymagaja tylko w ciemnogrodzie