*
Dodane 2008-10-28 08.30 , komentarzy 1

Jaka zima czeka nas tym razem?

Zapytaliśmy Martę Gogłozę i Tomasza Zubilewicza, prezenterów pogody o prognozę na sezon zimowy.

Tomasz Zubelewicz: Będzie ostra i sroga. Podobno zima przyjdzie już na początku listopada.

 

Marta Gogłoza: Na początku miesiąca spadnie śnieg.

 

W których rejonach Polski będzie najchłodniej?

 

TZ: Najzimniej będzie na wschodzie Polski, mam tu na myśli Suwałki, Lublin i Zamość. No i tradycyjnie w górach, na Południu Polski.


Które miesiące nam najmocniej dokuczą?


TZ: Listopad, grudzień i pierwsza połowa stycznia będą zimne. Druga połowa stycznia i luty zapowiadają się już naprawdę mroźno i ostro


Martwi to państwa szczególnie? Jak z urlopem zimowym?


MG: Zimą najchętniej wybrałabym się tam, gdzie jest 30 stopni. Uwielbiam wysokie temperatury. Zima mogłaby trwać dla mnie od piętnastego grudnia do piętnastego listopada. Na urlop wybieram się oczywiście tam, gdzie jest upalnie i słonecznie.

TZ: Nie wiem jeszcze, czy wystarczy mi czasu na zimowy odpoczynek . Moja praca nie zawsze pozwala mi zaplanować coś z wyprzedzeniem. Gdybym jednak wyjeżdżał, najpewniej wybrałbym się na narty do Austrii lub do Szczyrku.


Wygląda na to, że w tym roku szczególnie grozi nam jesienno-zimowe obniżenie nastroju?


MG: W dużej mierze dobry nastrój to kwestia naszego nastawienia. Ważne, żeby mieć wokół siebie wiele życzliwych osób, z którymi miło jest spędzić czas. Wiadomo, że ze względu na dyskomfort pogodowy, zimą często trudniej wyjść z domu. Wtedy nasze samopoczucie jest dużo gorsze. Dlatego nie należy się poddawać. Im więcej sympatycznego towarzystwa, tym lepiej.

 


Rozmawiała Anna Jasińska

X

Miejsce
w rankingu
Jakub Markiewicz

Coś ciekawego dzieje się w Twojej okolicy? Daj znać. mail: markiewicz@mmlublin.pl tel: 81 46 26 853

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

beniubyrski beniubyrski
Nie pochodzę z Lublina 2008-10-28 09.11

Przyjechałem do Lublina 8 lat temu i wszyscy mówili że na wschodzie jest zawsze zimniej. Jakoś nigdy tego nie odczułem. Ciekawe czy tym razem będzie tak samo. Zwykłe tu są zimy, jak wszędzie. Zimne, mokre i za długie.

Dodaj swój komentarz: