*
Dodane 2009-03-04 11.00 , komentarzy 0

Lakcid ze szkłem w ampułkach wycofywany

Lubelska Wytwórnia Surowic i Szczepionek w Lublinie wypuściła na rynek 25 tysięcy ampułek osłonowego leku Lakcid, zawierającego kawałki szkła. – Trwa wycofywanie leku z produkcji i z aptek. Wszystkie leki zostały już zabezpieczone – zapewnia Artur Bielawski, dyrektor ds. produkcji „Biomed”.

- Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny nie dostał informacji na temat wadliwego leku Lakcid. Decyzję o wycofaniu ampułek ze sprzedaży wydał Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Nie wiedzieliśmy, że chodzi o zawartość szkła w ampułkach serii 073208 – mówi pracowniczka Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Lublinie,

- Błędy się zdarzają. Wycofujemy lek ze sprzedaży. Problem jest o tyle groźny, że Lakcid może być zakupiony bez recepty – informuje Krzysztof Przystupa, prezes Okręgowej Izby Farmaceutycznej w Lublinie. Dlatego ampułki leku ze szkłem mogą trafić do większej grupy ludzi.

- Nie ma już możliwości, aby kupić wadliwy lek. Podjęliśmy wszystkie środki zapobiegawcze. Od tej pory zwiększymy produkcję Lakcidu w papierowych saszetkach – informuje Artur Bielawski.

X

Miejsce
w rankingu
Anna Jasińska

Cześć, jestem Anka. Jestem dziennikarką i chętnie napiszę o tym, co dzieje się w Twoim mieście. Interesują mnie ludzie i literatura. Uwielbiam zwierzęta, podróże i ludzi z poczuciem humoru. Jeśli masz sprawę, napisz do mnie: anna.jasinska@mmlublin.pl

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: