*
W księgarniach pojawiła się książka „Seks jakiego nie znacie. Dla małżonków kochających Boga” autorstwa ojca kapucyna Dodane 2009-04-25 10.33 , komentarzy 3

Ojciec Knotz: Seks małżeński może być frywolny, zaskakujący i pełen fantazji

- Seks małżeński nie musi odbywać się przy zgaszonym świetle - podkreśla ojciec Ksawery Knotz, autor książki "Seks, jakiego nie znacie. Dla małżonków kochających Boga".

Lubelski seksuolog jest zadowolony, że książka powstała, a diecezjalny duszpasterz rodzin przyznaje, że podobne treści przez kapłanów wydawane były już wcześniej.

Autor książki, ojciec Knotz jest duszpasterzem małżeństw i redaktorem naczelnym portalu dla małżeństw "Szansa Spotkania”. W swojej publikacji w sposób humorystyczny pokazuje, że Bóg nie podgląda nas w sypialni, ale jest zainteresowany szczęśliwym pożyciem seksualnym małżonków. Podkreśla jednak, że celem współżycia seksualnego nie może być sama przyjemność, ale budowanie więzi, przeżycie jedności w intymnym spotkaniu kochających się osób.

Autor zaznacza, że seks małżeński może być frywolny, zaskakujący i pełen fantazji, a jednocześnie bezgrzeszny.

- To wieloletni brak seksu w małżeństwie, kiedy nie ma ku niemu żadnych przeciwwskazań jest grzechem – wyjaśnia zakonnik. - Żyjemy w czasach, gdy mało się czyta Ewangelię, a w Kościele temat seksu jest zaniedbany. Tymczasem w Piśmie Świętym wątków seksualnych jest bardzo dużo - podkreśla o. Knotz. Autor książki mówi, że jeżeli już w Kościele mówi się o seksie, to w kategoriach negatywnych: że coś jest grzechem, jest złe. - Pokutuje mentalność przypominająca kodeks karny – przyznaje. - Pisząc tę książkę, starałem się odejść od negatywów. I zaznacza, że by być "bliżej Boga", nie trzeba tylko jeździć do Częstochowy i "zmawiać po dwa różańce". - Można się pocałować, popieścić i w tym być bliżej Boga - przekonuje.

Książka jest już druga publikacją o. Knotza. Wcześniej wydał pozycję o tytule „Akt małżeński”.

Najnowsza książka powstała na bazie doświadczeń małżeństw, które spotykały się i rozmawiały z ojcem. – Od dawna szukaliśmy książki, która mówiłaby o czymś, co w Kościele jest tematem tabu – mówi Agnieszka Madejska z wydawnictwa Edycja Świętego Pawła, wydawcy książki. – Powstaje pytanie: skąd zakonnik wie tyle na temat seksu? Ojciec Knotz od lat prowadzi rekolekcje na terenie całego kraju i portal dla małżeństw. Bazuje na tym, co opowiadają mu małżonkowie. To, o czym pisze jest zgodne z nauką Kościoła i doświadczeniami ludzi, z którymi rozmawiał. Sam kiedyś powiedział, ze jego doświadczenie to 2000 orgazmów. Oczywiście tych małżonków.

To, że zakonnik pisze o seksie nie dziwi także seksuologa.

– Oczywiście, że zakonnik może pisać o seksie, teoretycznie tak, wcale nie musi tego praktykować – podkreśla Krzysztof Bojar, seksuolog. – Może czerpać wiedzę z rozmów, o ile są intymne, szczegółowe i szczere. Najważniejsze, że zajął się tym tematem. Mam nadzieję, że to zmieni zdanie innych księży na temat seksu.

Diecezjalny duszpasterz rodzin, ks. dr Grzegorz Trąbka nie widzi przeszkód, aby książka była sprzedawana w księgarniach katolickich.

– Jeżeli książka jest wydana przez duchownego i posiada imprimatur, czyli oficjalną aprobatę władz kościelnych to nie ma problemu - mówi. – Zresztą, to nie pierwsza taka pozycja. W księgarniach katolickich dostępne były także „Dobra nowina o seksie w małżeństwie” czy „Sex po chrześcijańsku”.

Książka imprimatur posiada.

Jej promocja odbyła się w warszawskiej siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. W Lublinie kupimy ją w Empiku. Kosztuje 24,50 zł.

X

Miejsce
w rankingu
Karolina Szubiela

Jestem absolwentką Turystyki i Rekreacji. Na łamach tygodnika Moje Miasto Lublin- opisuję co dzieje się w dzielnicach: Dziesiata, Bronowice, Wrotków, Felin, Głusk. Lubię podróżować, słuchać muzyki, koniecznie rockowej. Jestem stałym bywalcem koncertów. Jeżeli masz jakąś sprawę, zadzwoń lub napisz: karolina.szubiela@mmlublin.pl; telefon: 081 46 26 848; gg: 3821509 Zapraszam!

Komentarze

Katolik_25l Gość
~Katolik_25l
Zaskoczony i smutny.. 2010-06-28 18.22

Świat jest już kompletnie zboczony. Czystość jest już chyba czymś wstydliwym albo tabu?

Katolik_39l Gość
~Katolik_39l
Zaskoczony i zadowolony 2011-10-03 09.12

A po co komu czystosc w malzenstwie ???

katoliczka Gość
~katoliczka
czystosc w malzenstwie? 2011-10-12 10.09

A czy seks w malzenstwie nie oznacza czystosci?
Z tego co mi wiadomo to brak seksu, jesli nie a przeciwskazan, jest grzechem...

Dodaj swój komentarz: