*
Pomysł na wakacje – Nie musisz tracić majątku i wyjeżdżać w daleką podróż do ciepłych krajów, by odpocząć i dobrze się bawić Dodane 2009-07-20 17.15 , komentarzy 0

Zamień się na kilka dni w człowieka lasu

Miejski zgiełk cię męczy? Chcesz wyrwać się choćby na weekend? Jedź do lasu. Odetchnij świeżym powietrzem, pospaceruj, a nocleg zarezerwuj w taniej i wygodnej kwaterze, które w różnych punktach województwa oferują regionalne nadleśnictwa.

- Las to cisza, spokój, przyroda i możliwość aktywnego wypoczynku. Wspaniała alternatywa dla siedzenia na kanapie z pilotem w ręku – mówi Jarosław Kowalczyk, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. - Już w odległości 15 km od Lublina mamy piękny kompleks leśny - lasy kozłowieckie. To świetne miejsce by pospacerować i pojeździć rowerem.

Dla tych, którzy nie chcą od razu wracać do Lublina, Nadleśnictwo Lubartów udostępnia kwatery myśliwskie: „Stary Tartak” i „Rawityn”.

- Aby zarezerwować miejsce trzeba skontaktować się z naszym biurem. Doba w „Starym Tartaku” kosztuje około 45 zł., w „Rawitynie” 35 zł – informuje Sławomir Trąbka z Nadleśnictwa Lubartów.

- Na wakacyjne wycieczki mogę polecić także lasy Roztocza, szczególnie okolice Suśca i Józefowa – zachwala Kowalczyk. Turyści odwiedzający te miejsca mogą skorzystać z miejsc noclegowych w leśniczówce „Hamernia”. Położona w pobliżu Józefowa, Krasnobrodu i Suśca jest świetną bazą wypadową na Roztocze. Szczegółowych informacji na temat rezerwacji udziela Nadleśnictwo Józefów.

Dla odpoczywających na Roztoczu znajdzie się nocleg także w leśniczówce „Nowiny” niedaleko Nielisza. Rezerwacją miejsc zajmuje się Nadleśnictwo Zwierzyniec. Z kolei Nadleśnictwo Radzyń Podlaski oferuje około 10 miejsc noclegowych w ponad 100-letniej leśniczówce „Suchowola”. W okolicy jest las, rezerwat przyrody „Czarny Las” oraz ścieżka przyrodnicza o tej samej nazwie.

Wypoczywający w okolicach Janowa Lubelskiego mogą wynająć pokój w Ośrodku Edukacji Ekologicznej.

– Mamy 96 miejsc noclegowych. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie gości indywidualnych, zorganizowanych wycieczek oraz rodzin – tłumaczy Andzej Webiuk, kierownik ośrodka. – Rezerwacje przyjmujemy na adres mejlowy i telefonicznie.

Nadleśnictwo Janów Lubelski udostępnia turystom także kwaterę w leśniczówce „Cegielnia” i dworek „Władysławów”. - Pobyt w „Cegielni” kosztuje 50 zł od osoby. Z kolei w dworku „Władysławów” za pierwszą noc płacimy 45 zł, a za kolejne już tylko 40 zł – wyjaśnia Andrzej Webiuk.

Ewa Pajuro

X

Miejsce
w rankingu
Jakub Markiewicz

Coś ciekawego dzieje się w Twojej okolicy? Daj znać. mail: markiewicz@mmlublin.pl tel: 81 46 26 853

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: