*
Dodane 2009-10-09 17.00 , komentarzy 11

Krok po kroku: Jak kupić bilet MPK przez komórkę

Niedługo nie będziesz stać w kolejce do kiosku, ani przeciskać się do kierowcy, żeby kupić bilet MPK. Wystarczy, że skorzystasz ze swojego telefonu. Jak to zrobić? Tłumaczymy krok po kroku.

Możliwość kupowania biletów przez telefon pojawi się w naszym mieście pod koniec października. Wprowadzi ją firma mPay S.A., która wcześniej zaoferowała taką samą usługę pasażerom autobusów w Warszawie. Właściciele komórek będą mogli kupować w ten sposób bilety jednorazowe i dobowe, o każdej porze dnia i nocy.

Krok 1: Załóż konto w systemie mPay.

- Najpierw trzeba zalogować się na stronie www.mpay.pl. Już niedługo pojawi się tam odpowiednia zakładka o kupnie biletów MPK Lublin – tłumaczy Justyna Góźdź, rzeczniczka Zarządu Transportu Miejskiego. Po rejestracji na portalu dostaniemy login i kod PIN.

Krok 2: Zasil swoje konto

Następnie trzeba zasilić swoje konto, czyli tzw. elektroniczną portmonetkę. – Można to zrobić przelewem internetowym lub w banku, albo po prostu przekazem pocztowym – podpowiada Justyna Góźdź.

Krok 3: Kup bilet

Każdy, kto będzie miał już zasilone konto, będzie mógł kupić bilet w ciągu kilku sekund. W pojazdach MPK pojawią się informacje o kodach, które odpowiadają poszczególnym rodzajom biletów. W telefonie będzie trzeba wpisać gwiazdkę (*), wybrany kod biletu, kolejną gwiazdkę i numer boczny autobusu lub trolejbusu, którym jedziemy. Na koniec trzeba będzie nacisnąć na klawiaturze telefonu przycisk „zadzwoń”.

W odpowiedzi, system zapyta nas o kod PIN, który dostaliśmy przy rejestracji w systemie. Kiedy go wpiszemy, bilet będzie już kupiony, a opłata zostanie pobrana z naszej elektronicznej portmonetki.

Krok 4: Kontrola biletu

Kontrolerzy biletów będą nosili identyfikatory ze specjalnym, bezpłatnym numerem telefonu. Wystarczy się z nim połączyć, żeby kontroler dostał informację o tym, że kupiliśmy bilet.

Ile to kosztuje?

Bilety kupowane w ten sposób, będą kosztowały tyle samo, co zwykłe, papierowe. Dodatkowo będziemy musieli zapłacić jednak za telefoniczne połączenie z systemem, które powinno trwać 30-40 sekund. Pasażerowie zapłacą za to połączenie według stawki swojego operatora. Niektórzy mogą jednak bezpłatnie łączyć się z mPay, dotyczy to użytkowników sieci Plus i Play.

X

Miejsce
w rankingu
Izabela Izdebska

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Ginter Ginter
? 2009-10-09 18.44

To 30-40-sekundowe połączenie dotyczy tylko kontroli czy każdorazowego zakupu biletu?:P

konto usunięte2 konto usunięte2
kolejny poroniony pomysł 2009-10-09 19.01

kiosków nam nie brakuje, a kierowcy też są coraz milsi, jeśli chodzi o kupowanie u nich biletów... mogę się założyć, że kupowanie biletów przez telefon komórkowy skończy się fiaskiem...

konto usunięte2 konto usunięte2
jak kupić bilet - krok po kroku... 2009-10-09 19.04

krok 1: idziesz do kiosku
krok 2: prosisz o bilet
krok 3: uiszczasz opłatę
krok 4: kasujesz bilet i jedziesz spokojnie do celu...

czyż tak nie łatwiej...?

agneskozak agneskozak
. 2009-10-09 19.50

mi również się wydaje, że dużo łatwiej jest zakupić bilet w kiosku ;)

piotrek_kaplaniuk piotrek_kaplaniuk
. 2009-10-09 21.10

Brechta z tego ;]

Koszu Koszu
miasto się stara, a Wz narzekacie? 2009-10-10 01.10

Ucieka Ci autobus, wsiadasz, wysyłasz - nie stoisz w kolejce do kiosku patrzac na kolejne odjezdzające jednostki.

Komu wygodniej tradycyjnie, niech dalej tak kupuje, kto woli trochę innowacji - będzie słał smsy - proste.

konto usunięte2 konto usunięte2
i płacił jeszcze więcej... 2009-10-10 06.11

...tak jak ten, kto kupuje tradycyjnie. bo z czyich pieniędzy zapłacą za obsługę tej "innowacji"? z naszych wspólnych, z podatków...

cat deluxe cat deluxe
głupie to 2009-10-10 07.14

trzeba bedzie miec doladowaną portmonetkę. wiec stale trzeba pamietac, że jak wydam wszytsko musze zrobić przelew:/

ja tam wole tradycyjnie-u pana kierowcy

dzaga_1989 dzaga_1989
Nie e. 2009-10-10 07.47

Jestem przeciw ;] Bilet przez telefon? A co to, kiosków już nie ma? W najgorszym wypadku bilety sprzedaje tez kierowca. No a jak to się ma do linii prywatnych? Wskakujesz do autobusu i mówisz do pana/pani przy drzwiach: Eeee,ja muszę kupic bilet drogą elektroniczną. No nie wiem czy to wszystko zda egzamin. Ja z tej nowinki nie skorzystam raczej.

Anga Anga
Skąd 2009-10-10 11.51

kontroler biletów będzie wiedział, że to właśnie my, oczywiście po kupieniu biletu przez telefon, się z nim połączyliśmy, a nie pasażer obok? Praktyka pokaże. Najlepiej mieć swój sprawny samochód...

SlayeR MotoR SlayeR MotoR
jednorazowe i dobowe? 2009-10-10 13.51

a czemu nie miesieczne i dluzszoterminowe, tak musze jechac do wyznaczonych pkt a moglbym kupic sobie w domu i na spokojnie miec, o tym pomyslcie a nie o jednorazowkach ktore mozna dostac wszedzie

Dodaj swój komentarz: