*
Pythonalia czas zacząć. Miłośnicy absurdalnego serialu opanują Lublin Dodane 2009-11-19 15.01 , komentarzy 6

Ministerstwo Głupich Kroków przejęło Ratusz (film)

Były absurdalne propozycje uchwał i dziwne kroki. Ministerstwo Głupich Kroków przejęło władanie w Lublinie. Żartu nie zrozumiała Straż Miejska, która wyprosiła fanów Monty Pythona z Ratusza.

Ministerstwo Głupich Kroków to lubelscy studenci organizujący kilkudniową imprezę poświęconą „Latającemu Cyrkowi Monty Pythona”.

Festiwal ruszył w czwartek oryginalnym przemarszem po deptaku. Kilkunastu studentów przebranych w garnitury i dzierżących teczki w dłoniach, ruszyło na sesję Rady Miasta wykonując tyle dziwnych kroków, ile tylko przyszło im do głowy.- Kroki ćwiczyliśmy przez wiele tygodni na treningach i warsztatach – wyjaśnia z przymrużeniem oka Marcin Garbowski, główny koordynator projektu.

- To trzeba mieć w genach – dodaje Maciej Bryła, z-ca koordynatora.

W Ratuszu weseli studenci chcieli zachęcić do zabawy radnych. Niestety trafili na przerwę w obradach Rady Miasta. Do naśladowania dziwnych kroków udało się im namówić tylko radnego Pawła Bryłowskiego, byłego prezydenta miasta. – Za mojej kadencji były niejedne głupie kroki – uśmiechał się radny i przemaszerował po sali obrad podnosząc wysoko do góry kolana.

Potem zabawni studenci mianowali się włodarzami miasta, przystąpili do obrad i na koniec wygłosili płomienną odezwę do radnych. Poprosili ich m.in. by wprowadzali obowiązkową poranne wymachy nogami i upadek na plecy, ustanowili w Lublinie ulicę Latającego Cyrku Monty Pythona do której będą prowadzić błędne drogowskazy.Zaproponowali radnym także, by wprowadzili Dzień Głupiego Kroku i dopilnowali, by krok prezydenta miasta był jak najgłupszy. Inaczej prezydent musiałby dożywotnio jeździć miejskimi autobusami w godzinach szczytu. Wśród studenckich propozycji znalazła się też prośba, by nie ograniczać prędkości na lubelskich autostradach.

Studentów wyprosiła z sali Straż Miejska, która najwyraźniej nie zrozumiała żartu miłośników Monty Pythona. - Proszę natychmiast opuścić salę - powiedziała zdziwionym "ministrom" strażniczka.

- Liczymy na to, że radni odniosą się do postulatów pozytywnie i z humorem, tak jak i my z humorem przyszliśmy do Ratusza – wyjaśnia Maciej Bryła.

Pythonalia potrwają do 26 listopada. Program imprezy można znaleźć na www.pythonalia.pl. Więcej o festiwalu przeczytasz TUTAJ.

X

Miejsce
w rankingu
Marta MM

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Jakub Markiewicz Jakub Markiewicz
Ministerstwo Głupich Kroków 2009-11-19 15.39

Świetne :)

gracza7 gracza7
Super! 2009-11-19 17.03

Mnie się bardzo podoba :)

Leszek Mikrut Leszek Mikrut
Jasne, 2009-11-19 21.33

mozna posmiac sie ze wszystkiego (prawie) i ze wszystkich (prawie). Oby tylko zachowac umiar. Nie dajmy sie zwariowac, ale posmiejmy sie od czasu do czasu, bo w przeciwnym wypadku bedzie zbyt szaro...

Karolina Kwapisz Karolina Kwapisz
super 2009-11-19 22.30

pomysl, aby taki więcej, tylko szkoda, że ich wyprosili buraki jedne! :D

Łukasz MM-kowicz Łukasz MM-kowicz
:) 2009-11-20 12.35

Tego dnia to była najciekawsza część sesji.

Konto usunięte3 Konto usunięte3
Wleźli do Ratusza... 2009-12-30 04.39

... bo chcieli sie pośmiać, a nie pomyśleli o nieodległej rezydencji Arcy Pana, tam też pracują ludzie chętni do poskakania z uciechy.
Dopatruję się tu wyraźnego lekceważenia tej instytucji.

Dodaj swój komentarz: