*
Dodane 2010-03-17 14.15 , komentarzy 13

Euronet likwiduje bankomaty – na razie w Świdniku

Bankomaty Euronet mogą zniknąć z naszego miasta. Właściciel sieci, likwiduje właśnie 30 maszyn, m.in. w Świdniku. Firma rozważa usunięcie kolejnych 700 punktów.

Na bankomaty Euronet, możemy natknąć się m.in.w Galerii Olimp czy Centrum Handlowy Plaza. Zmiany, które rozważa właściciel sieci, martwią przede wszystkim użytkowników.

- Mam konto w mBanku i często wypłacam pieniądze w Euronecie - przyznaje Kasia, studentka biologii z Lublina. - Mam nadzieję, że te bankomaty nie znikną z Lublina - dodaje.

Spółka Bankomat24/ Euronet, właściciel wspomnianych urządzeń, demontuje właśnie 30 z nich. - 15 marca rozpoczęliśmy likwidację bankomatów. Nie ma wśród nich maszyn z Lublina, jest natomiast bankomat ze Świdnika z hali przy ul. Targowej 9 - tłumaczy Zuzanna Smolarek-Wójcik, przedstawicielka firmy.

Spółka rozważa usunięcie kolejnych 700 maszyn w całej Polsce.

Powód? Chodzi o planowane zmiany na rynku transakcji płatniczych. Opłaty ponoszone przez bank, na rzecz właściciela bankomatu, mają drastycznie zmaleć. Dla spółki Bankomat 24/Euronet oznacza to spadek dochodów i problemy z rentownością.

- Jeżeli sytuacja się nie zmieni, rozważamy usunięcie około 700 kolejnych bankomatów, niewykluczone, że również w województwie lubelskim - przyznaje Smolarek-Wójcik.

X

Miejsce
w rankingu
Ewa Pajuro

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Korath Korath
... 2010-03-17 16.14

Hmmm, a ja z reguły staram się unikać korzystania z bankomatów euronetu bo nie lubię rozmieniać 50 zł. Ale nie zawsze mam cash4you pod ręką. Także nie zdziwiłbym się jakby takie zmiany wpłynęły na rezygnację z usług w mBanku.

Leszek Mikrut Leszek Mikrut
Czyżby mBank był już w opałach ? 2010-03-17 18.05

Jaka będzie reakcja tej instytucji oraz BRE Banku ?

Wieża Wieża
panie Leszku 2010-03-17 19.20

mBank jest częścią BRE i z powodu wycofywania się z rynku Euronetu nie jest w opałach. Będzie miał tylko ból głowy, jak szybko podpisać umowy z innymi bankami lub operatorami bankomatów, tak aby klienci mieli szansę na w miarę sprawną BEZPROWIZYJNĄ wypłatę swoich pieniędzy ... problem nie dotyczy tylko mBanku - również m.in. GetinBank swoich bankomatów ma tyle co kot napłakał i nadrabiali tą sytuację umową z Euronetem. Nie ukrywam że sprawa bankomatów tego operatora jest dla mnie istotna i liczę, że MM będzie informowało na bieżąco ...

pozdrawiam

Konto usunięte3 Konto usunięte3
Konkurencja szybko zapełni lukę i obejdzie sie bez Euronetu. 2010-03-17 20.27

.

Konto usunięte3 Konto usunięte3
Ale 700 maszyn w Polsce... 2010-03-17 20.30

... może będą je przerabiać na automaty do spowiedzi.

Korath Korath
... 2010-03-17 20.36

Może i przerobią. Przy takiej liczebności grzechem byłoby nie skorzystać prawda engelbercie? Skoro na każdym kroku czekałoby na ciebie zbawienie

konto usunięte2 konto usunięte2
gdzie spowiedź... 2010-03-17 20.45

...a gdzie zbawienie? toż to dwie różne i jakże odmienne sprawy...

Korath Korath
... 2010-03-17 20.51

odpowiedziałbym ci pilu, ale nie chcę kolejny raz sprowadzać dyskusji na tematy religijne - ktoś niedawno stwierdził że przydałoby się tutaj forum - ten ktoś miał rację

_red_ _red_
:) 2010-03-17 20.52

a tym kimś byłem JA :D

jurcio jurcio
A może się przeniesiemy na jakiś komunikator ? 2010-03-17 21.07

Tam można sobie do woli "nawsadzać" :)))
Oczywiście hasłem przewodnim będzie mm-lublin :)

Leszek Mikrut Leszek Mikrut
Miejmy więc nadzieję, że 2010-03-17 23.22

Pani REDAKCJA zajmie nareszcie jakieś stanowisko w kwestii postulowanego FORUM oraz innych nurtujących nas spraw !

Leszek Mikrut Leszek Mikrut
@Wieża 2010-03-17 23.24

dzięki serdeczne za informację, bo również jestem osobiście zainteresowany sprawą bezprowizyjnego używania bankomatów przy korzystaniu z karty mBanku.

quina quina
likwidują 2010-03-17 23.58

niech zaczną od miejsc gdzie mają po dwa bankomaty (np. Plaza)