*
Komunikacja w Lublinie Dodane 2010-04-01 12.00 , komentarzy 37

MPK Lublin: 1 kwietnia ceny biletów idą w górę

Już od 1 kwietnia zapłacimy więcej za bilety MPK. Droższe będą także bilety nocne i czasowe. Stare bilety do 30 czerwca możemy wymienić na nowe.

Bilet normalny będzie kosztował 2,40 zł, a ulgowy 1,20. Za bilet jednorazowy nocny normalny zapłacimy 5 zł, a za ulgowy 2,50 zł. Bilet czasowy, czyli 24 – godzinny normalny będzie kosztował 11 zł, a ulgowy 5,50 zł.

Podwyżki dotyczyć będą również tzw. opłat dodatkowych. Za przejazd bez biletu zapłacimy 120 zł. Za przejazd bez ważnego dokumentu poświadczającego uprawnienie do bezpłatnego lub ulgowego przejazdu zapłacimy 96 zł, a w przypadku uiszczenia opłaty dodatkowej u kontrolera lub w ciągu 7 dni od daty wystawienia dokumentu – 67,20 zł. Jeżeli bez uzasadnionej przyczyny zatrzymamy autobus możemy zapłacić aż 360 zł.

Co ze starymi biletami, które ciągle nosimy w portfelach?


– Mam około 40 biletów, których nie zdążyłem wykorzystać – mówi Łukasz, pracownik jednej z lubelskich film. – Moja firma wyposaża wszystkich pracowników w bilety MPK na cały miesiąc. Dostałem je pod koniec marca.

Stare bilety do 30 czerwca możemy wymienić na nowe. Jak informują pracownicy kas biletowych MPK, wymieniamy je za równowartość. Jeśli chcemy za dziesięć starych biletów dostać dziesięć nowych, będziemy musieli dopłacić, w przeciwnym razie dostaniemy mniej biletów po nowej cenie. Wymienić je możemy w kasach biletowych przy al. Kraśnickiej 25 i ul. Bajkowskiego 1.

X

Miejsce
w rankingu
Dorota Krupińska

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

mangusta mangusta
a już myślałam... 2010-03-22 11.22

że ekonomiczniej będzie przesiąść się z samochodu do MPK... no nic, dobrze że moje małe autko już wróciło z warsztatu, bardziej będzie się opłacać szukać miejsca parkingowego niż sterczeć w autobusie.

budda 1964 budda 1964
No wreszcie na Prima Aprilis coś i MPK wymyśliło 2010-03-22 11.35

-budda-

klara Gość
~klara
ble 2010-03-22 11.38

bieda ledwo co ludziom starcza na podstawowe środki zycia a oni podnoszą ceny biletów

qwertywgn qwertywgn
dopiero co jedna podwyżka była, 2010-03-22 14.58

jak dobrze pamiętam. jeszcze trochę to będzie 5 zł. jak w taksówce za przysłowiowe "kłapnięcie drzwiami".

Konto usunięte3 Konto usunięte3
Cytat, Klara...bieda ledwo co ludziom starcza na podstawowe środki zycia a oni podnoszą ceny biletów... 2010-03-22 19.07

Od dawna wiadomo, że komunikacja publiczna ma przewozić mniej zamożną część społeczeństwa, ale oprócz tego przewozi też ( bez biletu) różnego rodzaju szumowiny poczynając od tych co to "tylko jeden przystanek", złodziejaszków, zaszczanych i zarzyganych pijanych (bo to też ludzie) no i oczywiście tych co im "się należy", emerytów rencistów, radnych, posłów ...
Paliwo drożeje, prąd dla trajtków też, więc za to ktoś musi płacić, a płacą ci uczciwi i mniej zamożni bo reszta ma tylko roszczenia, "bo przecież się należy".
Niech wszyscy ci co tak uważają, zapłacą chociażby ulgowy bilet to za kilka miesięcy, jak zdrożeje energia, a zdrożeje na pewno, to nie będzie potrzeby znów podnosić cen tym co płacą.
A teraz proszę o 50 przeciwnych i koniecznie obelżywych komentarzy.

konto usunięte2 konto usunięte2
no co ty, engelbercie... 2010-03-22 19.26

...emeryt to szumowina? toż przecież ty też nim jesteś? :)

Konto usunięte3 Konto usunięte3
Tak niektórzy o mnie myślą, a nawet piszą, jednak utrzymuję pogląd, że ci co "sie im należy" (także i ja) powinni płacić za normalny bilet. 2010-03-22 20.08

Bo jakby nie patrzyć MPK nie jest instytucją utrzymującą się za "Bógzapłać" i kazdy dziad i menel powinien płacić za swoje potrzeby z których korzysta.
Zauważ, że o "biednych" studentach nawet nie wspomniałem.

jurcio jurcio
Dobra, dobra ....a rodziny pracowników MPK to już muszą kasować bilety ? 2010-03-22 20.42

:)

Leszek Mikrut Leszek Mikrut
Jeśli pałąki trolejbusów 2010-03-23 00.24

idą w górę, to i ceny też...:-)

Konto usunięte3 Konto usunięte3
Moim zdaniem i rodziny pracowników powiny płacić przynajmniej ulgowy przejazd. Nie wiem czy wiecie, ale jest wydanych ponad 5 tysięcy bezpłatnych biletów rodzinnych. Oczywiście wszyscy uważają, że im się należą, tylko nie wiem dlaczego. 2010-03-23 01.07

Oni zapewne też, ale dają to biorą.

aemgie aemgie
popieram 2010-03-23 07.29

wszyscy powinni płacić za bilet (bez wyjątków). Jazda na gapę to zwykłe złodziejstwo!!! Gdyby w MPK był jakiś skuteczniejszy system kontroli biletów i gdyby nie było darmowych przejazdów dla tych, co „im się należy”, nie trzeba by było podnosić cen za przejazd. A jak kogoś nie stać na bilet niech szoruje na piechotę.

Korath Korath
... 2010-03-23 10.45

No już nie przesadzajmy z tym wrzucaniem wszystkich do jednego worka - są tacy, którym być może się nie należy, ale którym bardzo ułatwia to ich trudne życie. Czy gdyby chodziło o ulgi na bilet pkp to też byście tak chętnie wysyłali kogoś na drugi koniec Polski piechotą tylko dlatego że zarabia najniższą krajową i ledwo starcza mu na rachunki i jedzenie. Łatwo oceniać innych kiedy samemu stać nas na podstawowe potrzeby prawda?

konto usunięte2 konto usunięte2
trzeba wszczepić ludziom czipy... 2010-03-23 10.59

...które będą jednocześnie dowodem osobistym, kartą kredytową i kontem w banku... a czytniki tych czipów w autobusach (pociągach, taksówkach itd.), nastawione na pobieranie odpowiedniej kwoty (z ulgą albo bez, to zależy od ustawienia, o które każdy starałby się indywidualnie w centrali "superkomputera") będą wysyłały informację do centrali o pobraniu odpowiedniej kwoty... jeśli ktoś ma puste konto na czipie (w banku), to nie wejdzie do żadnego środka komunikacji i niech chodzi na piechotę (choćby do Świnoujścia, skoro musi...) albo wejdzie, ale będzie miał konto na minusie, który to minus za jakiś czas będzie musiał wyrównać albo sprzątać miasto po zimie... konto zawsze można doładować. nikt nie będzie musiał kupować biletów, kierowcy nie będa musieli ich sprzedawać (ich też proponuję zastąpić robotami prowadzącymi autobusy) i wszyscy będą zadowoleni... piękna wizja, nieprawdaż? :)

Korath Korath
... 2010-03-23 11.16

To ja proponuję od razu po narodzinach wstawiać czipy do mózgu, które będą informowały Krajowy Rejestr Impulsów Mózgowych o tym ile kasy wydajemy na kino, teatr, piwo, a ile na jedzenie i rachunki. W ten sposób będzie wiadomo, kto ma pieniądze, ale je przejada, a kto nie ma bo się szef znowu spóźnia z wypłatą.

Korath Korath
... 2010-03-23 11.17

oj sorki nie zauważyłem pilu że ty też chcesz ludziom te czipy do mózgownic pchać :P

konto usunięte2 konto usunięte2
do mózgownic... 2010-03-23 11.37

...czy w inną część ciała, nieważne, byle sygnał był odbierany przez czytniki rozmieszczone co parę metrów, żeby było wiadomo, jak i gdzie dany delikwent się przemieszcza... :)

kierowca MPK Gość
~kierowca MPK
do jurcia i engelberta233 2010-03-23 11.42

Jurcio może i ma prawo nie wiedzieć lecz pan engelbert233 jako były pracownik powinien wiedzieć że od 1 stycznia 2010 roku pracownicy MPK płacą za bilety uprawniające do darmowych przejazdów dla swoich rodzin.Bilety te są w postaci elektronicznej ze zdjęciem żony ,dziecka czy też kochanki pracownika.Bilety mają logo ZTM i ważne są przez rok.Przedłużanie ważności następuje 31 grudnia 2010 roku po opłaceniu przez pracownika stosownej opłaty na rzecz ZTM-U.Przestańcie więc w końcu wytykać kierowcom tego rodzaju gratyfikację ponieważ przy i tak marnych zarobkach stanowi to dla nich i ich rodzin chociaż namiastkę motywacji do pracy w tym kołchozie.

_red_ _red_
emeryci 2010-03-23 13.02

powinni kasować bilety ulgowe, a osoby z poważnymi chorobami/upośledzeni (umysłowo czy fizycznie) powinny jeździć za darmo.

konto usunięte2 konto usunięte2
a co mają zrobić... 2010-03-23 13.40

...upośledzeni emeryci? kasować darmowe bilety? :)
a tak serio, to osoby upośledzone chyba już teraz jeżdżą za darmo, podobnie jak ich opiekunowie...?

Korath Korath
... 2010-03-23 13.44

Emerytury w naszym kraju, a w szczególności w Lublinie są tak wysokie że pewnie starsi ludzie, zaoszczędzone na biletach pieniądze przepijają je w barach :P

konto usunięte2 konto usunięte2
emerytury są odzwierciedleniem zarobków... 2010-03-23 14.01

...przecież obecni emeryci nie odłożyli sobie nic na starość, tylko ze swoich pieniędzy, które państwo im zabierało, utrzymywali ówczesnych emerytów... ZUS nie odkładał im tych pieniędzy na żadnych kontach (bo nie było i nie ma takowych) tylko przejadał... ci, co teraz pracują i płacą podatki, utrzymują obecnych emerytów (oraz wszystkich innych, którym jakiekolwiek ulgi się należą)... a że zarobki mamy kiepskie, to i emerytury słabiutkie...
osoby uczciwie pracujące (o wychowywaniu dzieci nie wspomnę) zawsze były i są w najgorszej sytuacji...

Konto usunięte3 Konto usunięte3
O biletach pracowniczych i rodzinnych MPK... 2010-03-23 19.23

...wiadome jest mi, że to co kierowcy płacą za te bilety to
nie jest nic innego jak podatek od wartości biletu, a sam bilet jest bezpłatny dla pracownika , jego dzieci, żony, kochanki i teściów płci obojga. Zostawiłbym bilety dla pracowników, a ich liczne rodziny w najlepszym wypadku uhonorowałbym prawem do zakupu biletów ulgowych. To samo dotyczyć powinno naszych licznych Radnych-bezradnych. Przykład ulg w PKP nijak nie przystaje do ulg w MPK, bo ile razy do roku ten "biedny" emeryt musi jeździć na drugi koniec Polski? I tu się zgodzę z jednym z przedmówców, który napisał, że jak kogoś nie stać zapłacić to niech ma do wyboru: piechotę, albo siedzenie na dupie w domu.

Korath Korath
... 2010-03-23 21.36

przykład z pkp podałem bo o tym że nikomu za nic ulgi się nie należą krzyczysz gdzie się tylko da - nawet i w tym o warzywkach - przyjąłem więc że i ulgi w pkp chętnie byś zniósł

Konto usunięte3 Konto usunięte3
Tak, zniósłbym wszystkie ulgi, bo uważam, że za zaspokajanie swoich zachcianek i potrzeb trzeba płacic tyle ile one kosztują i powtarzam, że jak kogos na cos nie stać to z tego nie korzysta. 2010-03-24 08.37

I tu przykładem niech będą te nowalijki, jak kogoś na nie nie stać bo za drogie to żre buraczki, kartofle i kiszone ogórki.
No chyba, że emerytom czy studentom przyznają 50% znizkę
na świerzutką sałatkę czy rzodkiewkę.
Przecież im się należy?

Korath Korath
... 2010-03-24 11.58

To może i ulgi podatkowe na dzieci byś zniósł? Przecież jak rodzina dostanie tysiaczka ze zwrotu podatku to potem zamiast nakupić biletów mpk na cały rok jedzie sobie za to na wakacje. A przecież wiadomo że taki tysiaczek w państwowym skarbcu zostałby pięknie wygospodarowany przez nasze władze.