*
Zobacz megasortownię Poczty Polskiej na Felinie w Lublinie Dodane 2010-05-10 16.20 , komentarzy 13

Poczta w Lublinie: Nowa sortownia na Felinie oficjalnie otwarta (zdjęcie)

Krótszy czas oczekiwania na listy, nowoczesne systemy i bezpieczniejsza droga przesyłki. To tylko niektóre korzyści, płynące z otwarcia nowej sortowni na Felinie.

Już nie przy Pocztowej, a przy ul. Wacława Moritza 2 mieści się centrum logistyczne poczty, gdzie sortowane sa przesyłki ze wschodniej Polski.

Nowa megasortownia skraca czas drogi przesyłek. - Dzięki przeprowadzce znika problem taborów samochodów pocztowych, które miały problem z wyjazdem oraz załadowaniem. Na listy poczekamy krócej również dlatego, że samochody pocztowe wyjeżdżają częściej - wyjaśnia Andrzej Polakowski, prezes Poczty Polskiej.

I dodaje: - Nowy magazyn jest większy niż stary. Pracownicy mogą się poruszać po nim elektronicznymi wózkami. Modernizacja polega również na uruchomieniu systemu, który umożliwia sterowanie ładunkami pocztowymi – wyjaśnia Andrzej Polakowski. – Oznacza to, że dzięki umieszczeniu na przesyłce specjalnego kodu, w każdej chwili jesteśmy w stanie sprawdzić, w którym miejscu obecnie znajduje się przesyłka – tłumaczy.

Jak wyjasniają pocztowcy, to z kolei wpływa na bezpieczeństwo nadanych przesyłek.

- W nowym miejscu pracujemy już od trzech tygodni – mówi Czesław Kosakowski, który od 36 lat pracuje na poczcie. – Przy Moritza mamy do dyspozycji dużo więcej przestrzeni. To zwiększa komfort pracy – podkreśla. I dodaje: - Jesteśmy zadowoleni z nowego miejsca pracy.

Na oficjalne otwarcie centrum logistycznego przybył między innymi prezydent miasta, marszałek, wojewoda, politycy oraz metropolita lubelski arcybiskup Józef Życiński. Na spotkaniu obecny był również minister infrastruktury, Maciej Jankowski.

– Z związku z narastającym zjawiskiem decentralizacji usług, rozwojem handlu na odległość, nowe centra logistyczne są niezwykle potrzebne – podkreślał. Dlatego nie będzie to ostatnie tego typu nowoczesne centrum logistyczne we wschodniej Polsce – zapowiadał Maciej Jankowski.

Inwestycja pochłonęła 12 milionów złotych. Budowa sortowni zajęła ponad dwa lata.




X

Miejsce
w rankingu
Anna Jasińska

Cześć, jestem Anka. Jestem dziennikarką i chętnie napiszę o tym, co dzieje się w Twoim mieście. Interesują mnie ludzie i literatura. Uwielbiam zwierzęta, podróże i ludzi z poczuciem humoru. Jeśli masz sprawę, napisz do mnie: anna.jasinska@mmlublin.pl

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Leszek Mikrut Leszek Mikrut
Aż cztery pary nożyczek 2010-05-10 16.35

do przecięcia jednej wątłej wstążeczki... :-)

AnKo AnKo
Napiszę do Ciebie.. 2010-05-10 18.13

Z dalekiej podróży napiszę do Ciebie na pewno...Teraz te obietnice mogą się spełniać....a nożyczek nigdy za wiele .

pocztówka Gość
~pocztówka
Jesteśmy zadowoleni z nowego miejsca pracy..... 2010-05-10 19.40

Czesiu! Mów za siebie!

Piotr Sidor Piotr Sidor
Ciekaw jestem ... 2010-05-10 20.37

jaką pocztowcy znajdą wymówkę dlaczego przesyłki tak długo idą ... może chmura pyłu wulkanicznego lub burza słoneczna ??

pocztówka Gość
~pocztówka
przeciekający dach .... 2010-05-10 21.09

W tym wypadku wymówką może być w tym najnowocześniejszym obiekcie przeciekający dach, śmiech śmiechem, ale kto widział kałuże 5m na 5m po opadach deszczu, strach pomyśleć o zimie, jak napada śniegu, to co w tedy będzie?

alladyn alladyn
No nie wiem... 2010-05-11 09.50

Czy będzie szybciej.Oby.List wysłany do adresata w Lublinie- idzie jak na razie tydzień.

Alucard5 Gość
~Alucard5
nowoczesna sortownia? 2010-05-24 23.14

jak nowoczesna sortownia moze opierac się na ludzkiej pracy? gdzie automatyzjacja? roboty? maszyny? komputery? no jaja jakieś, przecież tu nie ma nic z nowoczesności

Grace Misztal Grace Misztal
Jest wszystko co potrzeba ! 2010-05-25 00.59

Moze nie ma komputerow i maszyn ale sa za to kamery ktore wszystko i wszystkich obserwuja ! Oczywiscie tylko pracownikow fizycznych bo Ci bardziej wyksztalceni sa tak uczciwi ze kamer nie potrzebuja ! I to jest odpowiedz gdzie podzialy sie pieniadze ktore prawdopodobnie przeznaczone byly na automatyzacje ! Ale co tam Nie ma to jak sila ludzkich miesni ! Zaden komputer nie zastapi czlowieka !UFAJ ALE SPRAWDZAJ !! Przewodnie haslo naszej kochanej Poczty Polskiej !!!

Celestyna Gość
~Celestyna
nowoczesna sortownia 2010-06-17 22.15

Lubelskie MPK zamyka jedyną linię 55, a ludzie do pracy będą chodzić piechotą, tylko problem , nie ma tam żadnych chodników.

Celestyna Gość
~Celestyna
Megasortownia na Felinie? 2010-06-18 05.35

Nie, to raczej Megaprzekręt, a nie magasortownia.

Justyna Gość
~Justyna
Gdzie to jest? 2011-01-22 11.39

Witam, czy ktoś mógłby mi napisać gdzie dokładnie jest ulica Wacława Moritza? nie mogę jej znaleźć na żadnej mapie. Z góry dziękuję.

kasia Gość
~kasia
.. 2011-08-01 14.41

Tam pracuję fajny chłopak którego mi zabrali z pocztowej a bardzo mi się podoba ma na imię ADAM... jak ktoś zna nazwisko niech napiszę końcówka rejestracji samochodu 07L proszę o pomoc pozdrawiam

nowy Gość
~nowy
sortownia 2012-11-04 22.32

no tak nowa sortownia tylko pracownicy starzy albo pracuja starzy pracownicy albo znajomi starych pracownikow i co lepsze nigdzie nie ma zadnych ofert pracy odnosnie nowej sortowni w lublinie. Pieknie poprostu sam monopol miedzy soba.