*
Zobacz, gdzie 26 czerwca możesz oddać elektrośmieć w Lublinie Dodane 2010-06-26 09.22 , komentarzy 8

Elektrośmieci w Lublinie: Oddaj lodówkę, dostaniesz żarówkę (punkty zbiórki)

Stara pralka, telewizor i lodówka zajmują miejsce w Twoim domu? Oddaj je 26 czerwca w punkcie zbiórki elektrośmieci, a dostaniesz żarówkę.

Elektrośmieci, czyli zużyte pralki, telewizory, suszarki do włosów, świetlówki to szczególny rodzaj odpadów.

– Sprzęty te zawierają szkodliwe związki chemiczne, które po przedostaniu się do ziemi czy powietrza szkodzą przede wszystkim nam samym. Właśnie dlatego nie możemy wyrzucać ich gdzie popadnie – przestrzega Grażyna Rokosz, prezes Polskiej Korporacji Recyklingu.

Na Lubelszczyźnie mamy z tym jednak ciągle duży problem. – Telewizor w przydrożnym rowie, czy stara pralka pozostawiona na skraju lasu nie jest niestety w Polsce żadną sensacją. Bardzo powoli dociera do nas, że miejsce elektrośmieci jest gdzie indziej – tłumaczy pani prezes.

Co w takim razie możemy zrobić ze starą suszarką czy lodówką? Rozwiązań jest kilka.

Jak zwykle, w ostatnią sobotę miesiąca (najbliższy termin to zatem 26 czerwca) zbiórkę elektrośmieci organizuje Wydział Ochrony Środowiska lubelskiego Ratusza.


– Przyjmujemy wszystkie sprzęty, które działają na prąd – informuje Grażyna Rokosz. – Można więc przynosić stare lodówki, pralki, telewizory, odkurzacze, żelazka, suszarki itp.

Czerwcowa zbiórka będzie wyjątkowa. – Każda osoba, która przyniesie przynajmniej 5 kg elektrośmieci, dostanie od nas w prezencie energooszczędną żarówkę, ponadto weźmie udział w losowaniu cennych nagród: odkurzaczy, żelazek i odtwarzaczy mp3 – zachęca Rokosz.TU W LUBLINIE W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ MOŻESZ DOSTARCZYĆ ELEKTROŚMIECI:

Czechów
Real – ul. Chodźki 14

Bronowice
Obi – ul. Chemiczna 2

Czuby
Obi/Tesco – ul. Zwycięska 1

LSM
E.Leclerc ul.Zana 19

Kalinowszczyzna
E.Leclerc – ul.Turystyczna 1

Sprzęt będzie przyjmowany 26 czerwca (sobota) między w godz. 8–15. Dodatkowo organizatorzy zbiórki mogą nieodpłatnie odebrać stary sprzęt od nas z domu.

– Wystarczy zadzwonić pod nr 81 74 55 200 w tygodniu poprzedzającym dzień zbiórki – tłumaczy Rokosz. W ustalonym dniu sprzęt trzeba znieść na parter klatki schodowej.W Lublinie działają też punkty, gdzie niepotrzebne nam urządzenia możemy oddać codziennie od poniedziałku do piątku. Mieszczą się one przy Metalurgicznej 17 D i Turystycznej 44.

– Zgłasza się do nas coraz więcej osób prywatnych, a także zakładów pracy. Idea oddawania elektrośmieci do wyznaczonych punktów zaczyna działać – komentuje Stanisław Bramek z firmy Eko–Elektra, która przyjmuje zużyty sprzęt przy Turystycznej.

Autor tekstu: Ewa Pajuro

X

Miejsce
w rankingu
Marta MM

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

alladyn alladyn
No i takie śmieci... 2010-06-26 12.47

Trafią w odpowiednie ręce.

budda 1964 budda 1964
Bardzo dobrze , jeszcze więcej takich akcji ... 2010-06-26 15.18

No i raz w miesiącu akcja wystawiania różnych rzeczy przed blokami przy ulicach też dobry pomysł ... Inicjatywa i jeszcze raz inicjatywa ...Samo się nic nie zrobi

pannakalina Gość
~pannakalina
nieprawda? 2010-06-26 16.24

Niestety ale punkt pod sklepem Leclerc na Turystycznej był dziś czynny do 14.00 w związku z tym mój mąż wrócił z dwoma zepsutymi telewizorami do domu...i pan z całą przyczepą elektrośmieci pewnie też... i pewnie parę innych osób... I wcale się nie zdziwię jak po całej tej akcji elektrośmieci znajdą się na śmietniku, bo punkt jednak nie był czynny do 15.00...

Leszek Mikrut Leszek Mikrut
A gdyby tak za KAŻDE 5 kg 2010-06-28 02.28

elektrośmieci dawali 1 żarówkę...

lula Gość
~lula
Mam pytanie: czy sklepy mogą pobierać 2010-08-05 21.31

opłatę za przyjmowanie starego sprzętu agd-rtv w momencie, gdy kupuję nowy tego samego rodzaju? Bardzo dużo czytałam na ten temat i jedni piszą, że jest to absolutnie bezprawne,
a inni, że mogą o ile producenci ową stawkę ustalą (a może już ustalili). Czy ktoś może mi powiedzieć, jak to jest?

Przemek Gość
~Przemek
Nieprawda ! 2011-06-04 09.57

Byłem w ostatnią sobotę maja pod Obi i chciałem oddać zespsuty sprzęt ale tam nic nie było - tylko się przejechałem

eko Gość
~eko
Giełda samochodowa w Elizówce. 2012-04-02 14.19

Byłem w niedziele na giełdzie samochodowej w Elizówce tam przywożą sprzedają elektrosmieciz niemiec i nikt do tej pory za to kary nie zapłacił.

Marek Gość
~Marek
Przyjme elektrosmieci 2012-08-02 22.40

Witam.
Ja moge przyjac kazda drukarke firmy samsung na smieci. Oczywiscie uszkodzone, tonery, i inne elementy.
Prosze o kontakt gg 7416270. Czesto jestem w lublinie wiec nie ma problemu z odbiorem. Oczywiscie jakas rekomensata jest.

Dodaj swój komentarz: