*
Chcesz pływać na basenie UMCS? Uwaga, zapłacisz znacznie więcej Dodane 2010-10-06 17.15 , komentarzy 3

Basen AOS w Lublinie: Ceny karnetów wzrosły o kilkaset procent

Za pływanie na basenie AOS przy UMCS w Lublinie trzeba zapłacić od października znacznie więcej. Ceny karnetów zdrożały kilkakrotnie.

- W zeszłym roku korzystałem z basenu na AOS i jako student UMCS płaciłem 40 zł za semestr, za jedną godzinę pływania w tygodniu – wspomina Piotr, student socjologii.

I dodaje: - Dziś poszedłem wykupić karnet na ten rok i mnie zamurowało. Karnet kosztuje 320 zł za rok. Przecież to paranoja, aby podnieść cenę o trzysta procent – uważa student.

Basen Akademickiego Ośrodka Sportu przy ul. Langiewicza doczekał się w zeszłym roku generalnego remontu.

Wymieniona została m.in. niecka basenu, pojawiła się nowoczesna aparatura do uzdatniania wody i udogodnienia dla niepełnosprawnych.

Za karnet semestralny studenci UMCS płacili wówczas 40 zł, osoby z innych uczelni musiały wydać o 10 zł więcej.

Nowy rok akademicki przyniósł zupełnie nowe stawki.

Obowiązuje jedna cena dla wszystkich, uczelnia nie honoruje ulg. Karnet roczny kosztuje 320 zł, a jednorazowe wejście na pływalnię 10 zł.

Władze UMCS tłumaczą, że w końcu ceny odzwierciedlają koszty utrzymania obiektu.

- Przez kilka lat cena karnetów nie zmieniała się. Nie były w niej uwzględniane m.in. rosnące ceny wody i preparatów do utrzymania basenu – wyjaśnia Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzeczniczka UMCS.

I dodaje: - W tym roku obliczyliśmy te koszty na nowo i stąd inna cena biletów. Być może gdybyśmy podwyżkę rozłożyli na lata, zmiana nie byłaby dla studentów tak drastyczna – przypuszcza rzeczniczka.

Władze uczelni tłumaczą też, że przez ostatnie dwa lata basen funkcjonował na pół gwizdka przez ciągłe remonty.

– Tak naprawdę porównywać możemy ceny z 2007 r., kiedy to pływalnia działała bez przerwy. Wówczas cena rocznego karnetu wynosiła dla studentów 150 zł, a dla pozostałych osób 250 zł – tłumaczy Mieczkowska-Czerniak.

Autor tekstu: Ewa PajuroZobacz ceny karnetów i biletów na innych basenach w Lublinie w specjalnym raporcie MM Lublin:

Baseny w Lublinie i okolicach (bilety, karnety, ceny, adresy)Uwaga! Zostań Dziennikarzem Obywatelskim, wygraj konkurs „Tym żyje miasto” i zgarnij nagrody!X

Miejsce
w rankingu
Marta MM

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

muza muza
niesprawiedliwa podwyżka cen 2010-10-07 08.29

No nie wierzę, taka podwyżka cen? Rozumiem dla mieszkańców Lublina, ale dla studentów, którzy uczą się na UMCS? Wszyscy wiedzą, że warunki na AOSie były tragiczne i teraz są po prostu przyzwoite, a nie fantastyczne. Uważam, że studenci powinni mieć duże zniżki.

Łukasz Gość
~Łukasz
głupota 2010-10-07 17.48

wątpię żeby teraz jakikolwiek student skusił się na wizyty na basenie umcsu. ja mimo ogromnych chęci się nie skuszę bo dla mnie to stanowczo za drogo.

hamtaro Gość
~hamtaro
o kurde! 2010-10-07 21.55

zupełnie to samo przeżycie.. ja przychodzę dowiedzieć się ile kosztuje karnet na basen.. a Ci dają 320 zł za rok.. A JA ZDĘBIAŁEM!! ILE?! i nie ma zniżek dla studentów.. to najgorsze, że akademicki basen a nie ma ulg dla uczniów UMCSu.. ehh

Dodaj swój komentarz: