*
Wymiana opon w Lublinie - przeczytaj raport MM-ki Dodane 2010-10-14 13.00 , komentarzy 33

Wymiana opon w Lublinie (warsztaty samochodowe, wulkanizacja, ceny, adresy, koszt)

Zima zbliża się wielkimi krokami. Dla kierowców to czas na wymianę opon letnich na zimowe. Sprawdziliśmy, gdzie w Lublinie można to zrobić szybko i tanio.

Kiedy temperatura spada do 7 stopni Celsjusza i utrzymuje się w tych granicach, to znak, że czas na wymianę opon z letnich na zimowe.

Czym się różnią oba rodzaje opon? Przede wszystkim twardością i rodzajem bieżnika.

Opony letnie na mrozie stają się twarde, a co za tym idzie, mniej przyczepne. Łatwiej wtedy o poślizg i wypadek.

Za to popularne „zimówki” są miększe, a drobne nacięcia bieżnika są gęstsze i zygzakowate. Dzięki nim, opona „wgryza się” w śnieg zamiast ślizgać po nim.

Gruby bieżnik gwarantuje dobre odprowadzanie śniegu i ułatwia hamowanie na mokrej powierzchni.

– Nie wyobrażam sobie jazdy na letnich oponach w zimie. To wygląda jak ślizganie się po lodzie. Za każdym razem wymieniam opony i sprawdzam bieżnik – tłumaczy Janusz Sawicki, kierowca z 20-letnim stażem.

Na rynku są również dostępne opony uniwersalne, zwane też wielosezonowymi. Eksperci jednak nie są przekonani co do ich jakości.

– Tak jak mawiają. Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Takie opony poleciłabym tylko osobom, które bardzo mało jeżdżą samochodem – tłumaczy Magda Salewicz z firmy Orzeł.

– Nie ma opon, które idealnie sprawdzałyby się w bardzo wysokich i bardzo niskich temperaturach – dodaje.



Wymiana opon w Lublinie:


Centrum

Zespół Szkół Samochodowych

Ul. Popiełuszki 3, 81 533 27 75
Godz. 8 do 18
Cena: 50 zł – felgi stalowe, od 70 zł – felgi aluminiowe

Oponaut serwis

Ul. Gliniana 52, tel. 81 524 39 21
Godz. 9–18
Cena: 55 zł – felgi stalowe, od 60 zł – felgi aluminiowe

Vulcanos

Ul. Boczna Rusałki 3, tel. 81 532 22 69
Godz. 8–18
Cena: 48 zł – felgi stalowe, od 60 zł – felgi aluminiowe



Węglin

Wulkanizacja – Anna Zadarska

Al. Kraśnicka 115, tel. 81 525 98 58
Godz. 8–17
Cena: od 50 zł

Opon serwis

Ul. Orkana 6, tel. 81 527 93 44
Godz. 9–21
Cena: 60 zł – felgi stalowe, 80 zł – felgi aluminiowe



Sławinek

Opony-Wrześniewski

Ul. Zbożowa 28a, tel. 81 5245133
Godz. 8–18
Cena: 60 zł – felgi stalowe, od 70 zł – felgi aluminiowe



Czechów

Serwis Ogumienia

Ul. Oratoryjna 5, tel. 81 741 56 05
Godz. 9–17
Cena: 50 zł – felgi stalowe, od 60 zł – felgi aluminiowe




Dziesiąta

Orzeł
Ul. Kunickiego 57, tel. 81 532 76 18
Godz. 8–20
Cena: 60 zł – felgi stalowe, od 65 zł – felgi aluminiowe

Wulkanizacja K. Wojciechowski


Ul. Kunickiego 176, tel. 81 749 86 17
Godz. 9–18
Cena: 60 zł – felgi stalowe, 80 zł – felgi aluminiowe

Potręć. J. Wulkanizacja

Ul. Długa 100, tel. 81 743 92 81
Godz. 8–18
Cena: 60 zł – felgi stalowe, 70 zł – felgi aluminiowe

Wulkanizacja Ibeski Michał

Ul. Wyzwolenia 112, tel. 81 744 37 61
Godz. 8–18
Cena: 40 zł – felgi stalowe, od 60 zł – felgi aluminiowe

Auto Gum II

Ul. Zemborzycka 53m tel. 81 441 71 63
Godz. 7–15.30
Cena: 60 zł – felgi stalowe, 70 zł – felgi aluminiowe

Auto opony

Ul. Energetyków 41, tel. 81 441 72 01
Godz. 9–18
Cena: 50 zł – felgi stalowe, 60 zł – felgi aluminiowe

Auto Juniorex

Ul. Przytulna 4, tel. 81 527 58 73
Godz. 9–18
Cena: 50 zł – felgi stalowe, 60 zł – felgi aluminiowe

Adamexim Jacek Adamczyk
Ul. Głuska 3 tel. 796 748 665
Godz. 9–17
Cena: 50 zł – felgi stalowe, 60 zł – felgi aluminiowe



Kalinowszczyzna, Tatary


Autoryzowany serwis opon Stomil Olsztyn SA

Ul. Turystyczna 8, tel. 81 746 58 59
Godz. 8.30–18
Cena: 60 zł – felgi stalowe, od 70 zł – felgi aluminiowe




Uwaga! Zostań Dziennikarzem Obywatelskim, wygraj konkurs „Tym żyje miasto” i zgarnij nagrody!



X

Miejsce
w rankingu
Redakcja

Zapraszamy do kontaktu. Szczegóły dostępne są w zakładce "kontakt" na spodzie strony.

Komentarze

gac Gość
~gac
A ile kosztuje wymiana kół 2010-10-14 13.18

Można było porównać ceny wymiany kół, ale to wymaga myślenia !!!.

M.. Gość
~M..
Brak znajomości miasta panie redaktorze 2010-10-14 13.36

Od kiedy turystyczna jest na Czechowie?

pablos65 Gość
~pablos65
wymiana 2010-10-14 14.02

ja zmieniam od lat na agrestowej za 5 dych szybko i bez problemów.

nieznajomy Gość
~nieznajomy
a jaki problem ("wymiana") 2010-10-14 14.22

piszesz: "ja zmieniam od lat na agrestowej za 5 dych szybko i bez problemów."
a kto mówi, że gdzie indziej jest wolno i z problemami...poza tym proponuje zmieniać opony na podnośniku...a nie na agrestowej...język ja z BEMWU...

dfr Gość
~dfr
są tańsze 2010-10-14 16.32

np pks na ulicy hutniczej 35 zł lub lpec na ceramicznej 37 zł

leonidas leonidas
Wszędzie tylko nie na oratoryjną 5(dętka rowerowa) 2010-10-14 16.49

Odradzam zdecydowanie ul.Oratoryjną 5 w garażach.
Jeżeli nie chcecie wiedzieć się z Panami z ''zakładu" częściej niż dwa razy w roku.Poza tym moim zdaniem nie miła obsługa.
Poza tym ATRAPA WARSZTAT- pracują w dwóch garażach,brak miejsc parkingowych dla oczekujących, można samemu zaparkować po prawej stronie wąskiej ulicy,ryzykując otarcie auta przez przejeżdżające samochody mieszkańców ul.Oratoryjnej z wkurzoną miną
Co to jest ,że tego typu blogi są najczęściej komentowane przez osoby nie zalogowane(córka,zięć, swat,brat,a może szwagier )?

hiero2 hiero2
błąd 2010-10-14 17.57

ja dziś wymieniłem, nie było kolejek. Wjazd prosto z ulicy, bez czekania czy zapisów.
Poza tym mały błąd w danych:
Ibeski Michał - powinno być Izdebski Michał

Arek Gość
~Arek
Run Flat 2010-10-14 18.13

Gdzie w Lublinie mają sprzęt do wymiany opon typu Run Flat???

Audi 4 Gość
~Audi 4
Wyzwolenia 112 2010-10-14 18.25

Polecam firmę Pana Michała Izdebskiego.
Super firma, możliwość przechowania opon.

qoozy Gość
~qoozy
Plażowa 2010-10-14 18.49

A na plażowej niezmiennie (od kilku lat) wymiana (stalowych) tylko 35 zł :-).
Wymieniam tam od 3 lat i jest dobrze.
Przedwczoraj oponki wymienili mi w 20 minut.
Polecam i pozdrawiam

nats Gość
~nats
na raty.. 2010-10-14 19.02

Kto wie czy gdzies można kupić opony na raty ?

bosek Gość
~bosek
ceny ??? 2010-10-14 19.03

Niech Was nie zwiodą niskie ceny....

Jeśli ktoś ma starą montażownicę i nie skalibrowaną wyważarkę, wykonacie usługę jeszcze raz ... albo nawet dwa. Wkleją Wam po 20-30 gr. Przy aluminiowych felgach, rysowanie rantu w zakładach z ukraińskim sprzętem to norma.

Ja uznaję tylko trzy zakłady, które wydają sporo pieniążków na serwis swoich urządzeń i wiem od innych, że też zadowoleni są...

Gębka na Kraśnickich - pani Iza, miła kobieta
EXIM Auto [ z prostowaniem felg ] na Kunickiego
dawne Safari na Smorawińskiego - Patyra Serwis - chłopak z tatuażem na szyi, majstersztyk dokładności.




Wieża Wieża
Jest jeszcze jeden na Tatarach 2010-10-14 22.50

Euro-Opony na Gospodarczej, schowany za Aldikiem ... wymiana opon na stalówkach to 50 zł, jakość poprawna. Jak ktoś ma tam blisko, to nie trzeba szukać dalej

papa Gość
~papa
opony na Biernackiego 2010-10-15 00.25

wymieniałem opony ul. biernackiego na przeciwko szpitala
felgi aluminiowe 40 zł

Zbyszek R. Sławinek Gość
~Zbyszek R. Sławinek
Tanio czy dobrze ? 2010-10-15 00.45

Mam spore doświadczenie w jakości usług wulkanizacji Lubelskich. Nie wymieniono tu najdroższych !! Sam miałem problem typu felga alu z czujnikiem i opona Run flat. Kilka tanich zakładów wymienionych wyżej nie miała na czym lub nie miała pojęcia jak się do tego zabrać - zgroza!! W końcu jak mi już zrobiono , wysłano mnie na Kunickiego (na przeciwko Zemborzyckiej) do prostowania felg.
Jakie było moje zdziwienie gdy okazało się że felgi są proste tylko wyważenie do D....y. W końcu jeden porządny warsztat który ma odpowiednie maszyny i wiedzę w temacie. Nie szukam już innych ani tańszych, chociaż mają sporo klientów i czasem trzeba się umawiać, to teraz wiem dlaczego - polecam każdemu.

Kaly Gość
~Kaly
Run Flat 2010-10-15 12.53

Run Flat 2010-10-14 18.13

Gdzie w Lublinie mają sprzęt do wymiany opon typu Run Flat???

Szukaj dużych serwisów Gębka na Kraśnickich Orzeł na Kunickiego. Ale z tego co się orientuję to taka usługa do tanich nie należy. Mają też tam sprzęt do felg nieprzelotowych Peugeot, Cytrynki

andrzej Gość
~andrzej
ford 2010-11-24 22.24

wulkanizacja trzesniowska 40 polecam bylem jestem zadowolony milo i tanio

michał Gość
~michał
opony rabat w lecrerc 2011-04-01 16.18

znalazłem taki darmowy bon rabatowy na serwis opon na parkingu przy Lecrerc, znacie ten serwis?

http://www.dealpeck.com/polska/lublin/9503-bon-rabatowy-20-znizki-na-wszystkie-uslugi-serwisu-wymiany-opon-na-parkingu-przy-centrum-handlowym-e-leclerc-w-lublinie-

Kamil Gość
~Kamil
Plażowa 2011-04-04 21.42

Co z tego,że gość ma tanio jak nie zna się na robocie. Urwał mi śruby zabezpieczające, nie umiał odkręcić w rezultaci założył spowrotem zimowe koła i odesłał do innego warsztatu. Nie polecam tego Pana

marcin Gość
~marcin
Gdzie jest ten serwis na Plażowej? 2011-04-05 17.49

jw.

Misia Gość
~Misia
leclerc 2011-04-07 13.08

znalazłem taki darmowy bon rabatowy na serwis opon na parkingu przy Lecrerc, znacie ten serwis?

wymieniałam, skorzystałam, polecam!

Tygrys Gość
~Tygrys
plażowa 2011-04-07 13.10

Co z tego,że gość ma tanio jak nie zna się na robocie. Urwał mi śruby zabezpieczające, nie umiał odkręcić w rezultaci założył spowrotem zimowe koła i odesłał do innego warsztatu. Nie polecam tego Pana

hmmm słyszłałem, słyszałem o nich różne zdania, w tym roku byłem koło leclerka na turystycznej i wydaje się że goście są ok... szkoda że nie wiedziałem o bonie ;)

lumarcin Gość
~lumarcin
wyzwoelenia 112 2011-04-22 13.12

ich polecam, wulkanizacja i wymiana opon bez problemowa i ceny bardzo przystepne 45 stalowki

audi Gość
~audi
wymiana opon 2011-04-27 10.08

leclerk turystyczna 39zł, wymieniłem, póki co jest ok

chomik Gość
~chomik
czekajta 2011-10-17 17.12

Tylko że jeszcze sie nie powinno wyminąć bo zimowe opony w takich temperaturach się szybko niszczą. Koncerny już nas zachęcają bo to czysty zysk dla nich jak szybciej zjeździsz kolka.