*
W galerii Olimp możemy zobaczyć film w 5D. To pierwsze kino 5D w Lublinie Dodane 2010-12-09 15.30 , komentarzy 16

Kino 5D w Lublinie: W galerii Olimp obejrzysz film wszystkimi zmysłami

W galerii Olimp od kilku dni działa kino, w którym można oglądać filmy określane jako 5D. To pierwsze takie kino w Lublinie.

W kinie 5D w Lublinie poczujemy oddech dinozaura, drżenie ziemi, kiedy przechodzi tuż obok albo przebiegająca po naszej nodze mysz.

– Filmy w wymiarze 5D możemy odbierać wszystkimi zmysłami – mówi Lidia Turowicz, właścicielka kina. – Możemy poczuć ruch, wiatr, wodę i zobaczyć akcję najbardziej realnie jak tylko się da, czyli w trójwymiarze. Mieścimy się na 5 piętrze, na tzw. parkingu fioletowym. Wchodzi się do nas z odkrytej części parkingu – dodaje.

Kino – to w rzeczywistości mała salka, gdzie zmieści się 24 widzów.

W tym momencie na repertuar składają się 3 filmy – bajka dla dzieci, opowiadający historię dinozaurów i horror „Asylum”, którego akcja toczy się w zniszczonym starym domu.

Każdy obraz jest nakręcony w technice trójwymiarowej. Żeby efektów było więcej niż w zwykłym kinie, fotele widzów są ruchome i zmieniają położenie w zależności od tego, co się dzieje na ekranie.

Efekt niedostępne w zwykłym kinie można świetnie poczuć w trakcie seansu horroru. Tutaj nawet czuć robaki biegające tuż obok nóg widzów.

Bilet na jeden seans kosztuje 15 zł dla dorosłych i 12 dla uczniów.

Kino jest otwarte w godzinach pracy galerii Olimp. Filmy trwają po kilkanaście minut. – Po Nowym Roku będziemy mieli kolejne dwa tytuły – zapewnia Lidia Turowicz.

Autor tekstu: Piotr Tyczyński

X

Miejsce
w rankingu
Marta Ćwik-Hetman

Jestem dziennikarką, redaktorką online i community managerem. Moją pasją są podróże, koncerty rockowe i ekologia. Dawajcie mi śmiało znać o wszystkim co was niepokoi lub cieszy. Czekam na e-maile (m.hetman@kurierlubelski.pl; interwencje@kurierlubelski.pl) oraz telefony (814462829). Pozdrawiam!

Komentarze

alladyn alladyn
A perfumy aktorek 2010-12-09 15.30

Też można wyczuć?

muza muza
Ciekawostka ;) 2010-12-09 16.14

Chętnie się tam wybiorę, by sprawdzić jak to działa. Cena wysoka, ale przyznam, że przynajmniej raz przekonam się na własnej skórze jak takie kino oddziałuje na zmysły.

lublin112.pl lublin112.pl
film kilkanaście minut... 2010-12-09 19.48

za 15 zł... dobre :)
za internet zapłacę 50 zł za miesiąc mam dobre głośniki, wiatrak i szklankę z wodą ... niby tylko 3 D ... :) ale za 50 zł obejrzę.... nawet z 5 filmów w tyg. ...to wyjdzie z 20 w miesiącu... 2,5 za film :) na iplex.pl np.

no ale to nie 5D...

DejVciO DejVciO
do muzy 2010-12-09 21.00

czy 15 złotych to drogo? chyba taniej niz w plazie za film 3d bez efektow 3d -,-

ewelina Gość
~ewelina
5d 2010-12-10 09.10

Mój znajomy był na 5D, wyszedł cały mokry bo w filmie padał deszcz;P

bebafijolek bebafijolek
fajnie! 2010-12-10 11.34

15 złotych to nie tak dużo. W warszawie za kino 5D płaci się średnio 20 złotych, gdzie seans też trwa kilkanaście minut...

Byłam na czymś takim kilka razy i muszę powiedzieć, że efekt jest świetny!! ;) Pamiętaj szczury w fotelach... brrr!! Ale zabawa świetna!

POLECAM! ;)

marek Gość
~marek
czas trwania 2010-12-10 17.56

ile średnio trwa seans?

młoda Gość
~młoda
czas trwania 2010-12-12 16.55

średnio kilkanaście minut, koło12-15min.

Antonina Antonina
nowe kino, kowa szansa.. 2010-12-15 01.21

na dalszy rozwój Lublina, który i tak kuleje... a dzięki takim inicjatywom przynajmniej bliżej nam krajom rozwinietym (bo czasem mam wrażenie że się cofamy:)

kRZYCHO Gość
~kRZYCHO
do kira 2010-12-15 16.43

Najpierw dogońmy Wrocław, Poznań albo chociaż rzeszów ktory w ciagu 4 lat odskoczył, a dopiero pozniej trzeba mierzyc wyzej....

weronika Gość
~weronika
w Konću 2011-01-03 18.25

haha w końcu cos dobrego w tym lbn :)

ewi Gość
~ewi
Tragedia!!! 2011-01-15 20.01

Jestem zbulwersowana. To kino jest beznadziejne. Chyba właściciel myśli, że jak jesteśmy z Lublina to nie wiemy jak powinno wyglądać 5d. To jest kpina i według mnie usługa nie została należycie wykonana. Tandeta totalna. Okulary nie przystosowane nawet do 3d, obraz bez okularów wygląda tak samo. Jak usiąde na krześle w domu i ktoś mną potelepie to będę miała lepsze wrażenia. Dzieci również rozczarowane. Byłam na filmie 5 d i wiem jak powinno to wyglądać. Film nie umywa się nawet do 3d. Jak chcecie wydać pieniądze to zdecydowanie lepiej iść na lody. Ogólnie odradzam.

anka Gość
~anka
sto lat za murzynami 2011-01-19 15.21

Zgadzam się z kira, najlepiej być zacofanym i niczego nie doświadczać. 15 min filmu zupełnie wystarcza, po 20 min człowiek ma już dość a efekt jest powalający, ale zacofany lublin nie siedzi na iplex i w muszli koncertowej ani tu ani tu nic się nie dzieje. W wawie już 3 lata mają 5d a dzieci jadąc na wycieczkę do stolicy za główną atrakcje mają kino 5d

fox Gość
~fox
5D? 2011-03-18 10.08

To nie są filmy 5D tylko 4D

ola Gość
~ola
supppppppppppppppppppppcio!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2011-04-17 10.06

kino było super !!!
seans był ciekawy a zatem i śmieszny!

czarna Gość
~czarna
efekty 2012-06-29 22.08

ja zas bylam w kinie 5D w Baltowie , wyszlam stamtad wytelepana i mokra :)hehe:) bylo suuuuper tylko troche krotko,ale z checia wybiore sie teraz na horror:)