*
Dodane 2011-01-11 12.15 , komentarzy 9

1 procent podatku na Hospicjum im. Małego Księcia. Aktorzy zachęcają

Znani polscy aktorzy na billboardach zachęcają żeby oddać 1 procent podatku na Hospicjum im. Małego Księcia.

W Lublinie pojawiły się już billboardy przypominające podatnikom o Hospicjum im. Małego Księcia. Do przekazania 1 proc. podatku na tą instytucję zachęca aktor Andrzej Grabowski. – A za kilka dni zobaczymy billboardy z Cezarym Pazurą – zapowiada o. Filip Buczyński, szef Hospicjum im. Małego Księcia.

To nie wszytsko. W telewizji można też zobaczyć film promujący lubelskie hospicjum. Występują w nim m.in. Magdalena Różczka i Izabela Kuna. Łącznie w tegorocznej akcji Małego Księcia bierze udział ośmioro znanych aktorów.

– Wszyscy robią to bezpłatnie – podkreśla o. Filip. – Zostali o to poproszeni i zgodzili się. Bardzo pomogła nam pani Różczka, z którą od dawna współpracujemy. Poprosiliśmy ją o wstawiennictwo – zdradza Buczyński.

To kolejna akcja "1 procent”, do której hospicjum zaprosiło znane osoby. W ub. roku "twarzami kampanii” (również charytatywnie) byli członkowie lubelskiego kabaretu Ani Mru Mru. Efekt? Mały Książe zebrał 3,2 mln zł - najwięcej ze wszystkich organizacji pożytku publicznego w naszym regionie. Pieniądze poszły na zapłacenie ostatniej raty wykonawcom nowej siedziby hospicjum przy ul. Lędzian i na budowę ogrodu dla małych podopiecznych.

– Gdyby nie pieniądze przekazywane przez mieszkańców Lubelszczyzny, nie byłoby hospicjum – podkreśla o. Buczyński.

Lubelska Fundacja Fuga Mundi kampanię promocyjną planuje na marzec i kwiecień – okres największej aktywności podatników. – Na pewno będą ogłoszenia w prasie i spoty reklamowe w regionalnej telewizji – zapowiada Marek Stępniak z fundacji. – Im lepsza promocja, tym większa szansa na zebranie więcej pieniędzy. Ale co roku mamy ten sam dylemat: czy więcej pieniędzy przeznaczyć na promocję czy na konkretną działalność?

Dlatego warto szukać sposobów darmowych. Np. Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum św. Anny oprócz telebimu w centrum miasta i plakatów będzie reklamowane w kościołach. – Już jesteśmy po rozmowach z proboszczami – mówi Jan Czekierda, prezes stowarzyszenia.

Przekazanie 1 proc. dochodu na szczytny cel nic nie kosztuje podatnika. Wystarczy przy wypełnianiu PIT-a podać numer KRS organizacji. W ub. roku na organizacje pożytku publicznego mieszkańcy Lubelszczyzny przekazali łącznie 13,1 miliona złotych.

X

Miejsce
w rankingu
Łukasz MM-kowicz

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

alladyn alladyn
To tak mały procent 2011-01-11 12.24

A pożytku z tego bardzo wiele...

Wasabi Wasabi
kiepski 1% 2011-01-11 13.09

andrzej grabowski na księcia nie wygląda, bardziej na kiepskiego ferdka z piwem w ręku, mam nadzieję, że nie odstraszy on potencjalnych darczyńców 1 %

Korath Korath
... 2011-01-11 15.35

Wasabi zostaw Grabowskiego w spokoju to porządny człowiek i dobry aktor. Może Tobie kojarzy się z Ferdkiem. Widocznie nie miałeś okazji oglądać go w innych wcieleniach. I bardzo dobrze że użycza swojej twarzy żeby zachęcić do wspierania hospicjum.

! Gość
~!
@Wasabi 2011-01-11 15.44

Trzeba być ignorantem, aby oceniać aktora tylko po jednej zagranej przez niego roli. Dla Ciebie zestawienie tego, co Andrzej Grabowski dokonał w swojej aktorskiej karierze:
Wybrana filmografia
* Śluby panieńskie (2010), jako ojciec Klary
* Skrzydlate świnie (2010), jako Pan Edzio
* Milion dolarów (2010), Tomuś
* Piksele (2010), jako grabarz
* Tajemnica Westerplatte (2009), jako Adolf Petzelt
* Od pełni do pełni (2009), jako Kamiński
* Mała Moskwa (2008), jako kapitan Wolniewicz
* Senność (2008), jako ojciec Adama
* Jak żyć? (2008), jako Bandzior
* Świadek koronny (2007), jako Jarosław Kowalik "Kowal"
* Diabeł (2005), jako Franek
* Strajk – Die Heldin von Danzig (2006), jako Sobecki
* Dublerzy (2006), jako Leon May
* Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006), jako kolega Adasia
* Pitbull (2005), jako Gebels
* Emilia (2005), jako koroner
* Atrakcyjny pozna panią... (2004)
* Superprodukcja (2003)
* Zróbmy sobie wnuka (2003)
* E=mc² (2002)
* Złote krople (2002)
* Dzień świra (2002)
* Kariera Nikosia Dyzmy (2002)
* Jak to się robi z dziewczynami (2002)
* Boże skrawki (2000)
* Ogniem i mieczem (1999)
* Odwrócona góra albo film pod strasznym tytułem (1999)
* Prostytutki (1998)
* Kochaj i rób co chcesz (1997)
* Pułkownik Kwiatkowski (1996) jako ksiądz
* Kapitał, czyli jak się robi pieniądze w Polsce (1989).

Role teatralne
* Chory z urojenia, Moliere, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie – jako Argan
* Scenariusz dla trzech aktorów, Bogusław Schaeffer, Teatr STU w Krakowie
* Kwartet, Bogusław Schaeffer, Teatr STU w Krakowie
* 19. południk, autor i reżyser: Juliusz Machulski, Teatr TV, 2003 – jako prezydent RP Bartosz Czop
* Opis obyczajów, czyli jak zwyczajnie wszędzie się miesza złe do dobrego według Jędrzeja Kitowicza, Teatr STU w Krakowie
* Zapomniany diabeł Jan Drda, Teatr Telewizji – jako kowal

Role serialowe
* Boża podszewka (1997), jako Andrzej Jurewicz
* Świat według Kiepskich (od 1999), jako Ferdynand Kiepski
* Złotopolscy (2004-2010), jako Andrzej Złotopolski
* Odwróceni (2006), jako Jarosław "Kowal" Kowalik
* Niania (2006) odc. 27, jako Lucjan Furman
* Na dobre i na złe (2002), jako ksiądz Kudełko
* Pitbull (2005-2008), jako starszy aspirant Jacek Goc "Gebels"
* Naznaczony (2009), jako szyper Puchalik
* Blondynka (od 2010), jako wójt Traczyk
* Duch w dom (2010), jako Kazimierz, sąsiad Beaty i Leszka

Polski dubbing
* 2012: Złote Krople
* 2010: Harry Potter i Insygnia Śmierci – Alastor Moody
* 2010: Toy Story 3 – Miś Tuliś
* 2009: Gwiazda Kopernika
* 2009: Góra Czarownic − Burke
* 2008: Małpy w kosmosie − Dr Ferdynand
* 2008: Speed Racer – Tata
* 2007: Zaczarowana – Nathaniel
* 2007: Harry Potter i Zakon Feniksa – Alastor "Szalonooki" Moody
* 2005: Harry Potter i Czara Ognia – Alastor "Szalonooki" Moody
* 2005: Kurczak Mały – Buck "Asior" Gdaka
* 2003: Mój brat niedźwiedź – Tuke
* 2001: Abrafax i piraci z Karaibów – Kapitan Czarnobrody

maślak Gość
~maślak
@Wasabi 2011-01-11 15.49

Ten " Kiepski ", którego warsztat tu podważasz, jest bardzo inteligentnym facetem. On nie pisze nazw własnych małą literą. On dba o czystość naszego języka....
Ucz się od Mistrza, Wasabi, a my damy 1 % na Małego Księcia. Ja dam...

Konto_usunięte Konto_usunięte
Cel szczytny i prosty do zrealizowania. 2011-01-11 16.59

Pozwólcie, że przy okazji przypomnę apel mamy Dawidka proszącej o pomoc w ratowaniu jej synka.
http://www.mmlublin.pl/blog/entry/6604/Pro%C5%9Bba+o+pomoc.html
Kilka dni po zamieszczeniu tego wpisu dowiedziałem się, że u chłopca pojawiła się również padaczka.
Pomagajmy innym.

Wasabi Wasabi
to jakaś pomyłka, przewrażliwienie 2011-01-11 17.16

cenie a.grabowskiego, to dobry aktor, ale jego fizjonomia wg mnie straszy z tego plakatu, pierwszy komentarz napisałem pod kątem estetyki i jej wpływu na akcję zbiórki 1%

Wasabi Wasabi
@gość i maślak 2011-01-11 17.35

każdy ma prawo do swojej oceny, a co do języka, posługuje się czystą formą, natomiast pisownia jest logiczna, rzeczowa, bez wyróżniania, wywyższania jakichkolwiek literek, oczywiście tak robię jedynie w komentarzach :-) pozdrawiam

Leszek Mikrut Leszek Mikrut
@Korath......&......@Gość ~!......&......@~maślak 2011-01-12 01.41

Ja wyczytałem co innego ze słów Wasabi.
Dużo osób, zobaczywszy określonego aktora, mimowolnie utożsamia go sobie właśnie z jedną rolą, tą najbardziej charakterystyczną, która zjednała mu serca widzów. Janusz Gajos - to Janek z "Czterech Pancernych", Stanisław Mikulski - Hans Kloss, Franciszek Pieczka - Gustlik, Tadeusz Łomnicki - Michał Wołodyjowski...
Wasabi ma bardzo dużo racji! Nie każdy bowiem patrzy na aktorów spoglądających z billbordów pod kątem ich profesjonalizmu, ale widzi w tych ludziach te postacie, które grali...