*
Dodane 2011-03-02 20.30 , komentarzy 15

Nocna i świąteczna pomoc lekarska w Lublinie już tylko w trzech miejscach

Od 1 marca pacjenci, którzy nocą lub w święta potrzebują pomocy lekarskiej, muszą jej szukać w innych niż do tej pory poradniach. Z sześciu miejsc zostały tylko trzy.

Od 1 marca pacjenci, którzy nocą lub w święta potrzebują pomocy ...

NFZ – mimo protestów szefów poradni i pa...

Autor: Archiwum

Zmieniają się też zasady przyjęć do poradni. Skorzystamy z każdej z poradni, niezależnie od tego, gdzie mieszkamy. Wystarczy, że placówka podpisała kontrakt z lubelskim oddziałem funduszu.

NFZ – mimo protestów szefów poradni i pacjentów – nie zmienił decyzji i w tym roku nocami i w święta dyżurować będą lekarze z trzech placówek, położonych na obrzeżach miasta (patrz ramka). Tam osoby ubezpieczone nie zapłacą za badania.

To duża zmiana, bo do końca lutego o nietypowej porze pacjentom pomagali specjaliści z: Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego przy ul. Spadochroniarzy, poradni Galen przy ul. Chodźki i Rzeckiego oraz lekarze i pielęgniarki z przychodni przy Hipotecznej 4. – To pewne, że większość pacjentów dowie się o zmianie dopiero w chwili, kiedy przyjadą do przychodni, którą odwiedzali do tej pory – uważa Jacek Malmon, prezes przychodni „Hipoteczna 4”. Będą musieli wtedy jechać na drugi koniec miasta, by skorzystać z pomocy lekarza. Nocą bywa to szczególnie uciążliwe – twierdzi.

Mirosław Podgórski, dyrektor poradni Galen, która nie dostała pieniędzy na nocną i świąteczną opiekę w 2011 postanowił, że placówka dalej będzie świadczyć opiekę medyczną, ale odpłatnie. – Za koszt jednej wizyty u lekarza rodzinnego, internisty lub pediatry trzeba będzie zapłacić 90 zł – mówi. I dodaje, że zamierza odwołać się do prezesa w centrali NFZ, bo chce dalej walczyć o licencję na pełnione dotąd świadczenia.

Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego oddziału NFZ, zapytana o decyzję w sprawie odwołań potwierdza jedynie, że fundusz zdecydował się je oddalić. Podkreśla też, że wybierając placówki nocnej i świątecznej opieki, NFZ brał pod uwagę wyłącznie poradnie, które spełniały wyznaczone kryteria.



X

Miejsce
w rankingu
Jakub Markiewicz

Coś ciekawego dzieje się w Twojej okolicy? Daj znać. mail: markiewicz@mmlublin.pl tel: 81 46 26 853

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

kate Gość
~kate
3 punkty- no super;/ 2011-03-02 21.31

..normalnie kpina,,,w tym Lbn robią co chcą...
no pewnie- coś Cię boli to płać, nie masz kasy- zdychaj...

Korath Korath
... 2011-03-02 22.11

Oj siostro, siostro. Po co tak ostro? :-P
Robią z nami co chcą, przecież szary obywatel i tak jest na końcu.

majki Gość
~majki
"Za koszt jednej wizyty u lekarza rodzinnego, internisty lub pediatry trzeba będzie zapłacić 90 zł " 2011-03-02 22.40

No chyba gościa pogięło. Ludzie na lekarstwa nie mają a za wizytę zapłacą 9 dych?

qwerty Gość
~qwerty
Do NFZ. 2011-03-03 11.55

Słuchajcie mądrzy z NFZ!!!!!!!!!!!!!
Jest jeden sposób na skrócenie kolejek do lekarza.
Otóż trzeba wprowadzić poprawkę do Kodeksu ruchu drogowego i w tejże poprawce zawrzeć przepis umożliwiający emerytom i rencistom przechodzenie na czerwonym świetle.

mangusta mangusta
nic 2011-03-03 12.16

tylko zdychać. a co do przechodzenia na czerwonym i w miejscach niedozwolonych to i tak przechodzą.

scofield scofield
@qwerty 2011-03-03 17.04

spoko, może jak Ty będziesz w podeszłym wieku to wprowadzą taki przepis ....

Jan Majowski Jan Majowski
"Kumuno wróć" 2011-03-03 17.14

Jo niy jedyn tak sie w duchu myśli. Głośno niy powiy bo go wstyt (gańba) jako byłego członka Solidarności.

hiero2 hiero2
W nagłych wypadkach 2011-03-03 17.19

zawsze mogłem liczyć na pomoc świetnego personelu ze stacji pogotowia przy Spadochroniarzy. :-(((((

Jan Majowski Jan Majowski
@hiero2 2011-03-03 17.26

Tam na Spadochroniarzy, mam swojego lykarza. Tak na ucho powiem, opieka jest lepsza jak w niejednej przechodni górniczej na Śląsku. Pieronie zeby sie łotym niy dowiedzieli co godom, bo się zepsują. L-4 miałem 25 lat tymu.pyrsk

hiero2 hiero2
@Szpilowyhajama 2011-03-03 17.36

Lekarze ze Spadochroniarzy już kilka razy "stawiali mnie na nogi". Za to im bardzo, bardzo, bardzo gorąco dziękuję.

Jan Majowski Jan Majowski
@hiero2 2011-03-03 17.54

Opowiem ci jedna histora. Było to 2-2.5 lat tymu. Prosiłem młodego lykarza o dane tablytki które miera ponad 20 lat. biere je kiej ja uwazam,dlatego na bakier odwiedzam Spadochroniarzy. No i lykarz sie pyta. Skon pan jest? Mówie z Zabrza,a on ja z Bytomia. Pyta co pan tu robi?Mówie ożyniłem sie z lubliniankom. A pam co tu robi panie doktorze? On odpowiada pełnom pierśią ożyniłem sie w Lublinie z Lubliniaka

hiero2 hiero2
@Szpilowyhajama 2011-03-03 18.11

No i teraz już jest pewne oraz udowodnione, że najpiękniejsze dziewczyny są właśnie na Lubelszczyźnie :-)

P.S.
Ja też zamierzam ożenić się z lublinianką :-))) Tyle, że i ja jestem miejscowy. Ale przez trochę czasu mieszkałem także koło Lubina :-)))

Jan Majowski Jan Majowski
@hiero2 2011-03-03 18.30

Tylko w Trybunale Koronnym. Jo broł ślub w mundurze górniczem galowym. Jak sie dowiedzieli
Dyrektor pierwszy priwarny kopalni w Polsce "SILTRCH" Jan Chojnacki,"kamrat" mi zowiścioł (zazdrościoł) jak pieron.

Jan Majowski Jan Majowski
Ładne (szwarne) ale??? 2011-03-03 18.35

Niewolno przi lubliniace kucac (kaszlec).bo zaraz jej sie puder ulotni z lickow( zpoliczkow)

kate Gość
~kate
do artykułu.. 2011-03-03 21.44

.

to się nazywa - e u t a n a z j a n a t u r a l n a