*
Dodane 2011-03-07 15.05 , komentarzy 12

Kino w Galerii Olimp w Lublinie już za kilka miesięcy

W Galerii Olimp powstanie kino z sześcioma salami kinowymi. Inwestor zapowiada, że budowa ruszy za kilka miesięcy.

W Galerii Olimp powstanie kino z sześcioma salami kinowymi. ...

Kino w Galerii Olimp w Lublinie już za k...

Autor: Maciej Kaczanowski

Prowadzeniem multipleksu zainteresowanych jest kilku operatorów. Kino powstanie na tyłach najstarszej części galerii, od strony ul. Bursaki. Nowy budynek ma liczyć 2 tys. mkw. powierzchni i 11 metrów wysokości. Będzie więc nieco wyższy od części handlowej. W środku planowana jest budowa szczęściu sal. – Przesłaliśmy niezbędne dokumenty operatorom, by mogli przedstawić nam szczegółowe wymagania techniczne – mówi Grzegorz Dębiec, prezes firmy Transhurt, do której należy Galeria Olimp. – Myślę, że umowę z konkretnym operatorem podpiszemy za miesiąc. W ciągu dwóch miesięcy dokładny projekt multipleksu powinien być gotowy. Chcemy rozpocząć budowę w drugim półroczu. Do połowy przyszłego roku kino powinno być otwarte.

Wartość inwestycji szacowana jest na 10 mln zł.

Takie środki pochłonie tylko wzniesienie budynku. Koszty związane z wyposażeniem poniesie operator kina. Budowę multipleksu w ciągu najbliższych dwóch lat zapowiada kilku konkurencyjnych inwestorów. Na razie nie przedstawiają jednak konkretnych planów. W Transhurcie przekonują, że z kinem w Olimpie będzie inaczej.

– Zobaczymy, kto pierwszy wejdzie na rynek – komentuje Dębiec. – Myślę, że w Lublinie jest miejsce dla 2–3 takie obiekty. Uruchomienie kin np. w centrum IKEA, czy Felicity to perspektywa 3 do 4 lat. Inni są w o tyle gorszej sytuacji, że dopiero planują budowę centrów handlowych. My funkcjonujemy, mamy środki i możemy inwestować.

Gmach kina ma być połączony z budynkiem centrum handlowego.

To oznacza remont najstarszej części Olimpu. – Prace będziemy prowadzić etapami – wyjaśnia Dębiec. – Chodzi o to, by wyłączać z użytkowania jak najmniejszą powierzchnię. Nie będzie więc likwidacji sklepów.

Transhurt negocjuje z trzema operatorami kinowymi. Wśród nich jest firma Helios. Jeszcze w ubiegłym roku zadeklarowała, że do końca 2014 roku uruchomi w Polsce 17 nowych kin, głównie w centrach handlowych. Na liście jest również Lublin. Wstępne plany Heliosa dotyczyły terenów przy al. Kraśnickiej. Budowę galerii handlowej planuje tam lubelski Interbud. Nie wiadomo jednak, kiedy rozpocznie inwestycję. W tej sytuacji operator może dojść do porozumienia z Transhurtem.


X

Miejsce
w rankingu
Jakub Markiewicz

Coś ciekawego dzieje się w Twojej okolicy? Daj znać. mail: markiewicz@mmlublin.pl tel: 81 46 26 853

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Maxs Gość
~Maxs
3? 2011-03-07 15.29

1-helios 2-multikino ale ten trzeci? moze ktos wie?

Leszek Mikrut Leszek Mikrut
Ze względu na lokalizację poza centrum 2011-03-07 16.03

nie wróżę większego powodzenia temu przedsięwzięciu. Chyba że cena biletów będzie atrakcyjna, to wtenczas co innego.

quina quina
@Leszek 2011-03-07 16.30

Nie zgodziłbym się. Niby Olimp leży na uboczu, ale ludzie z całego miasta tam się pchają. Nie ma tłoku, ale interes dobrze prosperuje, o czym świadczy rozbudowa, od części I, po planowaną V. Nie leży wcale daleko od Centrum, jest tylko źle skomunikowany. A otoczenie ma takie jak Zana. Dodatkowy atut to wylotówka na Lubartów.
Z tego co się orientuje większość moich koleżanek myśląc zakupy myśli Olimp. Duży wybór, a ceny niższe niż w Plazie.

Leszek Mikrut Leszek Mikrut
@guina 2011-03-07 16.36

Tak, zgadzam się - takie kino odwiedzać będą ci, którzy będą mieli coś do załatwienia w pobliżu, mieszkają niedaleko, będą liczyć na nieco tańszy bilet... Klient zawsze się znajdzie. Tylko kwestia ceny :)

ArquesMartin ArquesMartin
@Leszek 2011-03-07 16.56

Ceny pewnie ani nie będą wyższe niż w Multikinie choćby, ani też niższe - biznes jest biznes :)

muza muza
@Leszek Mikrut 2011-03-07 16.58

Myślę, że mimo wszystko nowe kino będzie się cieszyć powodzeniem. Czechów to duża dzielnica, a jeszcze jakby polepszyć komunikację miejską z Olimpem, to jeszcze więcej ludzi tak dojedzie.

pasikonik pasikonik
I tak... 2011-03-07 17.01

...te wszelkie obecne i mające powstać kina nie zastąpią atmosfery " Kosmosu " czy " Wyzwolenia "....
Za nimi tęsknię...

Wasabi Wasabi
kino w Olimpie 2011-03-07 18.58

nie lubię robić zakupów w Olimpie, tym bardziej nie pojadę tam do kina, moim zdaniem - i tu zgadzam się z Leszkiem - kino w Olimpie nie będzie przynosiło kokosów

Leszek Mikrut Leszek Mikrut
@pasikonik 2011-03-07 19.13

Też brak mi tamtych kin... A jeszcze dorzucę: Grunwald, Staromiejskie, Robotnika, Gwardię... :(

Angsthase Gość
~Angsthase
Jestem za 2011-04-07 22.53

Ja także czekam na kino. Lublin ma taki potencjał, a wyprzedzają go w rozwoju mniejsze miasteczka.
Sami pewnie wiecie, jak ciężko jest zarezerwować bilet w Cinema City, mam na myśli pełne sale.
Drugie kino w mieście liczącym prawie 400.000 tys (ze studentami, którzy powinni mieć DUŻY wybór, jeśli chodzi o rozrywki) będzie cieszyć się popularnością. Tym bardziej, że Olimp się rozwija. Co prawda powoli, ale przynajmniej nie stoi w miejscu jak przeklęte Felicity, Ikea czy jakieś niepojęte Arkady.
Reasumując, liczę na szybkie rozpoczęcie pracy. Im wcześniej, tym lepiej. Życzę zrealizowania tego projektu i powodzenia!

gosc Gość
~gosc
jestem przeciw 2011-07-08 22.06

Olimp to dziwnie zarządzane kuriozum,sklepiki z towarem targowym,po niebotycznych cenach,szmira,tandeta,i mam nadzieję ,że kiedyś padnie.

gosc Gość
~gosc
kino???jestem przeciw 2011-12-22 22.51

Olimp to padaczka,najemcy zmieniaja sie ,zero konkretnnych sklepów,a do tego dyrekcja nie szanuje najemców,i wprowadza takie same branże obok siebie,mam nadzieje,ze ten twór padnie