*
Taksówki w Lublinie. Poznaj ceny po podwyżkach Dodane 2011-04-15 14.00 , komentarzy 15

Taksówki w Lublinie: Ceny po podwyżkach, cennik, korporacje

Nawet dwa złote za kilometr jazdy taksówką trzeba zapłacić w Lublinie. Ma być jeszcze drożej.

Nawet dwa złote za kilometr jazdy taksówką trzeba zapłacić w ...

Taksówki w Lublinie: Podwyżki cen, cenni...

Autor: Archiwum

Od kwietnia w Radio Taxi 5-tka z Lublina płacimy o 5 zł więcej za godzinę postoju i o złotówkę więcej za samo zajęcie miejsca w taksówce.

Również w Taxi Alfa Siódemki z Lublina spodziewany jest wzrost cen, ale na szczegóły jest jeszcze za wcześnie.

Wiele korporacji zapewnia jednak, że ceny się nie zmienią. – Na razie nie planujemy podwyżek – mówi Paulina Żakiewicz, prezes lubelskiego MPT Radio Taxi. Podobnie jest w przypadku Ale Taxi z Lublina, które reklamuje się jako firma z najlepszymi cenami w mieście.

Już teraz za pięciokilometrową podróż w Lublinie trzeba zapłacić od 14 do około 15 zł. Można jednak oszczędzić przyglądając się dokładnie cennikom. Wysokość samej opłaty początkowej, którą płacimy za zajęcie taksówki różni się o kilkadziesiąt groszy w zależności od tego, z której korporacji taksówkowej korzystamy. Różnica na kilometrze sięga również kilkudziesięciu groszy.

Najtańsza oferta, jaką znaleźliśmy w Lublinie, to propozycja firmy Eko Cab Taxi. Nie jest to wprawdzie przedsiębiorstwo taksówkarskie, ale firma zajmująca się tak zwanym przewozem okazjonalnym na podstawie ustawy o transporcie drogowym.

– Z punktu widzenia pasażera nie ma żadnej różnicy – zapewnia Leszek Kuss, dyrektor lubelskiego oddziału firmy. Rzeczywiście po taki samochód możemy zadzwonić o każdej porze dnia i nocy, jak po zwykłą taksówkę. Kierowcy tej firmy nie mogą jednak zajmować miejsc na postojach przeznaczonych dla taksówek.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie oferta tej firmy będzie nadal najtańsza. – Nie przewidujemy żadnych podwyżek – zapewnia Leszek Kuss.







Czytaj także:

X

Miejsce
w rankingu
Redakcja

Zapraszamy do kontaktu. Szczegóły dostępne są w zakładce "kontakt" na spodzie strony.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Leszek Gość
~Leszek
a inne taxi 2011-04-15 15.32

Chciałbym się zapytać dlaczego nie ma podanych cen taksówek które stoją zawsze np na dworcu PKP. Są to taksówki które nie działają w żadnej firmie, mają tylko napis taxi na dachu.
Tam to dopiero są fajne ceny bo ponad 3 zł z 1km w dzień.

Korath Korath
... 2011-04-15 15.33

może to mafia taksówkowa

qwerety Gość
~qwerety
w Eko na starcie nie ma 6zl? 2011-04-15 15.46

w Eko na starcie nie ma 6zl?

pasazer Gość
~pasazer
która linia trzyma jako taki poziom.... 2011-04-15 16.07

Czy jest w Lublinie radio taxi które zagwarantuje, że samochód nie będzie starszy niż 10 lat oraz to, że za kierownicą nie będzie siedział żaden burak ani drechu? A, no i że bez łaski w samochodzie będzie klimatyzacja i kierowca nie będzie udawał, że właśnie się zepsuła? Nie pytam o cenę w tej chwili, jestem gotów płacić trochę więcej niż średnie ceny za taxi na sensownym poziomie, żeby nie jechał z obrzydzieniem i spocony.

pasazer Gość
~pasazer
która linia trzyma jako taki poziom.... 2011-04-15 16.09

miało być: ...żebym nie jechał z obrzydzieniem i spocony.

taxi Gość
~taxi
Jakie podwyżki? 2011-04-15 16.09

Zadnych podwyżek nie było. To tzw. gównozjady z ale robią sobie reklamę kosztem innych. Fiskus i ZUS powinien dobrać się do tej korporacji. Same przekręty.

ja Gość
~ja
pkp 2011-04-15 16.58

tam so tz zwane slupy. maja wywieszki co do ceny. idz pod apteke tam jest postuij chyba Multi i tam pojedziesz wg normalnych cen

traail Gość
~traail
ja 2011-04-15 18.39

właśnie ja ci polecam Multi taxi sympatyczni ludzie i zawsze dowiozą cię tam gdzie chcesz :) jeśli chodzi o tzw "słupów" z PKP to wsiadają tam ludzie "głupi" ceny dwa razy droższe a nawet i 3 razy od reszty korporacji.. 196-82 jakby co:)
Ps. ale to darmozjady..

traail Gość
~traail
ja 2011-04-15 18.39

haha tzn Ale taxi :D:D

corso Gość
~corso
EKO 2011-04-15 19.12

Autor zapomnial dodać, że w przewozie drogomierz liczy od pierwszego metra, więc przejechanie 1 km w EKO to opłata początkowa (na stronie eko widnieje 6 zl) plus 1.40 co razem daje 7 zl. 40 gr. W taxi pierwszy km jest wliczony w oplate początkową więc taki sam kurs wyjdzie w zależności od korporacji od 4.95 do 5.55, ale o takich niuansach dowiadujemy sie dopiero po przejechaniu tego kilometra

ala Gość
~ala
eko 2011-05-11 00.07

oplata poczatkowa to nie 6 a 4,95

evika Gość
~evika
najdroższa taxi jaką jechałam w Lublinie 2011-07-26 09.56

w piatek wsiadłam do taxi pod Europą, za kurs na czuby (5 km) zapłaciłam 38 złotych, po przeanalizowaniu paragonu okazało się że opłata początkowa wynosiła 9 zł a za kilometr 6 zł, od tej pory będę pytać o stawka zanim wsiądę - kierowca pan Henryk Tryka, PRZESTRZEGAM !!!

anna Gość
~anna
Nie polecam Eko Taxi 2011-07-26 11.29

Ostatnio jak zamówiłam u nich taksówkę przyjechała po 30 minutach! Wróciłam do domu inną, i dopiero jak weszłam do domu kierowca zadzwonił, że czeka pod blokiem, masakra!

Lubelski Bogacz Gość
~Lubelski Bogacz
do evika 2013-02-02 03.24

a ja wydałem u Pana Henryka 5 dych za bezcelową przyjemność przejechania się jego imponującą S klasą, pewnie nawet nie wiedziałaś czym miałaś zaszczyt jechać biedaczko ;]

Andrzej Gość
~Andrzej
MERC TAXI EDES - przyszykuj się na DROGO 2013-12-06 17.30

Chyba najdroższa taksówka w Lublinie to ŁUKOMSKI LUCJAN MERC TAXI EDES LU 9694j. 5,2 km km w granicach miasta to prawie 40 zł. STANOWCZO NIE POLECAM.