*
Nowy rozkładu jazdy komunikacji miejskiej w Lublinie będzie obowiązywał od 23 czerwca Dodane 2011-05-31 10.25 , komentarzy 4

Letni rozkład jazdy autobusów w Lublinie: Ostatnie chwile na zgłoszenie uwag

Masz uwagi do projektu nowego rozkładu jazdy komunikacji miejskiej, który ma obowiązywać od 23 czerwca? Możesz je zgłosić jeszcze tylko dziś i jutro!

Letni rozkład jazdy autobusów w Lublinie...

Autor: Archiwum

Projekt zakłada m.in. zawieszenie linii 0, 5, 11, 36, 54, 56, 726 i wszystkich zjazdowych „dziewięćsetek” z wyjątkiem trolejbusowej linii 951.

W zamian za linię 5 przez Walecznych kursowałaby 32, do Lipniaka dojeżdżać miałaby linia 44, a od Mełgiewskiej do Grygowej brak „jedenastki” rekompensowałaby zastępcza linia 711.

Autobusy N1, N2 i N3 miałyby kursować wyłącznie w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.

Zarząd Transportu Miejskiego przewidział też mocne ograniczenia w częstotliwości kursów, m.in. na zatłoczonej linii 151, na kursującej teraz co 10 minut linii 158, która latem jeździłaby co 25 minut, a także na kluczowych liniach autobusowych. Poprawić miałby się za to dojazd nad zalew.

Rozkład dostępny jest na stronie MPK, a uwagi do niego można słać mailem na adres ztm@ztm.lublin.eu.

– W głównej mierze pasażerowie wskazują konkretne godziny kursów, które chcieliby, aby zostały zachowane, ewentualnie przesunięte, by umożliwić im dotarcie i powrót do z pracy. Wskazane przez pasażerów kursy dotyczą linii: 1, 4, 12, 15, 26, 29, 44, 47 i 55 – informuje Justyna Góźdź z ZTM.

Pojedyncze uwagi dotyczyły też utrzymania linii 5, pozostawienia komunikacji nocnej w obecnym wymiarze i powrotu sezonowych 250 i 251.Czytaj także:

X

Miejsce
w rankingu
Redakcja

Zapraszamy do kontaktu. Szczegóły dostępne są w zakładce "kontakt" na spodzie strony.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

mangusta mangusta
no ciekawe 2011-05-31 19.51

czy te uwagi zostaną w ogóle wzięte pod uwagę. ja swoje przesłałam, zastanawiam się tylko co to da, w końcu oni najpierw tną kursy a później biadolą, że "nie wiedzieli że tak będzie".

swoją drogą po co taka intensyfikacja kursów nad zalew? zalew i tak się nie nadaje do kąpieli (nie ważne co mówi sanepid, ohyda i tyle) a ludzie przecież imprezować całe tygodnie nie będą. Może i ZTM zauważa, że w Lublinie nie ma pracy i jedyne co zostaje to kurs nad to bajoro ;]

Andrexr Andrexr
ZTM robi sobie kpiny z pasażerów 2011-05-31 21.23

w soboty autobus linii 7 jadący prze Bronowice na Felin ma odjeżdżać o 21:32, autobus 55 też na Felin ale nieco inną trasą o 21:41. Po tej godzinie trzeba iść na piechotę lub jechać taksówką. A może ktoś z ZTM ma korporację taksówkową i napędza im pasażerów?

kate Gość
~kate
na poważnie: 2011-05-31 21.41

i tu wpias z innej beczki, ale mam pytanie "bardzo": po jaką cholerę mpk (czy jakaś tam inna spółka- jeśli taka jest) kupiła 'nowe' autobusy z klimatyzają, skoro we wszystkich, wszystkie okna i szyberdachy są otwierane ??? co>- oszczędność?? to po co ta klima- dla atrapy?? norrrrrmalnie ręce opadają, ....
ok, w starych pojazdach nie ma wyjścia, ale te które je mają, no ludzie, używajcie rzeczy do celów do jakich są przeznaczone..i niech mi tu ktoś nie wyjeżdża z txtem:"no bo jak się zatrzymuje na przystanku to i tak kierowca drzwi otwiera"no to ja też sobie okienko otworzę! ...a jak wysiada się przepraszam z własnego auta>?? przez dziurkę od klucza?? LUDZIE!! nie róbcie tego, to włączą klimatyzację i może będziemy mieli jeżdżące "lodóweczki" latem!..ale tego muszą chcić wszyscy.... no i magiczne automaty biletowe.. miały być.. no.. miały....

agnieszka Gość
~agnieszka
nocne tylko w weekend??? 2011-06-02 23.21

Nocne tylko w weekend a na tygodniu to już nie będą kursowały??!! Może ludzie pracują do późna na tygodniu i jak maja wrócić do domu??? Nie wszystkich stać na taksówki!!! A w weekend to autobusy mają być dla tych co chodzą na imprezę?!?!

Dodaj swój komentarz: