*
Wystawa w galerii "PRZY BRAMIE" Dodane 2011-06-02 21.33 , komentarzy 0

Wystawa konkursowa "Lublin w malarstwie" w galerii TPSP "Przy Bramie"

W galerii Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych „Przy Bramie” przy ulicy Grodzkiej 34, w piątek 3 czerwca o godzinie 17 odbędzie się wernisaż wystawy konkursowej „Lublin w malarstwie”.

I nagroda Syfwia Piotrowicz - "Plac po F...

Autor: Fotograf TPSP

Wręczenie nagród i oficjalne wyniki zostaną konkursu ogłoszone zostaną podczas wernisażu.

Na konkurs wpłynęły 43 prace różnych artystów i po ich ocenie przez komisję konkursową przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
Nagroda I Sylwia Piotrowicz - „Plac przy Farze
Nagroda II Krzysztof Banach - „Podwórze”
Nagroda III Tadeusz Łuszczak - „Widok na Stare Miasto”

Wyróżnienia otrzymali:
Teresa Prendecka - „Zakonnicy w bramie Starego Miasta”
Lucyna Juchkiewicz - „Stary most na Bystrzycy”
Teresa Kozak - „Nostalgia... spacerując po Rybnej”

Wystawa będzie czynna w godzinach od 11 do 17 do 20 czerwca roku, a w „Noc Kultury” z 4 na 5 czerwca do godziny 2 w nocy. Serdecznie zapraszam na wernisaż i do obejrzenia wszystkich prac konkursowych.

Notki biograficzne nagrodzonych autorów:

I nagroda - Sylwia Piotrowicz
Ukończyła Liceum Plastyczne w Nałęczowie oraz studia na Wydziale Artystycznym na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Od 2009r. należy do TPSP w Lublinie. Bierze udział w wystawach zbiorowych organizowanych przez TPSP. Zorganizowała 3 wystawy indywidualne. W 2009r. otrzymała wyróżnienie w konkursie „Lublin w Malarstwie”.

II nagroda - Krzysztof Banach
Członek lubelskiego TPSP od 2006r. Maluje od kilku lat techniką olejną i akrylową na płótnie. Tematem jego prac są głównie portrety i krajobrazy. Bierze udział w wystawach zbiorowych organizowanych przez TPSP. W 2009r. został nagrodzony w konkursie „Lublin w Malarstwie”.

III nagroda - Tadeusz Łuszczak
Należał do Klubu Plastyka „Zamek” w Lublinie. Obecnie jest członkiem lubelskiego TPSP. Uczył się malowania u znanych artystów malarzy lubelskich. Bierze udział w licznych wystawach zbiorowych. Zorganizował kilkanaście wystaw indywidualnych. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w wystawach konkursowych. Otrzymał dyplom uznania za wieloletnią działalność w promowaniu sztuk plastycznych i aktywną działalność artystyczną.

I wyróżnienie - Teresa Prendecka
Członek TPSP od 1992r. i będąc już członkiem Towarzystwa pracując zawodowo, ukończyła w wolnym czasie 3-letni kurs rysunku i malarstwa w Ognisku Plastycznym przy TPSP. Do wykonania swoich prac, używa głównie farb olejnych i akrylowych, ale nie obce jej są pastele, a także ołówek. Bierze udział w wystawach zbiorowych organizowanych przez TPSP. Zorganizowała także kilka wystaw indywidualnych. Od wielu lat uczestniczy w corocznych Plenerach Malarskich.
W latach 1996-2010 była członkiem Zarządu TPSP.

II wyróżnienie - Lucyna Juchkiewicz
Do TPSP należy od 1986r. Ukończyła 3-letni kurs rysunku i malarstwa w Ognisku Plastycznym przy TPSP. Zorganizowała kilkanaście wystaw indywidualnych, brała udział w licznych wystawach zbiorowych i poplenerowych. Uczestniczy w corocznych Plenerach Malarskich organizowanych przez lubelskie TPSP

III wyróżnienie - Teresa Kozak
Do TPSP należy od 2005r. Jest samoukiem. Malarstwo jest jej pasją i sposobem na życie, swoją wiedzę plastyczną pogłębia wzorując się na pracach mistrzów malarstwa. Uprawia malarstwo olejne. Wśród tematów jej prac dominują pejzaże, kwiaty oraz abstrakcja. Bierze udział w wystawach zbiorowych organizowanych przez TPSP. W 2010r. otrzymała I nagrodę w konkursie „Lublin w Malarstwie”.

X

Miejsce
w rankingu
Andrexr

brak opisu

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: