*
Dodane 2012-01-04 11.00 , komentarzy 1

Czworaczki urodzone w Lublinie. Trójka dzieci jest już w domu

Trójka z czworga dzieci urodzonych w październiku w Lublinie jest już w domu. Rodzice zabrali dzieci do domu w Janowie Lubelskim.

Czworaczki urodzone w Lublinie

Autor: Jacek Świerczyński

Udostępnij artykuł na Facebooku

Inka, Lenka, Kacperek i Fabianek – tak nazywają się czworaczki, które urodziły się w październiku w szpitalu przy ul. Jaczewskiego w Lublinie.

Pierwszy urodził Fabianek, potem jego siostra Lenka, a po nich Kacperek i Inka.

– Urodziły się w siódmym miesiącu ciąży. Czworaczki są zawsze wcześniakami – mówi Ewa Flis- Martyniuk, mama dzieci. – Wygląda na to, że teraz mają się dobrze. To, które urodziło się najmniejsze, teraz jest największe – zauważa z uśmiechem.

W Dziecięcym Szpitalu Klinicznym zostanie jeszcze Fabianek.

– Mam nadzieję, że za kilka dni do nas dołączy – mówi pani Ewa.

Statystycznie czworaczki rodzą się raz na ponad 614 tys. ciąż, ale w szpitalu przy ul. Jaczewskiego był to drugi przypadek w 2011 roku. Wtedy na świat przyszły Remigiusz, Maja, Iga i Patryk.

– Zawsze chciałam mieć bliźniaki, więc byłam przeszczęśliwa, choć jednocześnie pełna obaw. Od początku wiedzieliśmy, że dzieci urodzą się najpóźniej w 32 tygodniu ciąży – wspomina pani Ewa.

W domu na dzieci czekają już ubranka, wózki i wszystko, co jest potrzebne maluchom.X

Miejsce
w rankingu
Redakcja

Zapraszamy do kontaktu. Szczegóły dostępne są w zakładce "kontakt" na spodzie strony.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Wasabi Wasabi
majowe czworaczki 2012-01-04 15.58

w maju ubiegłego roku urodziły się także czworaczki: dwie dziewczynki i dwóch chłopców, we wrześniu rozmawiałem nawet z ich rodzicami, całą rodzinę spotkałem w DSK, gdy byli na badaniach kontrolnych, stan zdrowia dzieci był bardzo dobry, szybko przybierały na wadze

Dodaj swój komentarz: