*
Przebudowa ulic w Lublinie Dodane 2012-01-17 14.35 , komentarzy 7

Skrzyżowanie Solidarności, Ducha i Sikorskiego będzie przebudowane

Skrzyżowanie al. Solidarności z ul. Sikorskiego i Ducha ma zostać przebudowane. Pojawi się estakada, ronda i kładka dla pieszych.

Każdego dnia w godzinach szczytu skrzyżo...

Autor: Jacek Świerczyński

Jak to wszystko ma wyglądać, dowiemy się wiosną.

Zarząd Dróg i Mostów ogłosił przetarg na wykonanie kompletnej dokumentacji niezbędnej do przebudowy skrzyżowania. Wykonawca powinien zostać wybrany pod koniec lutego, na sporządzenie projektów dostanie czas do końca sierpnia. W ciągu 45 dni od podpisania umowy będzie musiał przedstawić urzędnikom wstępną koncepcję.

Wiemy już, co ma się w niej znaleźć.


• Al. Solidarności zostanie poprowadzona estakadą. Będą nią przejeżdżać samochody jadące na wprost. Ci, którzy będą chcieli skręcać, pojadą dołem przez rondo z sygnalizacją świetlną.

• Piesi dostaną też spory prezent, a będzie nim kładka nad al. Solidarności. Ma ona zastąpić niebezpieczne przejście w pobliżu ul. Puławskiej i Kosmowskiej. Przekraczanie dwupasmówki w tym miejscu jest teraz bardzo ryzykowne.

• Światła mają też usprawnić wyjazd z os. Botanik. Kierowcy bardzo często muszą stać tu w długim korku na ul. Ducha, który nieraz sięga za skrzyżowanie Willowej z Kaskadową.

• Zmiany czekają także ulicę Północną. Istniejący wyjazd w ul. Ducha zostanie zlikwidowany. Ulica będzie przesunięta nieco wyżej i poprowadzona skrajem górek czechowskich, a na jej skrzyżowaniu z ul. Ducha powstanie rondo. Także tu ruchem kierować będzie sygnalizacja świetlna. Rondo ma jednocześnie zbierać też ruch z centrum handlowego, który na górkach chce zbudować kielecka spółka Echo Investment.

• Przebudowany ma być też wyjazd z najwęższego odcinka ul. Północnej, z którego korzystają mieszkańcy domów położonych wzdłuż al. Solidarności.

Zmiany na skrzyżowaniu mają być sfinansowane przez Echo Investment. Zgodnie z zawartym z miastem porozumieniem, spółka ma wyłożyć na ten cel 60 mln złotych.


X

Miejsce
w rankingu
Redakcja

Zapraszamy do kontaktu. Szczegóły dostępne są w zakładce "kontakt" na spodzie strony.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

M Gość
~M
nareszcie!!!! 2012-01-17 14.58

Oby doszło do skutku

iya Gość
~iya
spoko, będzie plaanowany poślizg 2012-01-17 18.05

już się o to sami urzędnicy postarają. Musi być po lubelsku.!!

Leszek Mikrut Leszek Mikrut
Nie można tak było zrobić od razu? 2012-01-17 21.45

'

jack Gość
~jack
właśnie 2012-01-17 22.43

sprawa ze spółką kielecką wałkuje się od przynajmniej 6-ciu lat. Były dobre plany zagospodarowania "górek czechowskich" ale RADNI PISU chcieli spółkę "wydoić" a teraz zostało tylko przebudowanie skrzyżowania i hipermarket (którego ONI nie chcieli) a miał dodatkowo powstać duży park zieleni. Pieniactwo naszych "wybranych" doprowadza do naszych strat.

z Gość
~z
e 2012-01-18 00.01

na ulicy kaskadowej 11 w klatce numer 5, numer mieszkania 64 mieszkaja dwie dziwki które kurwia sie za kase , ta pierdolona ulica schodzi na psy.

Roman Gość
~Roman
sygnalizacja świetlna 2012-01-18 16.13

A póki co na ww. skrzyżowaniu dziś ok godz 6:40 ponownie nie działała sygnalizacja świetlna. Zapowiada się powtórka sprzed roku, kiedy te światła psuły się średnio dwa razy w tygodniu.

mieszaniec Gość
~mieszaniec
Drogi Romanie, 2012-01-18 17.35

wtedy bierzesz telefon do reki i dzwonisz do strazy miejskiej. Zglaszasz problem i tyle. Nie boj sie, nie zrobia Ci krzywdy.
Ja dzis tak zrobilem.

Dodaj swój komentarz: