*
Dodane 2012-02-26 08.00 , komentarzy 10

Staże dla bezrobotnych w Lublinie. Miejski Urząd Pracy wyda 4,5 mln zł

W tym roku Miejsku Urząd Pracy wyda na staże 4,5 mln zł. Chętnych nie brakuje. Do MUP-u wpłynęło już ponad 470 zgłoszeń. W zeszłym roku ze staży skorzystało 956 osób.

W tym roku Miejsku Urząd Pracy wyda na staże 4,5 mln zł. ...

Staże dla bezrobotnych w Lublinie. Miejs...

Autor: Archiwum

Pieniądze na staże, które chce wydać MUP to największa pozycja w 8-milionowym budżecie na aktywizację bezrobotnych. Pierwszych 50 stażystów już zdobywa doświadczenie w urzędach, prywatnych firmach, czy kancelariach.

– Skończyłem dwa kierunki na UMCS: stosunki międzynarodowe i administrację. Niestety, znaleźć pierwszą pracę jest bardzo trudno. Doświadczenie to podstawa – mówi Grzegorz Abramek, który odbywa staż w dziale prawnym Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie.

– W ubiegłym roku skierowaliśmy na staże 956 osób, a w tym już 50 osób – informuje Monika Różycka-Górska, rzecznik MUP Lublin. – Odbywają się one m.in. w lubelskich urzędach, prywatnych firmach, kancelariach adwokackich.

Staże trwają od 3 do 12 miesięcy. Mogą się o nie ubiegać absolwenci szkół i uczelni, ale także osoby długotrwale bezrobotne, samotnie wychowujące dzieci i po 50. roku życia. Pracodawca składający do urzędu wniosek o organizację stażu, może sam wskazać osobę, którą chciałby przyjąć na staż. Jeśli tego nie zrobi, urząd sam skieruje swojego kandydata, który zgłosił pośrednikowi, że jest zainteresowany odbyciem stażu.

X

Miejsce
w rankingu
redakcja

Zapraszamy do kontaktu. Szczegóły dostępne są w zakładce "kontakt" na spodzie strony.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

piotras88 piotras88
;-/ 2012-02-26 13.48

najlepsze oferty stazy "załatwią" sobie urzedasy dla rodzinki

ankaa Gość
~ankaa
? 2012-02-26 17.52

czy ktoś wie czy te staże są już dostępne?

gość Gość
~gość
kity 2012-02-26 17.55

co za bzdury,człowiek idzie po starz a oni wymyślają papiery a potem jak juz zaniesiesz to cie odsyłają...swoim rodzinkom na bank dają a inni...niech płacą sobie prywatnie..
WIZYT 3 I NIC NIE CHCĄ DAĆ!!!!

meganKA Gość
~meganKA
:/ 2012-02-26 23.32

od końca ubiegłego roku dowiadywałam sie na ten temat, powiedziano mi ze mam przyjsc na poczatku roku,potem ze w lutym, bo jeszcze staże nie sa rozpisane.kiedy w koncu byly dostepne, zapyttalam o staże w urzedzie miasta< jestem po adminitracji>, powiedziano mi ze nie ma w urzedzie, a jak widac z samego tego artykulu widac ze sa:/ dowiedzialam sie od znajomej osoby ktora pracuje w urzedzie ze jakos niedawno jakies osoby zaczely juz staz w urzedzie.no i co o tym myslec?

kkk Gość
~kkk
do kity 2012-03-01 10.34

Jak nawet nie znasz podstaw ortografii, to sie nie dziw, że Cię odsyłają :)

bezrobotny Gość
~bezrobotny
Ofertowanie pracy - staże 2012-03-05 13.28

Witam tylko chciałbym się podzielić opinią o Oferowaniu pracy.
a w szczególności o obsłudze.

29.luty godzina 10:30 około 35 osób się ustawiło w kolejce do pokoju nr 3.
Sytuacja wygląda tak:
w innych pokojach też jest oferowanie pracy według nazwiska. ale kolejki tam niema co raz jak ktoś wchodzi i wychodził to widzę panie siedzą gadają ze sobą i popijają kawkę.... zamiast odciążyć oblegany pokój nr 3
no nic po 2 godzinach stania udało się wejść- wchodzę z nadzieją że udzielą mi jakiś informacji zaproponują staż albo cokolwiek.
Wildze siedzi przy oknie facet kolo 30-stki w pokoju.

Podchodzę

Autentyczny przebieg rozmowy:

mówię -dzień dobry
P(pracownik) - cisza
J - siadam
P- dowód
J - podałem
P - Proszę to wypełnić podsuwa mi kwitek
J - Wypełniam(panuje mroczna cisza)
P- To tyle na dzisiaj
J - WTF ? co się dzieje pytam może jakieś staże państwo posiadacie? albo jakieś informacje gdzie mogę się udać.

P - (Odpowiedź krotko i na temat ) - niema
J - Aha i wychodzę.

Szkoda ze nie spisałem jego nazwiska ...
To ma być profesjonalna obsługa ?

Małgosia z Lublina Gość
~Małgosia z Lublina
Paranoja w Lublinie mieście bezrobocia 2012-03-06 16.53

To jest paranoja!! Ubiegam się o staż półtorej roku złożyłam już dwa wnioski oba odrzucone. Spełniam wymagane kryteria. Najpierw skończyłam jedne studia byłam więc absolwentką do 25 roku życia ale nie było pieniędzy na mój staż, później skończyłam drugi kierunek i znalazłam sobie pracodawcę, wniosek również odrzucony. Trzeba rozpierdolić ten urząd w pizdu bo nikomu nie pomaga i na cholerę w ogóle funkcjonuje. Czy jest jakiś sposób na zdobycie stażu? Czy te skurwysyny nie pozwolą młodemu, ambitnemu człowiekowi zdobyć doświadczenia? Co to ma być? Przepraszam za słownictwo ale niestety emocje biorą górę. :-(

alala Gość
~alala
blablabla i tak nic z tego nie wynika 2012-03-07 10.18

Mam nadzieję, że młodzi bezrobotni ludzie w końcu wyjdą na ulicę i będą protestować, taki stan w MUP nie może się dłużej utrzymać. Ja pisze list do prezydenta miasta, który i tak ma nas wszystkich w dupie... ale napisać muszę!!

jola Gość
~jola
:D 2012-09-19 22.39

mi tez dwa razy juz nie dali, ale w tym samym czasie znajomych wpychali na mase. baby bez wyksztalcenia w MUP nawet na komputerze pisac nie potrafia, kwoki a patrza na mlodych i chetnych do pracy, a gory i z politowaniem. niech to ktos spali, albo ich wszytskich zwolnic, 10 osob zostawic, wystarczy, dno,dno sitwa, oszustwo , relikt prlu

lia Gość
~lia