*
Dodane 2012-03-15 11.00 , komentarzy 35

Klub Shine w Lublinie pokazuje nagranie z monitoringu (wideo)

Kategorie: Wiadomości , Wideo Tagi: klub shine lublin, ,

- Mój mąż i przyjaciel zostali pobici przez ochroniarzy. Mnie rzucono na ziemię i potraktowano gazem pieprzowym – opowiada nasza Czytelniczka. Właściciele klubu pokazali nagranie z monitoringu i odpierają zarzuty.

- Mój mąż i przyjaciel zostali pobici przez ochroniarzy. Mnie ...

Klub Shine w Lublinie

Autor: Jacek Świerczyński

Na naszym portalu opublikowaliśmy list, w którym pani Marlena opisuje swoją przygodę w klubie Sine przy ul. Jasnej w Lublinie. W ostatnią sobotę wraz z mężem i przyjacielem próbowała dołączyć do znajomych bawiących się w klubie. Tam próbowała przekonać ochroniarzy do wpuszczenia pozostałych. Po jakimś czasie została usunięta siłą. Kobieta twierdzi, że zostali pobici przez ochroniarzy, a ją samą rzucono na ziemię i potraktowano gazem pieprzowym.

Właściciel lokalu, Bogdan Szczepkowicz zaprzeczył całej sytuacji. Początkowo odmówił przedstawienia nagrań z monitoringu, ale ostatecznie postanowił zwołał konferencję prasową, na której zaprezentował dziennikarzom nagranie. Filmy są trzy, żaden nie ma dźwięku. Na pierwszym widzimy dziewczynę, która stoi wewnątrz lokalu i rozmawia z ochroniarzem. Po kilku minutach ochroniarz chwyta kobietę i siłą wyciąga na zewnątrz. Ta się broni, uderza mężczyznę w twarz. – Zrobiłam to w samoobronie – wyjaśnia Marlena. – Szarpał mnie, a ja tylko chciałam wyjaśnić, dlaczego wszyscy nie mogą wejść do środka.

Właściciel klubu tłumaczy, że kobietę wiele razy proszono o wyjście.

– Ochroniarz ją wyprowadził, bo obrzucała go inwektywami. Groziła, przeszkadzała w pracy. Stała tam 8 minut – tłumaczy Szczepkowicz.

Kamera na zewnątrz zarejestrowała, jak ochroniarz przepycha się z kobietą. Ta zapiera się nogami. Niemal natychmiast z kolejki wybiega dwóch mężczyzn. To mąż i przyjaciel pani Marleny. Dochodzi do szarpaniny i wymiany ciosów. – Jak mieli się zachować, widząc, że ktoś mnie szarpie? – pyta nasza Czytelniczka. – Mam świadków, w tym osoby postronne – podkreśla pani Marlena.

Dalsze zdarzenia obserwujemy z trzeciej kamery.

Widzimy, jak ochroniarz z impetem rzuca panią Marlenę na ziemię. Ta po chwili wstaje i próbuje go zaatakować.

Właściciel Shine nie chciał jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy jego pracownicy użyli gazu. – Do obrony koniecznej można użyć gazu pieprzowego. Dzisiaj sprawdzałem to w kancelarii prawnej – mówi jedynie. – Ochrona użyła gazu, na filmie są co najmniej dwa takie momenty – przekonuje pan Krzysztof, mąż naszej Czytelniczki. – Wtedy ruszyły nam na pomoc osoby z kolejki. Skutki użycia gazu widzieli również policjanci.

Właściciele Shine zapowiada pozwy przeciwko osobom, które oskarżyły ochronę o pobicie. Zarzucają im naruszenie porządku. Sprawę już bada policja, którą wezwano na ul. Jasną tuż po bijatyce. Policjanci nie analizowali jeszcze nagrań z klubowych kamer.




Zobacz też:

X

Miejsce
w rankingu
redakcja

Zapraszamy do kontaktu. Szczegóły dostępne są w zakładce "kontakt" na spodzie strony.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

szkoda gadać, gościu napisał na forum dziennika wszystko w temacie Gość
~szkoda gadać, gościu napisał na forum dziennika wszystko w temacie
idealnie opisuje sytuację - wykopiowane z forum dziennika wschodniego... 2012-03-15 11.25

Czy Wy ludzie NIEWIDOMI jesteście??? Lacha stoi i truje dupę przy wejściu przez ileś minut, w końcu facet nie wytrzymuje i stara się ją wyprowadzić POD RĘKĘ za drzwi, i DOSTAJE W TWARZ od niej! Nikt jej tam nie uderza, owszem jest szarpana, no ale we dwóch OCHRONIARZE PROWADZĄ JĄ POD RĘCE, bez przemocy, po prostu ją wywalają grzecznie za drzwi i jakąś tam bramkę, w tym momencie RZUCA SIĘ NA OCHRONIARZY dwóch gostków z RĘKAMI! To ATAK, tym bardziej, że LASECZKA JEST JUŻ OSWOBODZONA. OCHRONIARZE adekwatnie, lub nie (to pewnie rozsądzi policja i sądy) ODPIERAJĄ ATAK. a ZAATAKOWANĄ PANIĄ nikt tu NIE RZUCA o ziemię... PRZYJRZYJCIE SIĘ - ONA WISI NA OCHRONIARZU, to ONA SIĘ TRZYMA JEGO, a nie ON JEJ, UPADA gdy ochroniarz chce się OSWOBODZIĆ. KOBIETA następnie wstaje i ATAKUJE! TO JEST NORMALNA POSZKODOWANA DAMA??? TAK SIĘ ZACHOWUJE?? TABLOIDY ZŁAPAŁY SENSACYJKĘ I ZROBIŁY DYM, a teraz gdy są NAGRANIA, PO CICHU, DELIKATNIE SIĘ WYCOFUJĄ Z TEGO CO WCZEŚNIEJ NAŁGALI naruszając dobra KLUBU I PRACOWNIKÓW! CZYŻBY OBAWA O PROCESY?? Gazeta na "W" i Qrier z Lublina już mocno SPUŚCIŁY z tonu, tylko Dziennik, jeszcze próbuje BRONIĆ "POSZKODOWANEJ", i lawirować... NIESŁYCHANE! OPLUWACIE i LINCZUJECIE... ciekawe, jak się zachowacie po wyrokach, a sądząc po materiale filmowym - NAŁGALIŚCIE i ZMANIPULOWALIŚCIE fakty, ciekawe jak wysokie będzie zasądzone SZAJNOWI ODSZKODOWANIE??? TYLKO CZEKAĆ!

żena Gość
~żena
ale fota !!! 2012-03-15 11.48

takie baraki w samym centrum miasta to wstyd dla miasta inspiracji i największej metropolii po prawej stronie wisły.

ciekawski Gość
~ciekawski
żena 2012-03-15 11.51

po lewej stronie Wisły.

żena Gość
~żena
Do: ciekawski 2012-03-15 11.55

jednak po prawej stronie wisły (spójrz na mapę)
pozdrawiam :)

Leon H Gość
~Leon H
Żenada 2012-03-15 12.15

Przecież to jest żałosne! Baba zaczęła szarpać ochroniarza, bić go po gębie, do tego jacyś kolesie włączyli się do szarpaniny i jeszcze robią z nich ofiary wstrętnych ochroniarzy... Wiem, że oni też nie zawsze potrafią się zachować ale w tej sytuacji wszystko jest jasne. Ponadto nachalne pretensje dziennikarki do właściciela są poniżej krytyki. Pani dziennikarka jest chyba opłaconym adwokatem tej "ofiary".... Żenada!!! A profesjonalizm dziennikarski na poziomie rynsztokowym...

Parodia Gość
~Parodia
Ta BABA, podnosi ręce .... 2012-03-15 12.22

"dzisiaj nie ma już kobiet, są tylko BABY...", co ona pieprzy, widać, że ręce podnosi na ochroniarza. Najebala się i się chciałą paniusia pokazać ? A koledzy to jakaś alkaida :D Po cichaczku z tłumu wybiegli, gdzie oni byli jak była w środku :D

Tadeusz Gość
~Tadeusz
Baby są jakieś inne 2012-03-15 13.18

Durna baba i dobrze jej tak! Brawo dla właściciela i ochroniarzy. Aż się tam chyba wybiorę :)

mm Gość
~mm
Pod wrażeniem 2012-03-15 13.53

Jestem pod wrażeniem Pana właściciela. Tekst o locie w kosmos - najlepszy:) Zawsze staje po stronie klientów (osób idących na dyskotekę) ale tym razem muszę być obiektywna. NIE WIDZĘ TU winy ochroniarzy. A co do selekcji to biorąc pod uwagę ile pieniędzy właściciel wydał na wystrój nie mówiąc już o czynszu jakie płaci to nie dziwie się że jest selekcja.

autor Gość
~autor
a co to 2012-03-15 13.56

a co to jest szajn?

n Gość
~n
Znajomi 2012-03-15 14.38

Jakich ta Pani ma znajomych? gdybym ja jechała ze znajomymi dwoma taksówkami do lokalu, gdzie mielibyśmy rezerwację, to na pewno wszyscy weszlibyśmy razem. Ci jej znajomi, którzy weszli wcześniej nie mogli na nich zaczekać i pokazać na ile osób mają rezerwację? Byłoby po kłopocie. Wtedy ochrona wpuściłaby wszystkich.

_red_ _red_
:) 2012-03-15 14.42

Szacunek dla Pana właściciela :)

luin luin
Motłoch 2012-03-15 14.54

Bardzo mi szkoda ochroniarzy, że muszą się z takim motłochem szarpać. Szczęśliwie kamery nie są pijane i pokazują dokładnie sytuację. Pozwałbym tych ludzi o zniesławienie, bo nie da się ukryć, że jedna wariatka dużo zaszkodziła wizerunkowi firmy.

juras Gość
~juras
wielmożni 2012-03-15 15.49

Często spotykam się z tzw nowobogackimi którym albo zbyt szybko się powiodło albo ojciec hektary sprzedał a im się poprostu w dupach poprzewracało .Bardzo dobrze że klub prowadzi selekcję gości ponieważ tego typu ludzie w większej grupie osób myślą że są jedynymi gwiazdami,a to zwykli prostacy na których przykro patrzeć.Brawo dla właściciela facet jest ok.

as Gość
~as
Widzę tutaj kółko wzajemnej adoracji klubu shine! 2012-03-15 16.25

Wszyscy wypowiadają się dobrze o właścicielu. Hmm... zapłacił wam?
Przecież na filmie widać, że to ochroniarz zaatakował jej męża. Po za tym co wy chcecie od tej kobiety. Zapłacili za rezerwację, więc miała prawo domagać się wykonania usługi lub zwrotu pieniędzy.

ŚWIADEK Gość
~ŚWIADEK
SRAJN 2012-03-15 18.30

oczywiście że użyli gazu...widziałam jak próbowała otworzyć oczy...

kasia Gość
~kasia
oooo biją kobiety.. 2012-03-15 21.48

Straszne... nie pójde do miejsca gdzie biją kobiety. Widać że ochroniarze ją szarpią. Ludzie gdzie wy macie oczy? gazem na kobiete? Co im mogła zrobić? Złamać ręke takiemu bykowi? Szczupła kobieta w szpilkach? Strach teraz do klubu pójść.

Ann Gość
~Ann
A mnie się w Shine podoba :) 2012-03-15 22.12

Ludzie zastanówcie się !!! Dziewczynka nie jest przykładem grzecznego gościa. A takich raczej nie wita się z otwartymi ramionami. Można wypić w lokalu i wyjść na czterech. Nikt nie będzie miał wtedy pretensji, ale machania łapkami nikt nie zaakceptuje. Nawet u prawie trzeźwej osóbki :P

wiesio Gość
~wiesio
as 2012-03-15 22.20

bo ludzie nie są ślepi. Widzieli co się stało na taśmie i sami wyciągają wnioski. Ochrona miała prawo tak postąpić, bo laska zachowywała się po prostu nagannie. W dodatku przeinaczyła fakty na swoją korzyść. NIE MA JEJ CO ŻAŁOWAĆ! Co prawda ogłada właściciela to zupełnie inny temat. Widać że nie ma doświadczenia w rozmawianiu z dziennikarzami. Dobrze, że przedstawił nagranie. Wszystko jest jasne, a laskę należy pozwać do sądu.

as Gość
~as
wiesio 2012-03-16 08.57

Przecież ten film potwierdza wersję kobiety. Cham z ochrony nią szarpał, a ona sie broniła. Na dodatek koks z ochrony zaatakował jej mężą, który stanął w jej obronie. Jestes ślepy, czy chcesz się podlizać, żeby wpuścili Cię do klubu?

wot Gość
~wot
luin a ty śpisz z tymi ochroniarzami czy z szefem że tak bronisz 2012-03-16 09.02

przecież widać na kamerach, że traktują ludzi jak śmieci.

wot Gość
~wot
_red_ też masz coś wspólnego z shine? 2012-03-16 09.04

?

_red_ _red_
@ wot 2012-03-16 09.46

Ja ? A niby dlaczego tak sądzisz? Zerknij na filmik jak dla mnie wszystko on wyjaśnia a szef Shine postąpił profesjonalnie i wszystko ładnie wytłumaczył. A szacunek mu się należy jak każdemu człowiekowi.

bezstronny Gość
~bezstronny
ooo 2012-03-16 19.34

widać znajomi Marlenki dopadli do komputerów. Najpierw ubarwiona historyjka o napaści, a teraz wmawianie innym, że czarne jest białe. Tutaj możecie się wyżywać do woli, ale na rozprawie wszystko wyjdzie na jaw. A co wy tak mocno się upieracie, że jesteście tacy niewinni i poszkodowani? Czy należycie do tych, co to z nikim się nie liczą, bo to WY jesteście najważniejsi i koło was wszyscy muszą skakać? No to macie lekcję pokory.

:) Gość
~:)
AAA 2012-03-17 11.55

Właściciel ma racje widać to gołym okiem. szacun

gość Gość
~gość
:/ A propos... 2012-03-17 12.25

de facto z punktu widzenia i po linii prostej, a ponieważ lub poniekąd, iż przejściowe kataklizmy wpływają hiperbolicznie na kompleks zjawisk organicznych w tym organizmie, a biofizyka i biochemia nie ma żadnego wpływu na owe zjawiska więc.........co normalnych ludzi obchodzi jakaś durnowata dyskusja, o durnowatym klubie z durnowatym szefem i łysymi durnowatymi ochroniarzami i obrońcami powyżej wymienionych.
Ludzieeee!!! prawdziwe życie toczy się całkiem gdzieś indziej idźcie ze swoją durnowatą dyskusją w buraki.

;-D