*
Dodane 2012-03-23 17.02 , komentarzy 24

Płacił kartami zbliżeniowymi chociaż nie miał pieniędzy na koncie. 60 tys. zł strat banku

34-latek korzystał z kart zbliżeniowych chociaż nie miał nic na koncie. W ten sposób bank stracił 60 tys. zł

34-latek korzystał z kart zbliżeniowych chociaż nie miał nic na ...

Płacił kartami zbliżeniowymi chociaż nie...

Autor: Jacek Świerczyński

34-letni mieszkaniec Zamościa został zatrzymany przez policjantów.

- Prosto z miejsca zamieszkania został przewieziony na I komisariat Policji w Lublinie. Jak wynikało z ustaleń lubelskich funkcjonariuszy, mężczyzna miał kilka zbliżeniowych kart płatniczych wydanych przez jeden z lubelskich banków - wyjaśnia Anna Smarzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Znając mechanizmy korzystania z takiego rodzaju kart, dokonywał zakupów nie posiadając żadnych środków na koncie. Jak ustalono, do tego oszustwa doszło w minionym roku. 34-latek kupował głównie wyroby tytoniowe, alkohole, inne produkty spożywcze oraz drobne artykuły przemysłowe.

Tylko od końca sierpnia do połowy września minionego roku sprawca dokonał zakupów takimi kartami ponad 1300 razy, zaś w czerwcu – ponad 300 razy.

Łączne straty, jakie oszust spowodował to ponad 60 tys. złotych.

Mężczyznę doprowadzono do lubelskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut oszustwa. Tego samego dnia został aresztowany na trzy miesięce. Za popełnione oszustwa  grozi mu kara do 8 lat więzienia.

X

Miejsce
w rankingu
Redakcja

Zapraszamy do kontaktu. Szczegóły dostępne są w zakładce "kontakt" na spodzie strony.

Komentarze

frelancer frelancer
??? 2012-03-23 18.03

W jaki sposób płacił, jeżeli nic nie było na koncie?

LOL'ek Gość
~LOL'ek
można 2012-03-23 18.39

Wystarczy małe kwoty wypłacać wtedy nie ma autoryzacji przez pin:D

Igor Gość
~Igor
Ale jak??? 2012-03-23 18.44

Nawet płacąc zbliżeniowo, nie mając nic na koncie, nie można zapłacić.

piotras88 piotras88
;-/ 2012-03-23 18.45

A BANKI I OPERATOR USŁUGI PAY PASS ZACHWEALAL ZE USŁUA JEST BEZPIECZNA

LOL'ek Gość
~LOL'ek
jak pokazuje przykład tak 2012-03-23 18.46

bo jak inaczej można to wytłumaczyć? a może za pierwszym razem nie przeszło to za drugim się udało, przy tych kartach chyba dopiero od 50 zł jest autoryzacja, ja takiej nie mam i nie chce:D

kgfjg Gość
~kgfjg
gdzie jest KNF ?????????? 2012-03-23 18.50

A co na to Komisja Nadzoru Finansowego ???

piotras88 piotras88
;-/ 2012-03-23 20.10

KNF tylko dla siebie kase bierze a kontroli...brak

gość Gość
~gość
piotras88 2012-03-23 21.17

Twoje komentarze są tak rozbudowane i merytoryczne, że ręce opadają...

turkeyneck Gość
~turkeyneck
KREDYTOWKA 2012-03-24 10.58

Ludzie, co za glupi artykul! Gosc po prostu mial karte kredytowa, a raczej kilka kart i to, ze byly one zblizeniowe nie ma tu absolutnie zadnego znaczenia. Widze, ze nie tylko w Opolu serwisy pisze o wszystkim byleby pisac..

sda Gość
~sda
sda 2012-03-24 11.43

Nawet niebezpiecznik smieje się z tego artykułu:

http://niebezpiecznik.pl/post/60k-pln-debetu-na-zblizeniowce/

OMG Gość
~OMG
LOL 2012-03-24 12.55

Wiecie w ogóle jak działa system płatności zbliżeniowych? Tylko średnio co 5 transakcja jest weryfikowana z bankiem. Jeśli kwota jest mniejsza niż 50zł to w większości wypadków nie ma weryfikacji transakcji a kwoty obciążenia nie widać nawet na liście blokad w serwisie transakcyjnym banku.

wtf Gość
~wtf
!! 2012-03-24 12.58

http://ebloog.pl

arni Gość
~arni
co? 2012-03-24 13.21

W jaki sposób popełnił przestępstwo ? Nie ma nigdzie w umowie że nie można korzystać z karty zbliżeniowej , więc korzystał

Juhas Gość
~Juhas
Co za bzdurny artykuł. 2012-03-24 14.46

Za to jakiej transakcji można dokonać odpowiedzialny jest bank. Jeżeli bank bezmyślnie pozwolił na transakcje rzędu dziesięciu lub więcej tysięcy złotych, a do tego zezwolił na narastający bez spłaty debet, to jest to wyłącznie wina banku i wykorzystanie w pełni zgodnych z prawem mechanizmów. Wystarczy, że adwokat dostanie w łapę umowy tego pana z bankiem i ktoś się nie wytłumaczy z bezprawnego zatrzymania in nałożenia aresztu.

Atan Gość
~Atan
wina banku 2012-03-26 00.26

Jeśli bank pozwala mi wypłacać kase to wypłacam najwyżej potem bede sie martwił spłatą ale nie popełniam przestępstwa
Nie musze przeciez liczyć kazdej złotówki i pamietać czy akurat przekroczyłem limit czy nie.
Wiec zatrzymanie jest bezpodstawne

Codo zbliżeniówek nie wierze
facet wykonał conajmiej 1600 trznzakcji nawet jak co 5 jest weryfikowana to i tak miał 300 weryfikacji .. a bank co?

chyba że szukał terminali offline ale i tak karta ma ograniczenie do bodajrze 10 takich tranzakcji
więc musiała to być wypukła kredytówka z duzym limitem (kilk akredytówek) wtedy do jakieś kwoty nie ma autoryzacji

Gość Gość
~Gość
Głupota 2012-03-28 00.12

Jak juz ktos tam napisal, platnosc przy uzyciu paypass nie jest widoczna odrazu lecz pojawia sie nawet po tygodniu i nie sa do tego wymagane srodki na koncie, pytanie jednak dlaczego bank sie tym nie zainteresowal. I skad taki wyrok skoro jak juz mowiono to nie jest przestepstwo ;)

marcineczek ;) Gość
~marcineczek ;)
Wow! 2012-04-06 06.13

Nie pozostaje nic innego jak otworzyć konto na słupa i ruszać z kartą w miasto...

sai Gość
~sai
da sie 2012-11-13 21.26

sam osobiscie mam karte bankomatowa bez debetu i bez problemu moge zaplacic dotykowka za pare piw i paczke papierosow (ponizej 50zł) nastepnego dnia poprostu schodze na minus

raff Gość
~raff
da sie 2013-01-02 19.02

Jasne że się da właśnie ostatnio w sylewstra mając grosik na koncie kupiłem 4 czteropaki piwa i dzisiaj mam coś koło -50 zł na koncie. PO prostu płacąc paypass pieniądze z konta odlicza po czasie. Nie wiem natomiast ile można zjechać na minus

MIŚ Gość
~MIŚ
mmmmmm 2013-02-21 19.02

dymek już wie ile można na minus zjechać mmmmmm

Obywatel Monte Christo Gość
~Obywatel Monte Christo
jakie oszustwo 2013-02-25 13.20

Tak? A to przypadkiem nie bank wmawiał, że transakcje są bezpieczne?
Człowiek korzystający z tego "dobrobytu" ma iść siedzieć?
Kpina! To dyrektorzy banków wprowadzający takie beznadziejne usługi powinni odpowiadać za oszustwo wobec społeczeństwa a nie odwrotnie.

kola Gość
~kola
Na Islandii nie ma kryzysu - dlaczego? 2013-02-25 20.13

Na Islandii podobno tamte społeczeństwo poradziło sobie z bankami,bankierami i ich przekrętami.Powsadzali ich do więzień i tak zlikwidowali kryzys.

Finane.pl Gość
~Finane.pl
Finane.pl 2013-09-08 10.15

Szybkie pożyczki bez zaświadczeń i bez BIK na http://finane.pl

mmmm Gość
~mmmm
nie da się 2013-09-27 12.25

hmmm... nie w każdym sklepie można płacić zbliżeniowo gdy ma się o zł na koncie .