*
Dodane 2012-04-16 19.45 , komentarzy 21

Prezenty na komunię: Najpopularniejsze komunijne podarunki 2012 roku

Dziś najpopularniejsze komunijne prezenty to komputery, quady, klocki Lego, czy gry biblijne. Coraz częściej zastępują takie prezenty jak zegarki, telefony czy rowery.

Dowiedz się, jakie prezenty komujne są n...

Autor: sxc.hu

– Dziś rower to dość skromny prezent – mówi Marcin Hunek ze sklepu Inter Ski w Lublinie. – Dużo mniejsze jest też zainteresowanie tego typu prezentami.

Dziś rodzice chrzestni kupują raczej komputery lub quady. – Mój syn marzył o nowym komputerze – opowiada pani Iwona z Lublina. – Z mężem i chrzestnymi ustaliliśmy, że wszyscy złożymy się na ten sprzęt.

Jeśli zabawki, to klocki lego. – W okresie komunijnym sprzedają się zwłaszcza duże zestawy. Klienci pytają też o auta i kolejki na radio – mówi Iwona Mańkowska ze sklepu „Krzyś” w Lublinie.

Drugą młodość przeżywają też gry planszowe. Nieśmiertelne Scrabble, Monopoly czy „Gra w życie”.

Księgarnie religijne, również te internetowe, proponują gry i pamiątkowe albumy. Nowością jest 440-stronicowa Biblia z opowiadaniami na każdy dzień tygodnia. Ceny od 19 zł.

– Największym powodzeniem cieszą się gry biblijne – mówi Grzegorz Chodak z Wydawnictwa Pasterz.

Inny pomysł to profesjonalna sesja fotograficzna. – Nie miałem jeszcze takiego zamówienia, ale to tylko kwestia czasu, żeby zaczęło to funkcjonować w formie prezentu – mówi Piotr Pakuła z Kodak Express. – Sesje w studiu zamawiają zwykle rodzice. I nie jest to klasyczna fotografia klęczącego ze złożonymi rączkami dziecka. Chcemy, aby było to bardziej w formie zabawy, nie zawsze w stroju komunijnym.

Na Allegro.pl dostępne są również prezenty dla… gości. Za złotówkę można kupić np. aniołka z gipsu, którego wręcza się członkom rodziny.


X

Miejsce
w rankingu
Redakcja

Zapraszamy do kontaktu. Szczegóły dostępne są w zakładce "kontakt" na spodzie strony.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

semi Gość
~semi
konsumpcjonizm... 2012-04-16 19.46

... gdzie Ci ludzie zmierzają....

Draetis Draetis
Dawniej... 2012-04-16 19.52

...marzyło się o rowerze lub zegarku, teraz nie wiadomo czym zadowolić ośmiolatka.

liolub Gość
~liolub
quady ?? 2012-04-16 20.21

kurde ja mialem komunie w '92r i az pieniadzze zebrane ledwo co bylo mnie stac na rower składak za 4 000 000

Korath Korath
... 2012-04-16 22.02

moja chrześnica jak na razie nie ma jakichś wygrówanych wymagań jeśli chodzi o prezenty - mam nadzieję że w ciągu 4 kolejnych lat to się nie zmieni

tru Gość
~tru
ta, jak się kupowało rowery to i grubasów było mniej. 2012-04-16 22.09

a teraz? co 3 dziecko ma nadwagę lub jest otyłe. za spasienie dziecka rodziców powinno się karać co najmniej chłostą. otyłość u dzieci grozi poważnymi konsekwencjami na całe życie.

BartekS BartekS
Mój chrześniak na komunię 2012-04-17 07.21

dostanie to co ja będę uważał za słuszne. 8 letni gówniarz nie będzie mi dyktował co i za ile mam mu kupić. Od tego ma rodziców :)

Bogna z bagna Gość
~Bogna z bagna
Swoim chrześniakom - 2012-04-17 07.38

(a mam ich sporo) kupuję zawsze najnowszy model laptopa. Niech się dzieciak cieszy i rozwija.

Kas. Kas.
... 2012-04-17 07.46

brawo, kupujcie coraz to droższe prezenty, niech dziecko rozumie o co w komunii chodzi...

gringag gringag
dobrze, że na komunię 2012-04-17 08.30

czasami dziadkowie to co dziecko z reguły dostaje na komunię kupują wcześniej...i co wtedy ma się kupić na tą komunię?

ałtor Gość
~ałtor
to że jedno dziecko na tysiąc dostaje quada 2012-04-17 09.58

nie oznacza, że trzeba pisać: "najpopularniejsze prezenty to quady", co za durne dziennikarstwo najniższych lotów rodem z filmu "Kroniki portowe".

marteczka marteczka
Komunia... 2012-04-17 14.29

Ja na komunię w latach 1987-1988 dostałam zegarek,kalkulator i złotą biżuterię!
Teraz komputery,kłady to jest nie do pomyślenia :(
Ale co to będzie za kilka lat...

Hildi Gość
~Hildi
Dzieci? To rodzice mają wymagania. 2012-04-17 19.46

Mój mąż ma chrześnicę, która w tym roku przystępuje do sakramentu Komunii św. Zapytana co chce dostać w prezencie, odpowiedziała, że chodzącego chomika - pet shopa. Szwagier od razu sprostował, że miała na myśli aparat fotograficzny. Więc kto ma wymagania i potrzeby?

Susie Gość
~Susie
W zeszłym roku 2012-04-17 22.37

Mojemu chrześniakowi dałam biblię dla dzieci i 700 zł - z przeznaczeniem na rower.

Leszek Mikrut Leszek Mikrut
"Mojemu chrześniakowi dałam biblię dla dzieci i 700 zł - z przeznaczeniem na rower" 2012-04-18 00.53

- to taki prezent wraz z zakupem sugerowanym :)

BB86 Gość
~BB86
a ja dostałam same BOMBONIERY w 94roku ;/ horror mojego zycia do dzis nie trawie czekolad ! 2012-04-23 16.41

Dla mnie to szok co sie dzieje z tymi prezentami na komunie chore ja miałam komunie w 94 roku i wiecie co dostałam tylko i wyłacznie bombonierki same bombonierki i kartka bez kasy ;/ ani jednego zegarka ani łancuszka ani pierscionka od sasiadki mojej babci dostałam encklopedie szkolna z ktorej najbardziej sie cieszyłam to byl najlepszy prezent ze wszyskich jakie otrzymałam bo czekolad to ja nie lubilam a co nowy gosc to ciagle bomboniere mi wciskał jak nazłosc od chrzesnej otrzymalam lalke ;/ fakt moze kasy nie miała Kobieta ;/ bo jej maz a moj chrzesny zmarł 3lata wczesniej przed moja komunia ;/ tak wiec komunie nienajlepiej wspominam pamietam za to ze moje kolezanki z klasy dostaly srebne i zlote łancuszki pierscionki a ja BOMBONIERKi ;/ koszmar do dzis nie nawidze czekolad !;/

a co tam Gość
~a co tam
komunia 1978 2012-05-03 11.42

ja dostałem piłkę skórzaną od chrzestnego i już, hehe to były czasy, no i parę groszy.

Karol Gość
~Karol
Cos przydatnego 2012-05-13 21.56

Myśmy podarowali encyklopedię z http://imponline.pl/encyklopedia-rodzinna/

aska Gość
~aska
komunia 2012-05-15 12.34

Co to znaczy żeby komunie Św. łączyc razem z prezentami? To nie dzieci maja wymagania tylko MY Dorośli sami nakręcamy się i innych do kupowania prezentów. PO co? dziecku komunia ma sie kojarzyć z kosciołem, wiarą, a nie urodzinami i prezentami. Moim zdaniem powinien być zakaz kupowania prezentów ew. medalik św czy coś w tym stylu. Ale nie chrzestni i rodzina musi sie ścigać i pokazać kto ma wiecej kasy....

jola Gość
~jola
niewygórowane życzenia 2012-05-16 18.16

Mój synek nie miał specjalnych życzeń na komunię i to my delikatnie podpowiadaliśmy gościom co mogliby kupić.
Dostał słodycze, Biblię Tysiąclatkę, mały telewizor do swojego pokoju i wymarzoną trampolinę

anka Gość
~anka
masakra 2012-06-06 17.05

a ja dostałam rower i złote kolczyki i to mi wystarcvzyło a teraz to jest chore, to ma byćkomunia a nie koncert życzeń i prezentów, ludzie nie mają umiaru w pokazywaniu " na co ich stać".....

NINA Gość
~NINA