*
Testy gimnazjalne 2012: We wtorek część humanistyczna, w środę matematyczno-przyrodnicza, w czwartek języki obce Dodane 2012-04-23 15.55 , komentarzy 0

Testy gimnazjalne 2012: Polski, historia, WOS, czyli egzamin humanistyczny (arkusze, odpowiedzi, przecieki)

We wtorek 24 kwietnia zaczynają się testy gimnazjalne 2012. Na początek egzamin z j. polskiego, historii i WOS-u. Na naszej stronie internetowej będzie można znaleźć arkusze i odpowiedzi do testów.

Czas na testy gimnazjalne 2012!

Autor: Archiwum

TESTY GIMNAZJALNE 2012:

TUTAJ znajdziesz pytania, odpowiedzi, arkusze do języka polskiego

TUTAJ znajdziesz pytania, odpowiedzi, arkusze do historii i WOS-u
Udostępnij artykuł na Facebooku

Testy gimnazjalne 2012 - arkusze i odpowiedziUwaga, każdego dnia testów gimnazjalnych 2012 po egzaminie na naszej stronie internetowej będziecie mogli znaleźć arkusze i odpowiedzi!

Testy gimnazjalne 2012 - przecieki


Jak co roku, internet huczy od plotek - gimnazjaliści pilnie szukają, jakie pytania i zagadnienia pojawią się w tym roku na testach gimnazjalnych. Doświadczenie pokazuje jednak, że tzw. pewniaki i pytania, które miały wyciec, praktycznie nigdy się nie sprawdzają. Dlatego ostatnie godziny przed egzaminami lepiej spędzić na powtórkach, niż na szukaniu przecieków na forach i stronach internetowych.

- Rozwiązujcie zadania samodzielnie! Ciężko pracowaliście, uwierzcie w swoje umiejętności i zdobytą wiedzę! - radzi Centralna Komisja Egzaminacyjna.


Testy gimnazjalne 2012 - harmonogram egzaminu gimnazjalnego:dzieńprzedmiotygodzina rozpoczęciaczas trwania
wtorek
24 kwietnia
test humanistyczny
historia i wos

język polski
09:00
(przerwa)
10:45
60 minut

90 minut
środa
25 kwietnia
test matematyczno-przyrodniczy
biologia, chemia, fizyka, geografia

matematyka
09:00
(przerwa)
10:45
60 minut

90 minut
czwartek
26 kwietnia
test z języka obcego
język obcy (poziom podstawowy)
język obcy (poziom rozszerzony)
09:00
(przerwa)
10:45
60 minut

90 minut


Testy gimnazjalne 2012 na nowych zasadachTegoroczny egzamin gimnazjalny, tak jak w poprzednich latach, będzie składał się z takich samych części: testu humanistycznego, testu matematyczno-przyrodniczego, oraz testu językowego.

Co się zmieni? W wersji humanistycznej wyodrębnione będą zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, a potem – po 45-minutowej przerwie – będą zmagać się z 90-minutowym sprawdzianem z języka polskiego.

Z kolei podczas egzaminu matematyczno-przyrodniczego, o godz. 9 uczniowie zajmą się zadaniami z biologii, chemii, fizyki i geografii. Po godzinie pisania nastąpi 45-minutowa przerwa, a po niej oddzielny 90-minutowy test z matematyki.

Test gimnazjalny 2012 z języka obcego już się liczyUwaga, po raz pierwszy egzamin z języka obcego będzie zaliczany do wyniku całego egzaminu. Zostanie podzielony na poziom podstawowy (rozpocznie się o godz. 9 i potrwa 60 minut) i rozszerzony (początek o godz. 10.45, potrwa również 60 minut).

Testu nie można nie zdaćNawet gdy gimnazjalista zdobędzie zero punktów, ukończy szkołę. Za to wynik będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Im więcej punktów, tym większe szanse na dostanie się do najlepszych liceów.Sprawdź się! Zobacz:

X

Miejsce
w rankingu
Redakcja

Zapraszamy do kontaktu. Szczegóły dostępne są w zakładce "kontakt" na spodzie strony.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: