*
Dodane 2012-05-09 08.45 , komentarzy 84

Matura 2012: Matematyka (odpowiedzi, arkusze) - poziom rozszerzony

W środę maturzyści zdają maturę z matematyki rozszerzonej. Po egzaminie warto zajrzeć na naszą stronę, gdzie będzie można znaleźć odpowiedzi i arkusz z matury.

Matura 2012: Matematyka - dziś poziom ro...

Autor: Archiwum

Matura 2012 z matematyki na poziomie rozszerzonym zacznie się o godz. 9. Potrwa 180 minut. Maturzyści będą mieli do rozwiązania ok. 12 zadań.

Matura 2012 z matematyki rozszerzonej - odpowiedzi



Tuż po egzaminie i opublikowaniu arkuszy postaramy się opublikować na naszej stronie odpowiedzi z egzaminu z matematyki. Czekamy też na Wasze komentarze - podzielcie się odpowiedziami z innymi maturzystami.

Sprawdź odpowiedzi w tekście: Matura 2012 z matematyki [poziom rozszerzony]. Odpowiedzi na Echodnia.

Matura 2012 z matematyki rozszerzonej - arkusze





Do godz. 14 Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje oficjalne arkusze z matematyki rozszerzonej. Będzie je można znaleźć także na naszej stronie internetowej.

Matematyka - to już drugi dzień



Wczoraj maturzyści zmagali się z maturą z matematyki na poziomie podstawowym. Mimo obaw, wielu maturzystów wyszło z sal egzaminacyjnych w dobrych humorach. Matura okazała się prostsza, niż spodziewali się tego maturzyści.

Z czym musieli się uporać maturzyści? M.in. z rachunkiem prawdopodobieństwa, geometrią, równaniami. Były też dwa zadania na udowodnienie.

Matematyka rozszerzona - jak Wam poszło?



Czekamy na Wasze komentarze! Dajcie znać, czy egzamin był prosty, czy trudny.



Zobacz także:

X

Miejsce
w rankingu
redakcja

Zapraszamy do kontaktu. Szczegóły dostępne są w zakładce "kontakt" na spodzie strony.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

ja Gość
~ja
..... 2012-05-09 12.48

Truuudne.

Edytka Gość
~Edytka
Matura z matematyki roz 2012-05-09 12.50

Zadania nie trudne ale obliczeń dużo i jestem załamana i tyle. O.

ddd Gość
~ddd
ehhhh 2012-05-09 13.06

jestem załamany ;/

Kamila Gość
~Kamila
Matura z matematyki rozszerzonej 2012-05-09 13.09

Było kilka prostych zadań, jednak przeważały niestety te trudniejsze. Ja przyznam nie wyrobiłam się czasowo. Niestety nie udało mi się zrobic zadania 11, które było dosyć łatwe właśnie ze względu na to, że zabrałam się ze nie minute przed końcem ;/

magda Gość
~magda
rozsz 2012-05-09 13.10

dla mnie trudne. jak poczatkowe latwe, to potem coraz gorzej. dobrze mam tylko 1, 2 3 i to z ostroslupem

magda Gość
~magda
rozsz 2012-05-09 13.11

i 1 z dowodem.

roczki Gość
~roczki
rozszerzenie 2012-05-09 13.11

matura to bzdura, myślę że >80% będzie, troszke dużo obliczeń w niektórych zadaniach, ale rekompensują to pozostałe zadania. Większość dało się rozwiązać w kilku linijkach.

Maćko Gość
~Maćko
Matura z matematyki poziom rozszerzony 2012-05-09 13.12

Zadania były dość proste jednak jestem zły bo nie wyszło mi zadanie z parametrem. Jakie wyniki wyszły wam w zadaniu z ciągami? Ja wiem, że 1 wyraz mi wyszedł 1+pierw z 17 lub 1-pierw z 17

Andrzej 3d Gość
~Andrzej 3d
MATURKA 2012-05-09 13.15

trzeba było się uczyc, jak ja. Trzy lata nauki nie poszły na marne, systematycznośc to podstawa, nie wiem co tam było trudnego. Jestem z technikum i spodziewam się 96+%.

Rolniczek Gość
~Rolniczek
Technik ... 2012-05-09 13.16

Jakie technikum ?

Milena Gość
~Milena
Matura trudna 2012-05-09 13.17

matura była bardzo trudna, ale dlatego, że podstawa była banalna! Każdy idiota mógł ją zdać, natomiast rozszerzenie jak dla studenta... dziękuję

Maciekkk Gość
~Maciekkk
Maturzysta 2012-05-09 13.20

Zadanie 1: -1,0,1,2
Zadanie 2: -nieskonczonosci;0> suma <1;+nieskonczonosc
Zadanie 3: -pi/3+2kPi, pi/3 +2kPi, 2KPi
Zadanie 4: -pierwiastek z 14 i plus pierwiastek z 14
Zadanie <ciągi> 4/9, -20/9, 100/9 lub 4,12,36
Zadanie najmniejsza i najwieksza wartosc: min: 511,25; max: 651,25
Zadanie pole trojkata wyrazone przez a i b: P= ab^3/2(a^2+b^2)
Zad. 8 objetosc ostroslupa: 1760 pierwiastkow z 210

Kto ma tak samo ;D?

magda Gość
~magda
odp 2012-05-09 13.25

1, 2, 3, 8 mam tak samo

C.Mike Gość
~C.Mike
wyniki 2012-05-09 13.26

Maturzysto, z tych zad mam to samo. z liczba 8-cyfrowa wyszlo 280 mozliwosci, dowody w ostatnim i z liczbami mi tez wyszly.

stimek Gość
~stimek
Stimek 2012-05-09 13.27

będzie z 40%, nie spodziewałem się więcej :)
Maturzysta: 1,2, z najmniejsza i najwieksza wartosica i 8 mam tak samo

Huna Gość
~Huna
do Maturzysta 2012-05-09 13.35

Dokładnie takie same wyniki mam ;)

bzawek Gość
~bzawek
wyniki 2012-05-09 13.36

Wszystkie wyniki identycznie :) Wyszedłem po 1h 40minutach i zrobiłem wszystko.

maturzystka Gość
~maturzystka
matura 2012-05-09 13.37

Trudna ta matma byla!

technik Gość
~technik
matura 2012-05-09 13.39

Ja 3 zadanie mam inaczej. Reszta tak samo, nie spodziewałem się, że mi tak dobrze pojdzie, ponieważ jestem po technikum i z matmą rozszerzoną zetknąłem się dopiero w połowie 4 klasy :)

XxX Gość
~XxX
Maturka 2012-05-09 13.40

Obliczenia byly bardzo skomplikowane, a zadanie 4 to o czym bylo?

bzawek Gość
~bzawek
Zadanie 4 2012-05-09 13.41

Parametr taki, żeby suma szescianów pierwiastków równa ileśtam.
Jak dla mnie najłatwiejsza matura jaką kiedykolwiek robiłem.

xxx Gość
~xxx
matura 2012-05-09 13.48

była trudna... ;/

Pablo Gość
~Pablo
Prawdopodobienstwo 2012-05-09 13.50

Mnie wyszlo 56 x 8 = 456, nie straszcie mnie tych liczb bylo 280 xD
Maciek, takie same wyniki mialem :)

XYZ Gość
~XYZ
Matura 2012-05-09 13.55

Nawet przyzwoita jak na rozszerzona :) Najtrudniejsze zadanie bylo z parametrem

aaaa Gość
~aaaa
aaaa 2012-05-09 13.59

wyszło może komuś w tym PQ min:409 i max:521?