*
Dodane 2012-05-18 07.00 , komentarzy 5

Centrum Medyczne Medicos w Lublinie: Szpital leczy także w ramach kontraktu z NFZ

Jednodniowe operacje – w tym chce się specjalizować Centrum Medyczne Medicos w Lublinie. Placówka przyjmuje już pacjentów zarówno na zabiegi refundowane przez NFZ, jak i na płatne operacje.

Jednodniowe operacje – w tym chce się specjalizować Centrum ...

To pierwszy w Lublinie prywatny szpital ...

Autor: Maciej Kaczanowski

Czterokondygnacyjny budynek przy ul. Onyksowej 12 ma ok. 1700 mkw powierzchni. Kosztował 8 mln zł. Wyposażenie medyczne to kolejne 2 mln, połowę pokryło dofinansowanie z Unii. – Budynek powstał w miejscu, gdzie jeszcze trzy lata temu było pole – mówił wczoraj podczas uroczystego otwarcia Krzysztof Szerej, kierownik CM Medicos.

Szpital wyrósł na nowym osiedlu. – Taka lokalizacja to dowód strategicznego myślenia – ocenił Krzysztof Żuk, prezydent miasta. – Ostateczna zabudowa osiedla wykreuje kilkunastotysięczną rzeszę pacjentów.

W placówce jest sala operacyjna i 17 łóżek dla pacjentów po zabiegach, większość w salach dwuosobowych. Znajdują się tutaj także poradnie specjalistyczne, m.in. chirurgii dziecięcej, ogólnej, poradnia okulistyczna i neurologiczna. Placówka zatrudnia 50 lekarzy. Szpital kusi pacjentów operacjami chirurgii jednego dnia, po których pacjent szybko wychodzi do domu. – Jesteśmy w stanie przeprowadzić około 10 tys. procedur zabiegowych rocznie – szacuje Szerej.

Placówka ma kontrakt z NFZ na ok. 4 mln zł. – Jesteśmy niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej. Ale to nie znaczy, że jesteśmy miejscem, gdzie pacjent wyłącznie płaci – podkreślał Szerej.

Refundowane są nie tylko wizyty w części poradni, ale i wiele zabiegów chirurgicznych. – W ramach chirurgii dziecięcej to np. operacja przepukliny. A w ramach chirurgii plastyczno-rekonstrukcyjnej to m.in. korekcja wad wrodzonych i blizn pourazowych – wylicza Szerej. – Mamy kontrakt z NFZ na operacje zaćmy, a wśród zabiegów ginekologicznych zabieg na nietrzymanie moczu.

Za część zabiegów trzeba płacić. I tak w szpitali co najmniej 2,5 tys. zł wydamy za skorygowanie odstających uszu, a ceny całościowych operacji nosa zaczynają się od 7 tys. zł. Powiększanie piersi implantami to z kolei wydatek co najmniej 10 tys. zł, a za 300 zł można się wybrać na operację wrastającego paznokcia. – Nie chcemy konkurować z publicznymi szpitalami. Chcemy być ich uzupełnieniem – mówi Szerej.

Jak tłumaczy kierownik placówki, to pierwszy w Lublinie prywatny szpital zaprojektowany i zbudowany od podstaw według najnowszych wymogów. Ale to niejedyna prywatna placówka z taką ofertą. Chirurgię jednego dnia oferuje np. Centrum Medyczne Sanitas.


X

Miejsce
w rankingu
Redakcja

Zapraszamy do kontaktu. Szczegóły dostępne są w zakładce "kontakt" na spodzie strony.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

pp Gość
~pp
Błąd 2012-05-18 08.14

Pani Izabelo Izdebska, Proszę poprawić ten tekst: "Mamy kontrakt z NFZ na operacje zaćmy, a wśród zabiegów ginekologicznych zabieg na nieotrzymanie moczu"

jj Gość
~jj
???? 2012-05-18 08.29

Czy to nie szpital młodego Podkańskiego? Tzn jego żony?

Ja Gość
~Ja
re: ???? 2012-05-18 08.58

Jak już to szpital holdingu CRH. A co do inwestycji to wydaj mi się że trafiona w 100%. w Lublinie brakuje tego typu palcówkę bo przereklamowany Luxmend już sięga powoli dna (oczywiście jeżeli chodzi i jakość usług)

Gość Gość
~Gość
Gość 2012-06-01 13.54

Markę w Lublinie jeśli chodzi o zabiegi prywatne i specjalistów trzyma tylko Centrum Medyczne Sanitas na Hempla. Nie kusi pacjentów sztuczną reklamą i nakłanianiem jak Luxmed czy inne nowo powstające placówki

heniek Gość
~heniek
Leczenie NFZ 2013-08-30 15.47

Medicos przyjmuje na konsultacje płatne, a kusi fikcyjnymi bezpłatnymi usługami. W rejestracji tłumaczą, że nie ma punktów na refundację konsultacji. Badania robi pacjent z NFZ-u sam, taka spychologia, niezbyt miłe wrażenia. Konsultacja trwa 5 minut. Nie polecam. Na pewno pacjenci płacący za zabieg są lepiej obsługiwani.

Dodaj swój komentarz: