*
Dodane 2012-09-22 18.40 , komentarzy 26

Mieszkańcy przeciwko likwidacji targowiska przy ulicy Radości

Mieszkańcy Czubów są zbulwersowani wiadomością o likwidacji targowiska przy ul. Radości w Lublinie.

Ostatni dzień handlu.

Autor: mektub

Materiał Dziennikarza Obywatelskiego

W środę w Panoramie Lubelskiej ukazała się informacja o likwidacji targowiska przy ul. Radości w Lublinie. Jako mieszkańcy, jesteśmy zbulwersowani tą wiadomością.

W sobotę mieszkańcy Czubów gorąco dyskutowali na ten temat, niektórzy mieli łzy w oczach, zbierano podpisy za jego utrzymaniem targu przy ul. Radości.

Targowisko istnieje od ponad 20 lat. Mieszkańcy całego osiedla zaopatrują się tutaj w wiele artykułów, bez konieczności jeżdżenia w odległe dzielnice. Podobno targowisko przeszkadza kilku rodzinom mieszkającym w pobliżu. Czy to znaczy, że rządzi u nas mniejszość? Czy pytał ktoś nas o opinię w tej sprawie?

W Panoramie jest mowa o dzikim targowisku. Zastanawia mnie, na czym ta „dzikość” polega, skoro miejsca na stoiska zostały już dawno wyznaczone białą farbą przez miasto i codziennie pobierane są opłaty – 35zł za stoisko.

Nasuwa się taki wniosek: czy pobierane opłaty były na pewno zgodne z prawem, skoro targowisko było nielegalne?

Zadziwiające jest to, że program ukazał się w środę, wynika z niego, że to trudny i złożony problem. Tymczasem już w piątek było wiadomo, że dziś ostatni dzień targowiska.

Bardzo mi przykro, ale po raz kolejny dochodzę do wniosku, że przeciętny obywatel Lublina jest traktowany przez urzędników Ratusza jak nic nie znaczący element miasta.

75

Miejsce
w rankingu
mektub

Zatrzymane w kadrze.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Barbara Gość
~Barbara
zgroza 2012-09-22 18.48

Popieram ten protest.Płacimy podatki a nasze miasto ma nas w nosie i robi z nami co chce.

Leszek Mikrut Leszek Mikrut
Tego rodzaju targowiska 2012-09-22 18.52

od dawna były i w wielu jeszcze miastach są nadal wpisane w miejską panoramę... Zupełnie inaczej robi się tam zakupy. Są to jakby "zakupy z duszą". W przeciwieństwie do tych z supermarketów i marketów nawet. W wielkich sklepach nikt nie odpowie na pytanie: "Świeże?", "Czy nada się dla dziecka do szkoły na kanapkę", "A do szarlotki będzie to jabłko odpowiednie?" Tam nie można porozmawiać ze sprzedawcą, bo go właściwie nie ma. Są kasjerki, bezduszne biura "obsługi" klientów, działy reklamacji, no i wirtualne dyrekcje. Ach, jeszcze "grasuje" ochrona. A na targowiskach - Jest prawdziwy handel, a nie tylko sprzedaż.
Wiele miast chroni tego rodzaju miejsca. Lublin je likwiduje... Może to jest właśnie droga do wielkomiejskości? Może w końcu dogonimy Rzeszów, Białystok i Olsztyn... Oby tylko za daleko nie uciekła nam Biała Podlaska, Janów czy Krosno i Jasło, nie mówiąc już o Tarnowie, Brzesku i Bochni...
Smutno, coraz smutniej się tu robi!

mektub mektub
@Leszek Mikrut 2012-09-22 19.05

Masz stuprocentową rację Leszku. To zakupy z duszą. Gdzie ja np. teraz kupię takie ziemniaki a kupowałem u stałego dostawcy, czy choćby miód z własnej pasieki, mąkę, na którą mój sprzedawca sam wozi zboże do młyna.
Nie wspominam już o porównywaniu cen ze sklepowymi.

roew roew
w obronie.... 2012-09-22 19.07

w obronie tego targowiska może pomoże mieszkańcom ten który został przez nich wybrany w tej dzielnicy na radnego w Radzie Miasta ?

GOŚĆ Gość
~GOŚĆ
skandal! 2012-09-22 23.50

czyli co, jakieś hipermarkety dają urzędnikom do zrozumienia - czyli w łapę - żeby wykończyć konkurencje?! oburzające!!!

alladyn alladyn
Na takich bazarkach 2012-09-23 09.33

Towar jest codziennie świeży...I potargować się można...I wyżalić się sprzedawcy na jędzowatą żonę...

B-artek B-artek
Brońcie swojego targowiska! 2012-09-23 10.20

Takie miejsca to skarb. Sam osobiście bardzo rzadko chodzę do supermarketów. Bardzo blisko mam targ, i mimo, że czasami niektóre produkty są niewiele droższe, to na pewno są lepszej jakości, nie trzeba stać pół godziny w kolejce i obsługa jest jakaś inna, milsza. W takich miejscach pracują ludzie, którzy ciężką pracą zarabiają na kawałek chleba. Dlatego trzeba zadbać o to, żeby takich miejsc nie zamykano.

Borys Becker Gość
~Borys Becker
miejsce handlarzy jest na bazarach a nie na chodniku 2012-09-23 11.51

wlepiać mandaty bo się nigdy nie nauczą. to co widać na tym zdjęciu to zwykła anarchia. prawo powinno obowiązywać WSZYSTKICH. Chcesz handlować to wnieś odpowiednie opłaty, zapłać podatki. A jak nie to do widzenia

DsmCv Gość
~DsmCv
popieram protest 2012-09-23 14.48

ceny są w sklepie takie jakie sa bo jest kilku posrednikow pomiedzy rolnikiem a półką... jak chłop stoi na bazarze z własnymi jajkami.. to tylko on zarabia na jajkach.. i nie zarabia na nich 10 groszy... tylko tyle ile są warte... bez posrednikow../ i tak sie wykańcza ludzi ktorzy i tak ledwo co przędą....

ruthenus.blogspot.com Gość
~ruthenus.blogspot.com
I to jest chyba tzw. clou problemu! 2012-09-23 16.24

"Nasuwa się taki wniosek: czy pobierane opłaty były na pewno zgodne z prawem, skoro targowisko było nielegalne?" (Autor)

Otóż to! Zdaje się, że na czerpanie korzyści majątkowych z przestępstwa (tu:wykroczenia) to jest jakiś paragraf?

Pasażer Gość
~Pasażer
Targ 2012-09-23 16.30

Według mnie przydałby się tam kawałek ogrodzonego placu, gdzie handel odbywałby się legalnie. Miasto zarabiałoby na opłatach placowych, a mieszkańcy mogliby kupować u swoich ulubionych sprzedawców.

hotrafi Gość
~hotrafi
Do lecha 2012-09-23 18.12


Popieram w 100% iz takie targowiska sa z dusza. Prawdziwy smak i zapach prawdziwych warzyw i owocow jak i sama kwintesencja robienia zakupow. Jesli znikna takie miesca bedziemy zmuszeni kupowac w duzych sklepach , a to juz nie to samo ... uwierzcie mi. Pozdrawiam z UE

lex Gość
~lex
targowisko 2012-09-23 19.17

Skoro istnieje 20 lat to już czas żeby je "ucywilizować", bo w takich warunkach to w XXI wieku już nie powinno się handlować. U mnie na Łęgach brak jest takiego targu i jestem skazany na osiedlowy warzywniak.

japiszon Gość
~japiszon
japiszon 2012-09-23 19.32

Buuu... moje ulubione jedzenie... I co teraz?

Leszek Mikrut Leszek Mikrut
@Gość ~hotrafi 2012-09-23 20.05

A jak ten problem wygląda w starej UE? Wcale nie spieszy mi się do unowocześnień (przynajmniej nie do wszystkich), udziwnień i tych przysłowiowych bananów o jednakowej unijnej krzywiźnie... Wolę to, co polskie! BIEDRONKI i STOKROTKI - też wolę polskie, takie na łące...:)) A sklepików osiedlowych, bazarków i targowisk - mi żal, że odchodzą. Bo już nie wrócą...!
Pozdrawiam.
PS. Na imię mam Leszek, ale nie szkodzi :)

teki Gość
~teki
Fakt, że ceny były za wysokie 2012-09-23 20.27

nie to co na Wileńskiej i towar gorszy więc nie ma czego żałować

darek Gość
~darek
Powód 2012-09-23 21.04

A jaki jest powód zamknięcia tego targowiska? Mieszkam na tym osiedlu i uważam, że na każdym osiedlu taki targ powinien być. Uważam, że ten targ powinien być i to większy (konkurencyjność). Miasto powinno zadbać o lepszą formę tego targowiska a nie tylko pasy namalować.
Natomiast te dwa sklepy w pobliżu targowiska są bardzo żenujące. Trochę jakby nie z tej epoki i drogo do tego.

rejmi Gość
~rejmi
zlikwidowac jak najszybciej 2012-09-23 21.39

to pseudo targowisko to jeden wielki smietnik oraz ceny wywindowane do absurdalnych poziomow

bezpaństwowiec Gość
~bezpaństwowiec
Biedackie stragany. 2012-09-23 21.41

Takie stragany okropnie szpecą miasto i kojarzą mi się z brazylijskimi slumsami. Poza tym jak ktos koniecznie musi mieć codziennie świeże warzywa to przecież może założyć sobie ogródek za domem.

targ Gość
~targ
Mit 2012-09-23 22.04

towary na targu są te same co i w sklepach. Mit, że to co na targu, to "prosto od chłopa ze wsi" to kompletna bzdura.

Maxellus Łoles Gość
~Maxellus Łoles
I dobrze 2012-09-23 23.36

Sprzedaż bez kasy fiskalnej ( ja muszę ją mieć) co oznacza że podatek nie istnieje. Brak kosztow innych. 35 złotych jak napisał jakiś fagas za miejscówkę to jest śmiech na sali ja mam czynszu 2100 brutto miesięcznie plus media . Jeszcze jakaś gnida ma coś do powiedzenia? Bez podatku bez kasy fiskalnej wszystko czyściutko i fajnie. A mnie się to nie podoba i dobrze. Świat musi być w ładzie i porządku a nie obora na każdym kroku. Są miesjce do handlu i tyle jak nie podoba się to wypad. Dość mam frajerow handlujących na targu walących w ciula a w garażach 3 fury po 100 tysi. Zarób legalnie i kozacz. Tyle w temacie dla oszustow

mektub mektub
~Borys Becker 2012-09-24 20.50

Czytałeś? Miejsce było wyznaczone a opłaty pobierane.

mektub mektub
Zadziwiające. 2012-09-24 20.52

Ale ktoś ma wtyki w Straży Miejskiej, skoro ta dziś od rana czekała, czy ktoś rozłoży stragan, żeby wlepić mu mandat.

mektub mektub
~Maxellus Łoles 2012-09-24 21.05

" Świat musi być w ładzie i porządku" Zgadza się, może w takim razie z tym porządkiem zacznijmy od kultury osobistej a potem oceniajmy to, co wokół.

hahaha Gość
~hahaha
mieszkańcy 2012-09-24 22.40

mieszkańcom zgotowali ten los. Jak widać na osiedlu panuje "pełna zgoda" skoro jedni zebrali podpisy pod likwidacją targu, a inni nic o tym nie wiedzieli.