*
Dodane 2012-11-05 16.10 , komentarzy 5

Lublin szykuje się do przebudowy skrzyżowania ul. Ducha z al. Solidarności

Na nowym węźle obie jezdnie al. Solidarności zostaną przeniesione na estakady, a pozostały ruch kierowany będzie przez zaplanowane pod estakadami rondo.

Lublin szykuje się do przebudowy skrzyżo...

Autor: Bartek Żurawski/ Archiwum

W ratuszu rozpoczęło się właśnie postępowanie, po którym wydana zostanie tzw. decyzja środowiskowa dla inwestycji. – Sądzę, że wiosną przyszłego roku powinniśmy wyłonić wykonawcę – mówi Karol Kieliszek, z biura prasowego urzędu miasta.

Z zapowiedzi ratusza wynika, że prace przy budowie węzła mają potrwać blisko dwa lata. Koszt robót szacowany jest na 60 mln zł.

Pierwotnie, wszystkie wydatki miała pokryć kielecka spółka Echo Investment.

W zamian, miasto dało firmie zielone światło na budowę centrum handlowego na górkach czechowskich. Jednak po tym jak ratusz zgodził się na budowę konkurencyjnej galerii u stóp Zamku Lubelskiego, inwestor wycofał się ze swoich planów. W rezultacie miasto musi zapłacić za nowy węzeł z własnej kieszeni.

Pieniądze się znajdą. Ma w tym pomóc linia kredytowa w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

Budowa nowego węzła przy ul. Ducha zbiegnie się z realizacją przedłużenia al. Solidarności w kierunku obwodnicy. Prace na tym odcinku już się rozpoczęły.Zobacz także:


X

Miejsce
w rankingu
Redakcja

Zapraszamy do kontaktu. Szczegóły dostępne są w zakładce "kontakt" na spodzie strony.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

A. Dębski Gość
~A. Dębski
Doniesienie na RP za pedalstwo i narkomanie. 2012-11-05 18.21

;;

Leszek Mikrut Leszek Mikrut
Były korki w obydwu tych miejscach, 2012-11-05 19.36

będą jeszcze większe przez jakiś czas. Pozostaje jedynie wierzyć, że... potem ich nie będzie już nigdy. Cóż, trzeba będzie pomęczyć się, ale jak długo...?

mw Gość
~mw
Super! 2012-11-05 21.56

Brawo dla władz Lublina

Wieża Wieża
Jeden podstawowy postulat 2012-11-05 22.47

Rondo pod estakadą bez świateł !!!
Bo jeśli będą światła, to na skręt w lewo z Solidarności w Sikorskiego będzie się czekać 20-30 minut

Arff Gość
~Arff
@Wieża 2012-11-06 09.04

Słuszne podejście, aczkolwiek jedynie przez pewien czas... Konkretniej do wybudowania przedłużenia Bohaterów Monte Cassino do węzła Sławin :) Wtedy zupełnie zmienią się potoki ruchu na tym skrzyżowaniu i właściwie wszystkie kierunki będą podobnie obłożone... a biorąc pod uwagę, że ludzie w tym kraju nie potrafią posługiwać się rondem(patrz. rondo pod Makro) to trzeba się zastanowić, czy sygnalizacja w tym miejscu nie będzie słusznym wyjściem...

Dodaj swój komentarz: