*
Dodane 2013-01-17 07.30 , komentarzy 5

Juwenalia 2013 w Lublinie: Studenci chcą korowodu. Akcja na Facebooku

Po rocznej przerwie studenci chcą wrócić do przemarszu ulicami Lublina, który rozpocznie ich majowe święto. Organizację korowodu poparło do tej pory na Facebooku prawie 2 tysiące osób.

Studenci chcą korowodu

Autor: Dorota Awiorko-Klimek/ Archiwum

„Za” przemarszem ulicami miasta są samorządy tylko trzech uczelni: politechniki oraz uniwersytetów: Przyrodniczego i Medycznego. KUL i UMCS korowodu nie chcą.

– Nie jesteśmy za tym, żeby go organizować – stwierdził na naszych łamach Piotr Widomski, szef samorządu UMCS. – Wokół przemarszów w poprzednich latach była taka otoczka, że nie ma sensu go robić.

Takie podejście oburzyło część studentów. Na portalu Facebook powstała grupa domagająca się korowodu.

– Zaczynamy akcję „pojednanie”. Wyślijcie zaproszenia znajomym studentom wszystkich uczelni Lublina. Jest nas wielu, ale brak nam zjednoczenia – apelują organizatorzy akcji „Korowód 2013! Tym razem wywalczymy”.

Jednym z nich jest Grzegorz Jastrząb z samorządu Uniwersytetu Medycznego.

– Uznałem, że jak studenci połączą się w grupę, złączą siły, nawet poprzez Facebooka, może to wpłynie na władze miasta i samorządy innych uczelni – tłumaczy. – Zapraszamy wszystkich. Im będzie nas więcej, tym większa szansa na korowód.

Co na to Ratusz, który musi wyrazić zgodę na przemarsz?


– W tym momencie nie mamy wspólnego stanowiska wszystkich studentów. Wiemy tylko, że niektóre samorządy chcą korowodu, inne nie. Czekamy na ich oficjalne stanowisko – mówi Beata Krzyżanowska, rzeczniczka prezydenta.

Ratusz zwróci się do studentów w innej sprawie.

– Żeby koncert prezydencki (finansowany przez magistrat – red.) zainaugurował tegoroczne Lubelskie Dni Kultury Studenckiej – zapowiada Krzyżanowska. Rok temu koncert był połączony z imprezami KUL i UMCS. W tym obie uczelnie znowu chcą współpracować z miastem, ale zaplanowały swoje koncerty na 16–19 maja. LDKS ma rozpocząć politechnika – 9 maja.Zobacz także:

X

Miejsce
w rankingu
Redakcja

Zapraszamy do kontaktu. Szczegóły dostępne są w zakładce "kontakt" na spodzie strony.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Patryko Gość
~Patryko
se chyba jaja robia 2013-01-17 08.11

Fuck off !!! Jak byly przemarsze I korowody wszystko stalo korki niemilosierne a z pracy wracalo sie ponad godzine do domu takze niech sobie przemarsz zrobia od akademika do budy z piwem.

Nic sensowengo korowod saba takze nie reprezentowal jechala platforma na niej kolo siedzacy na krzesle I dracy ryja przez megafon.

Ja rozumiem ze jest to miasto studenckie ale Ku**a bez jaj.

byłemZMUSZONYsięWYLOGOWAĆ Gość
~byłemZMUSZONYsięWYLOGOWAĆ
drugi plan 2013-01-17 09.01

Fajne cycki.

Pierwszy Niejedyny Sołtys Lubelski Pierwszy Niejedyny Sołtys Lubelski
Nooo, szkoda, że zakryte tym zielonym wdziankiem 2013-01-17 09.06

.

obserwuja Gość
~obserwuja
pierwszy plan 2013-01-17 12.01

słonecznik po prawej - konioząb,

davs Gość
~davs
Powinien wrócic!!! 2013-01-18 17.59

UMCS się denerwuję na słynną przeróbkę śpiewki PZPN-u a urząd miasta na kabaretowe określenie prezydenta związane z jego nazwiskiem zapewne? To były główne powody odwołania korowodu??

Dodaj swój komentarz: