*
Dodane 2013-03-12 17.45 , komentarzy 10

Komunikacja miejska w Lublinie: Zmiany przy kasownikach

Będą inne zasady korzystania z niektórych biletów, pojawią się też nowe ulgi. We wtorek prezydent Lublina skierował do Rady Miasta projekt zmian. Głosowanie odbędzie się 21 marca.

Będą inne zasady korzystania z niektóryc...

Autor: Maciej Kaczanowski/ Archiwum

Bilety nocne, które teraz można kupić tylko w pojazdach linii N1, N2 lub N3 (u kierowcy lub w automacie) będą dostępne również w ulicznych automatach biletowych.

Kolejna zmiana dotyczy rocznych biletów rodzinnych za 10 zł (dla rodzin wielodzietnych). Teraz pasażer, który zapomni zabrać ze sobą taki bilet, jest traktowany jak każdy gapowicz.

Tymczasem posiadacze innych biletów okresowych mogą pojechać do Zarządu Transportu Miejskiego, pokazać ważny bilet i złożyć wyjaśnienia. Po uiszczeniu opłaty manipulacyjnej

(10 zł) kara jest anulowana. Teraz z biletami rodzinnymi ma być podobnie.
Ratusz chce też przyznać prawo do bezpłatnych przewozów posiadaczom legitymacji Zasłużonego Dawcy Przeszczepu. W całym kraju taki tytuł ma 608 osób, z czego 23 w naszym województwie. W samym Lublinie jest ich 9.

Z takiej samej jak studenci 50-proc. ulgi mają korzystać także uczniowie i studenci zagranicznych szkół średnich i wyższych do 26. roku życia posiadający legitymacji ISIC. W skali kraju, jak twierdzi miasto, jest to ok. 400 osób.

Wszystkie wspomniane zmiany nie wejdą w życie od razu, ale po upływie 14 dni od publikacji uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. W praktyce zaczną obowiązywać wiosną.

Dominik Smaga

X

Miejsce
w rankingu
Redakcja

Zapraszamy do kontaktu. Szczegóły dostępne są w zakładce "kontakt" na spodzie strony.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

tata Gość
~tata
tata 2013-03-12 18.06

drzwi powinny otwierac sie tylko po skasowaniu BILETU

jk Gość
~jk
automaty 2013-03-13 14.02

No to super, że będzie można kupić w automacie bilet nocny. Teraz trzeba jeszcze dopilnować, żeby kierowcy ich nie sprzedawali, bo autobus stoi na przystanku zamiast jechać.

. Gość
~.
. 2013-03-13 17.29

Skoro ulgi są dla emerytów, to może i dla bezrobotnych. Jeśli emeryta nie stać na 2,80 zł i korzysta z ulgi, to jak bezrobotnego bez żadnych przychodów ma byc stać na taki bilet? Wiem, że korzystanie z komunikacji miejskiej nie jest obowiązkowe, ale milej jest dojechać do MUP/PUP/WUP za 1,40 zł a nie 2,80 zł.

pin Gość
~pin
... 2013-03-13 17.35

Proponuje bilet za 40 gr dla najstarszych mieszkańców miasta. Niby nic, ale może skończą się podróże za bułkami o 1gr tańszymi.

Teraz jest jak z lekami za 1gr. Nic nie kosztuje to wezmę 3 opakowania choć i tak zużyję jedno. Po co to?

abc Gość
~abc
@pin 2013-03-13 18.28

Zobaczymy jak ty będziesz stary, schorowany, ubogi i znajdzie się taki "drugi ty", który zechce ci dowalić zabierając ostatni grosz ulgi.

Jak tak bardzo leży ci na sercu dobro naszego kraju, to wywalaj z autobusów wszystkich pijaczków i śmierdzących nierobów, którzy jeżdżą na gapę. Twój dochód zamiast 40 gr wynosiłby 2,80 zł.

Pierwszy Niejedyny Sołtys Lubelski Pierwszy Niejedyny Sołtys Lubelski
Komuna nauczyła nasze społeczeństwo wyciągania łapek po jałmużnę, także w postaci wielu ulg. 2013-03-13 20.11

Jest możliwe żeby obecne Państwo skończyło z tym rozdawnictwem przez zrezygnowanie z opodatkowanie rent i emerytur, oświadczając przy tym, że od jutra wszyscy ci którym "sie należy" płacą normalne bilety wszędzie, na kolei, w PKS, MPK.
W końcu wielu zrozumiałoby, że jak kogoś, na coś nie stać to tego nie ma, albo z czegoś nie korzysta.
Ksiądz wyciągając łapę z tacą gdy widzi jak emeryt daje 2 złote nie powie mu : "daj tylko 50%, bo należy ci się zniżka", weźmie wszystko i jeszcze bedzie grzmiał z ambony jak sam Bóg, że dziś ludziska na tacę poskapili.

nono Gość
~nono
A niby dlaczego 2013-03-14 14.47

stara babcia miałaby przestać odwiedzać męża na cmentarzu tylko dlatego, że jej nie stać na bilet MPK? Tak byłoby sprawiedliwiej?

Pierwszy Niejedyny Sołtys Lubelski Pierwszy Niejedyny Sołtys Lubelski
A niby dlaczego i ktokolwiek ma dopłacać do zachcianek wpomnianej babci? 2013-03-14 15.07

.

agata Gość
~agata
trochę wyrozumiałości 2013-05-30 18.20

lepiej żeby ta babcia na cmentarz nie jeździła z lubością w godzinach szczytu, bo tak jej pasuje!!! Może darmowe bilety nie powinny obowiązywać w tych godzinach?

hrabiaski Gość
~hrabiaski
pamiętaj! 2013-11-02 21.19

bo ta babcia,zasrańcu ,,swoje"wypracowała,wychowała dzieci i wnuki,
a w zamian doczekała się że takie ,,osobniki"traktują ją jak rzecz zbędną,mało,i kosztowna zarazem! Ciekawi mnie kto tobie wycierał d..ę mądralo! Pamiętaj,jest takie coś,jak wdzięczność,i upływ czasu,przyjdzie czas,że podobni do ciebie będą też tak cię traktować! nawet nieśmiertelny Achilles,tak naprawdę był śmiertelny!ty też nie napiłeś się eliksiru wiecznej młodości,pamiętaj!