*
Dodane 2013-08-16 14.30 , komentarzy 2

Kamienica przy ul. Krakowskie Przedmieście 51 zostanie wyremontowana

Gmach przy Krakowskim Przedmieściu 51 pochodzi z przełomu XIX i XX w. Pod względem architektonicznym jest jednym z najcenniejszych w tej części miasta.

Gmach przy Krakowskim Przedmieściu 51 pochodzi z przełomu XIX i ...

Kamienica przy ul. Krakowskie Przedmieśc...

Autor:

W latach 70. ubiegłego wieku, budynek zdobył nawet tytuł „miss lubelskich kamienic”. Budynek przez lata nie mógł doczekać się gruntownego remontu. Aż do tej pory.

– Przebudowa obejmuje właściwie całą kamienicę – mówi Agnieszka Ptaszek, pełnomocnik właścicieli. – Poczynając od izolacji fundamentów i piwnic, a kończąc na elewacji.

Do niedawna parter kamienicy zajmował salon mody damskiej „Ada”. Został przeniesiony do kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 70, gdzie od lat działa „Adam” – salon z odzieżą dla panów. Obie kamienice mają tych samych właścicieli. Przeprowadzka jest tymczasowa. Po zakończeniu remontu oba sklepy znajdą się przy Krakowskim Przedmieściu 51.

– Będzie to możliwe dzięki przebudowie wnętrz – dodaje Agnieszka Ptaszek. – Dzięki temu na pierwszym piętrze powstania taka sama przestrzeń handlowa, jak na parterze. W sumie 360 mkw. Odnowimy także cały budynek od strony ul. Krótkiej. Powstanie tam również nowe wejście.

Remont obejmuje także oficynę. Powstanie tam pięć mieszkań na wynajem. Każda z kawalerek o powierzchni 50 mkw. Kolejne cztery lokale znajdą się na wyższych kondygnacjach. Właściciele chcą je wynajmować zagranicznym studentom.

– Przywrócimy historyczną elewację kamienicy. Oczyścimy cegły i odtworzymy wszelkie zdobienia – zapowiada pełnomocnik właścicieli. – Zamontujemy nocną iluminację. Na parterze zamontujemy obszerne witryny. Kamienica zyska również nowoczesny system monitoringu.

Na parterze, oprócz przestrzeni dla „Ady” i „Adama” zaprojektowano jeszcze kilka lokali usługowych. Nie wiadomo, kto się tam wprowadzi. Inwestor nie podpisał jeszcze finalnych umów z najemcami.

– Niedługo wszystko się wyjaśni, bo remont idzie bardzo szybko. Przy odnawianiu zabytkowych gmachów łatwo trafić na niespodzianki, które mogą opóźnić prace. Nam na razie udaje się tego uniknąć – dodaje Agnieszka Ptaszek.

Jacek Szydłowski

X

Miejsce
w rankingu
Redakcja

Zapraszamy do kontaktu. Szczegóły dostępne są w zakładce "kontakt" na spodzie strony.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Leszek Mikrut Leszek Mikrut
Z całą pewnością 2013-08-17 23.09

na tym liftingu zyska również cały fragment Krakowskiego.

Gadułka... Gadułka...
No i klawo jek cholera, Egon ! 2013-08-18 10.37

:)

Dodaj swój komentarz: