*
Dodane 2013-11-05 10.00 , komentarzy 15

Metropolitan Park: Najwyższy budynek mieszkalny w Lublinie

Metropolitan Park to najwyższy budynek mieszkalny w Lublinie. Gmach u zbiegu ul. Pana Balcera i Filaretów ma 18 kondygnacji i liczy ponad 60 metrów wysokości.

Metropolitan Park to najwyższy budynek mieszkalny w Lublinie. ...

Metropolitan Park: Najwyższy budynek mie...

Autor: Jacek Świerczyński

– W tej chwili prowadzimy już ostatnie prace wykończeniowe – mówi Wojciech Dzioba, prezes firmy TBV, która realizuje inwestycję. – Wszystko idzie zgodnie z planem. Zarówno budynek, jak i otoczenie są już niemal gotowe. 6 grudnia planujemy dzień otwarty. Wtedy każdy będzie mógł dokładnie obejrzeć budynek.

Wokół wieżowca powstały nowe drogi dojazdowe.

Budowlańcy kończą chodniki i montują latarnie. W budynku wciąż są wolne mieszkania. Ceny zaczynają się od 5500 zł za mkw.

W Metropolitan jest w sumie 140 mieszkań. Ich powierzchnia mieści się w przedziale od ok. 40 do 130 mkw. Na ostatnich pięciu kondygnacjach zaprojektowano apartamenty z przeszklonymi ścianami. Do dyspozycji mieszkańców będzie trzypoziomowy podziemny parking, recepcja oraz całodobowa ochrona.

Tuż obok apartamentowca powstał parking na ok. 400 miejsc.

– Jest już praktycznie gotowy – dodaje Dzioba. – Pozostało wymalowanie oznaczeń. Na parkingu wciąż są wolne miejsca.

Deweloper sprzedaje je po 25 tys. zł za sztukę. Parking będzie służył nie tylko kierowcom. Na parterze zaprojektowano bowiem część handlową. Wprowadza się tam sieć Stokrotka. Otwarcie sklepu planowane jest na 15 listopada.

W ramach kompleksu Metropolitan Park powstanie jeszcze trzeci budynek, tuż obok parkingu. Deweloper nie zdradza jednak szczegółów tej inwestycji.

– Pracujemy nad koncepcją – kwituje Dzioba. – W tej chwili nie mogę powiedzieć, jaka będzie wysokość budynku, czy jaki będzie jego charakter. Sprawa powinna się rozstrzygnąć w przyszłym roku.

Jest jednak mało prawdopodobne, by od razu ruszyła budowa. W 2014 roku TBV chce się skoncentrować na budowie nowych mieszkań.

Firma zapowiedziała już, że na Felinie postawi Osiedle Europejskie. W tej chwili trwa uzgadnianie układu drogowego. Kolejna inwestycja to Osiedle Prestige, które ma powstać przy ul. Koncertowej. Inwestor zapowiada, że zbuduje tam 450 nowych mieszkań. Szczegóły projektu mają być znane za kilka tygodni.

X

Miejsce
w rankingu
Redakcja

Zapraszamy do kontaktu. Szczegóły dostępne są w zakładce "kontakt" na spodzie strony.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

ardas ardas
Idiotyczne nazwy 2013-11-05 12.15

Osiedle prestige, metropolitan park, osiedle europejskie. Bardzo prestiżowe, metropolitalne, kosmopolityczne nazwy dla bloków które apartamentowców na oczy nie widziały, a które są budowane w średnich i mało interesujących lokalizacjach.

Leszek Mikrut Leszek Mikrut
Popieram Ardasa! 2013-11-05 13.44

Nazwy przede wszystkim powinny być polskie! Czyż nasz język jest gorszy, brzydszy od angielskiego???

Szuu Gość
~Szuu
@ardas 2013-11-05 14.03

od kiedy LSM to mało interesująca lokalizacja?

Lubelak Gość
~Lubelak
takiemu budynkowi, jak powyżej na zdjęciu, na LSMie, nie nadasz nazwy polskiej bo... 2013-11-05 14.11

niby jaką miałby on mieć? Nie pasuje nic w stylu "brzozowy gaj" bo budynek jest nowoczesny, wielka bryła, apartamentowiec. Jest sporo osiedli z polskimi nazwami ale nie do wszystkiego one pasują.

wazny Gość
~wazny
Budowa 2013-11-05 15.44

LSM to dobre miejsce. Tylko jak centrum przyjmie dodatkową liczbę aut. I tak jest tam duży problem teraz. Natomiast ceny są kosmiczne. To głównie odstrasza.

mzl Gość
~mzl
mało interesująca lokalizacja....heh 2013-11-05 15.45

a niby LSM - lubelskie CITY to mało prestiżowa lokalizacja ??!!! hehe... nie ma w tej chwili lepszej lokalizacji oprócz centrum na wysokościowiec ! Obok powinien powstać podobnej wielkości biurowiec !

Aloyzy Gość
~Aloyzy
Takie sobie, ale cieszy oko. 2013-11-05 15.53

Cieszy mnie to że Lublin się rozbudowuje, lokalizacja Mteropolitan Park jest w porządku, ale sam budynek jest mało ciekawy, znowu szarości i beże, wygląda według mojej opinii jak taki odrestaurowany biurowiec pamiętający czasy PRL'u :) ale to tylko moje skromne, krytyczne zdanie na ten temat.

hrabiaski Gość
~hrabiaski
tak! 2013-11-05 16.02

tak! powinno się wybudować kilka takich biurowców,wszystkie na koszt podatnika,w związku z tym należy podnieść wszystkie opłaty komunalne!
a następnie zatrudnić kilkuset darmozjadów! przecież takie budynki nie mogą stać puste! co za durne myślenie! w Lublinie wszystko darmo! basen,ścieżki row. stadion,i dotacje unijne! a z tego co wiem,to darmo tylko żydom z nieba spadła manna! Chyba że w Lublinie przy korycie jest pow. nacja i liczy na powtórkę!

lkoas Gość
~lkoas
zxc 2013-11-06 09.45

W UE zosłała uchwalona ustawa, w związku z którą
możemy lokalizować telefon po jego numerze w sieci GSM.
Strona dla polski,którą znalazłem to
http://tinyurl.com/LokalizujGSM

ojej Gość
~ojej
Miejsce parkingowe 26tys zł? Czy ja to dobrze rozumiem? 2013-11-06 11.12

czyli te 10m2 między dwiema białymi kreskami pod budynkiem?

Za tyle można chyba garaż nabyć.

Adam Gość
~Adam
Doładowanie telefonu 2013-11-06 15.42

Cześć Wszystkim

Znalazłem nową stronke z doładowaniami telefonu za-darmo.
Pamiętajcie tylko jeden numer = jedno doładowania.

LINK - http://tiny.pl/qgfg1

235 Gość
~235
hmm 2013-11-06 16.13

Wygląda jak kawałek Pałacu Kultury. co to za beton ?

Madison Gość
~Madison
parkk 2013-11-06 17.06

Ciekawa sprawa, nie spodziewałam się tego.. Ona jest niesamowita - Madison Ivy - to co robi poza planem to coś wybitnego a planie jeszcze lepsza, uwielbiam tą aktorke ! http://madisonivy.pl

ijo Gość
~ijo
szkoda że nie jest jeszcze 2013-11-06 19.24

z 10 pięter wyższy. Stoi trochę w dołku więc w okolicy jest taki sobie.

DOŁ Gość
~DOŁ
DOŁADOWANIE 2013-11-11 15.45

Oststnio natknąłem się na fajną stronę, na której rozdają doładowania w ramach promocji. Pamiętajcie tylko jeden numer = jedno doładowania.
http://doladowania-tel.pl/rn7r

Dodaj swój komentarz: