*

BRACIA CUGOWSCY - nowa płyta

Utworzono: 2009-12-03 01.23 - Ostatnia aktualizacja: 2009-12-03 01.23

Dwunastego grudnia w sklepach muzycznych pojawi się nowa płyta BRACI, zatytułowana „Zapamiętaj”. Jest to trzeci krążek zespołu, a jednocześnie druga płyta autorska lubelskiej grupy. Płytę promuje najnowszy singiel p.t. „Dlaczego” – to kawałek łączący melodyjność i rockowy pazur, tak charakterystyczny dla BRACI.
Na płycie znalazło się jedenaście, premierowych utworów, oraz dwie piosenki w formie bonusa (min. „Jeszcze raz”, piosenka-laureatka festiwalu TOP Trendy 2007).

Fani BRACI oczekują przede wszystkim ostrego, gitarowego grania, połączonego z fenomenalnym wokalem Piotra Cugowskiego. I dokładnie to, znajdą na nowej płycie zespołu. Utwory takie jak „Krzyczę”, „Obojętność” czy „Wiem czego chcesz”, to typowa dla BRACI mieszanka rockowych riffów i wpadającej w ucho linii melodycznej, często urozmaiconej bogatą harmonią. BRACIA to również przemyślane, często refleksyjne teksty, autorstwa Małgorzaty Szpitun. Warto wsłuchać się w „Jutro zmienię wszystko”, czy kontrowersyjny „Plastik”.

Miłośnicy lżejszego grania docenią ballady BRACI – „Za szkłem” już zyskało status mega-przeboju, a do ofensywy szykuje się liryczna, akustyczna ballada śpiewana przez Wojtka Cugowskiego p.t. „Jesteś częścią mnie”.

Większość utworów to kompozycje Piotra Cugowskiego i BRACI. Dwa kawałki: „ Zapamiętaj” i „Jeszcze raz” powstały we współpracy z amerykańskimi producentami Keithem Brownem i Mattem Noble. Autorką tekstów jest Małgorzata Szpitun. Produkcją płyty zajęli się Michał Grymuza i Wojtek Olszak.

zgłoś nadużycie
Komentarze
zebra_art zebra_art
"Dlaczego" Bracia - najnowszy singiel 14.10.2009 Dodane

http://www.youtube.com/watch?v=B8rrsHODtiQ

ajri ajri
Dzięki za cynk! Dodane

Zapowiada się ciekawy album.

Dodaj swój komentarz: