*

Zabierasz moje miejsce Zabierz i moje kalectwo.

Utworzono: 2011-03-26 10.21 - Ostatnia aktualizacja: 2011-03-26 10.21

Sprawa dotyczy miejsca parkingowego na osiedlu Wieniawa przy ulicy Zuchów 2 w podwórzu. Wystąpiłem do ZNK w Lublinie na ul Grodzkiej o wyznaczenie miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej z wyznaczeniem koperty oraz postawieniem znaków wskazujących to miejsce oraz umieszczenie na znaku tablicy zawierającej moje numery rejestracyjne pojazdu aby było wiadomo do kogo należy to miejsce.No cóż po około miesiącu skontaktował się ze mną człowiek z ZNK aby ustalić gdzie ma być wyznaczone miejsce parkingowe i poinformował mnie iż nie zostaną umieszczone moje numery samochodu iż nie zezwalają na to jakieś przepisy.Nic powiedziałem ok ważne iż zrobią miejsce. W końcu wymalowali kopertę ale znaku nie postawili.Minęło kilka dni wjeżdżam na podwórko chcę zaparkować na kopercie ,a tu cóż się okazuje że jest tam zaparkowane jakieś auto przez osobę nie posiadającą karty parkingowej.
Pierwsza myśl dzwonię na Policje a tam niespodzianka jest to teren ZNK i nie mogą oni interweniować w takiej sprawie,dzwonię na Straż Miejską i ta sama historia.Dodatkowo poinformowano mnie wtedy iż gdyby administracja umieściła sporny znak i numery rejestracyjne mojego pojazdu to wtedy mogli by oni dopiero interweniować na moje wezwania gdyż informacja na znaku wskazywała by iż to miejsce parkingowe należy do mnie i dopiero na takiej podstawie możemy dochodzić egzekwowania przepisów.Obecnie po okresie zimowym farba zeszła i koperta jest ledwo widoczna więc parkuje na niej kto chce.
Obecnie mamy nowelizację prawa i służby mundurowe mogą interweniować w takich miejscach ale pod warunkiem iż administratorzy takich terenów zaznaczą odpowiednim znakiem D-52 że jest to strefa ruchu,niestety do obecnej chwili nic takiego się nie stało.
A przecież wystarczy aby zrobić to miejsce parkingowe tak samo jak na załączonych kilku zdjęciach innych miejsc parkingowych w Lublinie na niedalekich osiedlach.
Oni jakoś mogli więc dla czego ZNK nie może ? lub nie chce!


zgłoś nadużycie
Komentarze
lublin112.pl lublin112.pl
nie dziw się Dodane

policja ma to w d... jak postawili na Medalionów szlaban to tez nikogo nie obchodziło

spółdzielnie mieszkaniowe to państwo w państwie ...

hiero2 hiero2
Znaku D-52 Dodane

"Strefa Ruchu" nie postawiono z prostej przyczyny. Minister Infrastruktury podpisał rozporządzenie dla tego znaku dopiero kilka dni temu (choć ustawa ma już kilka miesięcy). Dopiero teraz będzie można ustawiać znaki D-52.
Nadal więc można po "Drodze Wewnętrznej" jeździć bez uprawnień, po alkoholu, rozmawiając przez telefon i przekraczając dozwoloną prędkość. I wszystko nadal bezkarnie.
B.R.M.HEAVEN - doświadczyłeś na własnej skórze "spychologii" urzędniczej, ale nie poddawaj się.

Leszek Mikrut Leszek Mikrut
A może napisz Dodane

na ten temat artykuł, ilustrując to innymi przykładami z Lublina. Większe nagłośnienie może przyspieszy reakcję!

mektub mektub
Tak... Dodane

"Polska to bardzo dziwny kraj."

B.R.M.HEAVEN B.R.M.HEAVEN
@Leszek Mikrut Dodane

Myślę iż artykuł na pewno mógłby wpłynąć na to w jakimś stopniu,niestety ja niezbyt mam smykałkę do takich spraw ale jak by ktoś zechciał to opisać to ze swojej strony mogę pomóc i odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Leszek Mikrut Leszek Mikrut
@B.R.M.HEAVEN Dodane

Proszę o kontakt na PW, e-mail lub telefoniczny. Spróbuję się tym zająć. Nie wiem w jakim stopniu będzie to skuteczne, ale... Czekam na kontakt. Pozdrawiam.

Dodaj swój komentarz: